تظاهرات در «القامشلی» با خواست اخراج نظامیان اشغالگر از همه خاک سوریه

مردم شهر القامشلی سوریه امروز با برپایی یک تجمع بزرگ ضمن درخواست برای پایان اشغالگری نظامیان آمریکا و ترکیه در خاک سوریه، تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ملت سوریه را محکوم کردند.

 

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، شرکت‌کنندگان در این تجمع با در دست داشتن پلاکاردهایی، اشغالگری آمریکا و ترکیه را محکوم کرده و خواهان اخراج آنها از منطقه جزیره در شرق سوریه شدند.

 

ساکنان شرق سوریه تاکید می‌کنند، آمریکا و ترکیه با غارت نفت و محصولات کشاورزی این مناطق، ساکنان بومی را از ثروت کشورشان محروم می‌کنند. آنها همچنین بر حمایت خود از ارتش سوریه در مبارزه با تروریسم تاکید کردند.

 

شرکت‌کنندگان در این تجمع بر ضرورت تحکیم وحدت ملی سوریه و راه‌اندازی مقاومت برای اخراج نظامیان اشغالگر از همه خاک سوریه تاکید کردند و از سازمان‌های بین المللی خواستند اقدام آمریکا در سرقت نفت و گندم سوریه را محکوم کنند که این اشغالگران به منظور گرسنگی دادن به ملت سوریه و محروم کردن آنها از ناچیزترین حقوقشان حتی تحصیل علم تحمیل کرده‌اند.

 

ساکنان استان‌های الحسکه و دیر الزور سوریه طی چند ماه اخیر با برپایی تظاهرات‌های متعدد، رفتارهای تروریستی شبه نظامیان کُرد تحت حمایت آمریکا و نظامیان اشغالگر آمریکایی را محکوم کرده‌اند.

 

منطقه الشدادی در استان الحسکه هم دیروز شاهد تظاهرات اعتراضی در محکومیت حضور نظامیان اشغالگر آمریکایی و شبه نظامیانشان در این منطقه بود.

سوریه: بیانیه شورای اروپا در چارچوب سیاست‌های مماشات‌گرانه با اقدامات یک‌جانبه آمریکا است

وزارت امورخارجه سوریه چهارشنبه شب بیانیه شورای اروپا در مورد تمدید تحریم‌ها برای یک سال دیگر علیه برخی از نهادها و شخصیت‌های سوریه به بهانه تولید و استفاده از سلاح‌های شیمیایی را به شدت محکوم کرد و آن را فاقد اعتبار خواند.

ادامه »

اروپا, امریکا, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سوریه

نیویورک تایمز : تحریم‌های آمریکا علیه ایران در بحبوحه کرونا کاملاً ظالمانه است

یک روزنامه مشهور آمریکایی نوشت، تلاش‌های آمریکا برای قطع ارتباط ایران با جهان در بحبوحه شیوع ویروس کرونا اقدامی کاملاً ظالمانه است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, تحریم, جهان, چین, خاورمیانه, روسیه, مقاله

تدارک تروریست‌ها برای حمله شیمیایی در ادلب سوریه

مرکز صلح بین طرف‌های درگیر در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که به اطلاعاتی دست یافته که نشان می دهد تروریست‌ها در حال برنامه‌ریزی برای حمله با مواد سمی به بخش جنوبی منطقه کاهش تنش در ادلب هستند.

ادامه »

تروریسم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, روسیه, سازمان ملل, سوریه, عراق