نبرد ارتش سوریه با وجود تهدیدهای آمریکا برای آزاد‌سازی منطقه جنوب نزدیک است

ارتش سوریه، بعد از بسط سیطره‌اش بر بیش از ۸۰ درصد از کشور به‌ویژه بعد از بازپس‌گیری غوطه شرقی، در موقعیتی قوی قرار دارد ولی تامین عملی امنیت پایتخت فقط بعد از سیطره بر مناطق جنوبیِ مجاور اردن و فلسطین اشغالی و بازگشایی گذرگاه مرزی «نصیب» ممکن است.

ادامه »

اردن, اسراییل, امریکا, جهان, خبر, روسیه

دولت جدید اردن با عقب‌نشینی در مقابل اعتراض‌های مردمی، پیش‌نویس قانون مالیات را لغو کرد

به گزارش سایت شبکه الجزیره، دولت جدید اردن پنجشنبه پس از مراسم تحلیف، در مقابل ملک عبد الله دوم، پادشاه اردن پیش نویس قانون مالیات بر درآمد را لغو کرد.

ادامه »

اردن, اقتصادی, جهان, خبر, شمال غرب آسیا

توافق‌های پشت پرده ایران به‌منظور خروج از سوریه؟

سایت خبری تحلیلی فرارو، ۱۳خردادماه، نوشت: “در هفته‌های اخیر گزارش‌های متعددی دربارهٔ تلاش آمریکا و روسیه برای خارج کردن ایران از جنوب سوریه منتشر شده است. آخرین تلاش در این زمینه، گفتگوهای آمریکا با روسیه، اردن و ترکیه درباره حضور نیروهای ایران در جنوب سوریه است.” فرارو در ادامهٔ مطلب اظهارات شمخانی، دبیر شورای‌عالی امنیت

ادامه »

اردن, امریکا, ایران, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, لبنان, مقاله

ابعاد و پیامدهای اعتراض‌های مردمی در اردن؛ کدام مولفه‌ها خاندان هاشمی را تهدید می‌کند؟

اعتراض و خیزش گسترده مردم در اردن به مشکلات اقتصادی و اجتماعی این کشور که ریشه در فقر منابع دارد، بر می‌گردد و اگر این روند ادامه پیدا کند، اندیشه سلفی نهفته در زیر خاکستر اَمان، این وضعیت را به بحران غیرقابل کنترل تبدیل خواهد کرد.

ادامه »

اردن, امریکا, انگلستان, بحرین, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق, عربستان سعودی, لبنان

تظاهرات اردنی‌ها در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت

به نقل از روسیا الیوم، استانهای مختلف اردن از جمله اَمان، البلقاء، مأدبا، الکرک، معان و الطفیله روز جمعه شاهد برگزاری تظاهرات مردمی در اعتراض به اقدامات دولت در خصوص افزایش قیمتها و مالیات بود.

 

در استان الکرک واقع در جنوب اردن این اعتراضات به درگیری میان مردم و نیروهای امنیتی انجامید به طوری که این نیروها برای متفرق کردن مردم از گاز اشک آور استفاده کردند.

 

روز پنجشنبه نیز در این استان درگیری هایی میان معترضان و نیروهای امنیتی به وقوع پیوست که به دنبال آن چندین تن بازداشت شدند.

 

بر اساس این گزارش، مردم شهر المزار الجنوبی در استان الکرک نیز در اعتراض به تصمیم دولت اردن در مورد افزایش قیمت‌ها دست به تظاهرات زده و از مقامات این کشور مجازات مفسدان و ابطال تصمیمات اقتصادی اخیرشان را خواستار شدند.

 

پایتخت اردن نیز شاهد تجمع دهها تن از معترضان علیه اقدامات و سیاستهای اقتصادی دولت بود.

به آتش کشیده شدن عکس ترامپ و پرچم اسرائیل در اردن و . . .

به نقل از المنار، هزاران نفر از شهروندان تونسی روز پنجشنبه در محکومیت تصمیم دونالد ترامپ‌ رئیس‌جمهور آمریکا در به‌رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل تظاهرات کردند.   بر اساس این گزارش، چند صد شهروند تونسی با تجمع در پایتخت تونس، شعار می‌دادند که همه ما فلسطینی هستیم و لعنت بر ترامپ.   همچنین

ادامه »

اردن, اسراییل, امریکا, ترکیه, تونس, جهان, خبر, لبنان

اردوغان: در صورت نیاز، علیه اقلیم کردستان وارد جنگ می‌شویم

به نقل از رای‌الیوم، دیپلمات‌ها و سیاسیون اردنی خبر دادند که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه در جریان سفر اخیرش به اردن، اعلام کرد که کشورش تمامی گزینه‌ها از جمله گزینه نظامی را به منظور جلوگیری از حرکت رو به‌ جلوی طرح همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان عراق، اتخاذ خواهد کرد.   به گفته این

ادامه »

اردن, ترکیه, جهان, خبر