مصر از ترکیه به شورای امنیت شکایت کرد

پایگاه خبری روسیا الیوم روز دوشنبه خبر داد: مصر در نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد به دلیل توقیف یک قایق متعلق به ترکیه که حامل مواد منفجره به مقصد لیبی بود، از آنکارا شکایت کرد.   روسیا الیوم نوشت: ‘طلعت موسی’ استاد امنیت وراهبرد ملی در آکادمی علوم نظامی ‘ناصر’ مصر گفت:

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, خبر, لیبی, مصر

“ارتش ملی لیبی” ترکیه را به‌حمایت از تروریسم و مداخله در امور این کشور متهم کرد

گارد ساحلی یونان روز چهارشنبه یک کشتی حامل موادی که برای ساخت مواد منفجره استفاده می‌شود و در مسیرش به سمت لیبی بوده، توقیف کرد. گفته می‌شود این کشتی در بنادر مرسین و اسکندرون ترکیه بارگیری شده بود.

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, خبر, لیبی

تظاهرات‌ در اعتراض به گرانی به تونس هم کشیده شد

به نقل از الفرات نیوز، برخی از شهرها و مناطق تونس صحنه تظاهرات‌های مردمی در اعتراض به تصمیم دولت این کشور مبنی بر افزایش بهای برخی از کالاها همزمان با سال جدید میلادی است.

 

رسانه‌های خبری امروز اعلام کردند که تظاهرات کنندگان تونسی ضمن سردادن شعارهایی در محکومیت گرانی، از دولت خواستند که از تصمیم خود عقب‌نشینی کرده و به تجدید نظر در سیاست‌های مالیاتی و مبارزه با فساد پردازد.

 

تونسی‌ها سال جدید میلادی را با افزایش قیمت سوخت و دارو آغاز کردند و اکنون در انتظار افزایش قیمت مسکن و خودرو به دلیل افزایش مالیات بر ارزش افزوده هستند.

 

افزایش بهای مواد غذایی و کالاهای مصرفی که قدرت خرید تونسی‌ها را کاهش داده است، با مخالفت شدید اتحادیه عمومی مشاغل تونس و احزاب معارض روبرو شده است.

 

اتحادیه عمومی مشاغل تونس که بزرگترین سندیکای کارگری در این کشور به شمار می‌رود، اعلام کرد: تصمیم دولت به افزایش بهای تعدادی از کالاهای مصرفی شهروندان تونسی منجر شده است.

 

این اتحادیه تاکید کرد که تصمیمات دولت، تورم را افزایش می‌دهد و منجر به فروپاشی قدرت خرید شهروندان و عمیق‌تر شدن شکاف طبقاتی خواهد شد.

 

اتحادیه عمومی مشاغل تونس درباره تشدید اعتراضات مردمی در این کشور در پی افزایش قیمت‌های جدید هشدار داد.

 

این در حالی است که خارطوم پایتخت سودان و برخی از شهرهای جنوبی این کشور صحنه تظاهرات‌های مردمی در اعتراض به افزایش بهای نان طی روزهای اخیر است. تاکنون یک دانشجوی سودانی کشته و شماری از معترضان نیز دستگیر شده‌اند.

تسنیم

حمله به یک کلیسا در جنوب قاهره با ۱۰ کشته و ۵ زخمی

منابع از تیراندازی به یک کلیسا در جنوب قاهره خبر دادند. این حمله به کشته شدن ۱۰ تن انجامیده است.   به گزارش اسکای نیوز، رسانه‌های مصری اعلام کردند که به کلیسایی در حلوان در جنوب قاهره تیراندازی شده است.   منابع گزارش دادند که در حمله به کلیسای مار مینا در حلوان، چندین تن

ادامه »

تروریسم, جهان, خبر, مصر

نیروهای خلیفه حفتر از آزادسازی کامل بنغازی از وجود داعش خبر دادند

“نیروهای شرق لیبی” اعلام کردند که شهر بنغازی، دومین شهر بزرگ لیبی را از دست “تروریست‌ها” خارج کرده‌اند.   به نقل از روسیا الیوم، ونیس بوخماده، فرمانده اتاق امنیتی مرکزی در نیروهای ارتش ملی لیبی (وابسته به خلیفه حفتر) در مصاحبه با رویترز اعلام کرد که نیروهای ارتش در حال حاضر کاملاً منطقه خریبیش، آخرین

ادامه »

جهان, خبر, لیبی

هاف پست: آمریکا زمینه انتقال داعشی‌ها از سوریه به‌سینای مصر را فراهم کرد

پایگاه خبری هاف پست نوشت: آمریکا و نیروهای دمکراتیک کرد سوریه در قالب ‘معامله رقه’ شرایط لازم برای انتقال عناصر داعش و خانواده هایشان را به سمت سینای مصر فراهم کردند.   هاف پست افزود: به دنبال شکست داعش در سوریه و عراق در ماه گذشته میلادی گزارش ها از نفوذ برخی از عناصر این

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه, مصر