احتمال شکایت اتحادیه اروپا از آمریکا بابت نقض برجام به سازمان تجارت جهانی

سخنگوی دولت فرانسه در خصوص اقدام آمریکا مبنی بر خروج از برجام گفت: «اتحادیه اروپا آماده است که هرگونه اقدام یک جانبه ای را که به منافع شرکت های اروپایی لطمه بزند در سازمان تجارت جهانی به چالش بکشد .

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, جهان, خبر

موسسات مطالعاتی پکن: چین و اروپا از برجام حراست کنند

شماری از کارشناسان موسسات مطالعاتی و پژوهشی کشور چین معتقدند: پس از «پیمان شکنی ترامپ رییس‌جمهور آمریکا و حرکت او برضد برجام» لازم است که چین و کشورهای اروپایی با همکاری مشترک از این توافق بین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌المللی حراست و شبکه‌های مستقل تجاری با ایران ایجاد کنند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, سوئد

شورای جهانی صلح حملهٔ تحریک‌آمیز موشکی اخیر به سوریه را محکوم می‌کند!

بیانیهٔ شورای جهانی صلح: روند گسترش نظامیگری و جنگ گستردهٔ امپریالیستی در خاورمیانه باید متوقف شود!

ادامه »

اتحادیه اروپا, اسراییل, امریکا, انگلستان, ایران, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سوریه, ضد جنگ, ناتو

ترامپ فرمان اجرایی خروج از برجام را امضا کرد/ موگرینی:متعهد و مصمم به حفظ توافق هسته‌ای هستیم

وی گفت: من اعلام می‌کنم که ایالات متحده آمریکا از برجام خارج می‌شود و طی چند روز آینده با صدور یک فرمان اجرایی، شدیدترین تحریم‌های هسته‌ای و اقتصادی را علیه ایران باز می‌گردانم. هر کشوری که به ایران کمک کند نیز می‌تواند تحت تحریم‌های ایران قرار گیرد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, خبر

چرا نفت روسیه به جای اروپا به سمت چین سرازیر شده است؟

برخلاف ادعای کارشناسان غربی که علت کاهش انتقال نفت روسیه به بازار اروپا و افزایش صادرات نفت به چین اوضاع سیاسی جهان است، علت ترجیح جهت گیری به سمت شرق، منافع اقتصادی بیشتر شرکت‌های نفتی روسی است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, جهان, خبر, روسیه

تشکیل رسمی ارتش اروپایی در نشست بروکسل کلید خورد

تارنمای نشریه «نیویوروپ» گزارش داد: در حالی که چهار ماه از زمان توافق در مورد تشکیل پیمان مشترک دفاعی اروپا (پسکو) می گذرد، وزرای دفاع اتحادیه اروپا روز سه شنبه در بروکسل گردهم آمدند تاگام های رسمی اولیه را برای شکل گیری ارتش گسترده اتحادیه اروپا بردارند.

 

براساس این گزارش، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا این نشست را از آن جهت که باعث می شود برای نخستین بار طرح گسترش ساختار دفاعی مشترک اروپایی از مراحل نظری فراتر رود، تاریخی خواند.

 

موگرینی پیش از ورود به محل برگزاری نشست شورای امور خارجی(وزیران دفاع اروپایی)دربروکسل گفت: امروز، روزی تاریخی برای این شوراست، زیرا برای نخستین بار وزرای دفاع اولین تصمیمات رسمی شان در مورد طرح های مرتبط با پسکو و کشورهای عضو شریک در این طرح ها را اتخاذ می کنند.

 

وی افزود:همچنین درجریان این نشست، مذاکرات در مورد ماموریت ها و عملیات های ما به ویژه ماموریت های آموزشی در آفریقا را به روز می کنیم.

 

موگرینی گفت: بعلاوه با «ینس استولتنبرگ» دبیر کل ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) در زمینه افزایش سطح همکاری های خوب مان و طرح های موجود به تبادل نظر می پردازیم.

 

براساس این گزارش، پسکو، چارچوبی است که به کشورهای اروپایی امکان می دهد توان دفاعی مشترکی را افزایش دهند و این توانمندی را در عملیات نظامی اتحادیه اروپا به کار گیرند.

 

این طرح به عنوان تمهیدی از سوی اتحادیه اروپا برای فعالیت در خارج از چتر فرماندهی مرکزی ناتو و تشکیل یک ارتش اروپایی متکی به خود در نظر گرفته می شود.

 

این طرح به مدت چند دهه از موفقیت چندانی برخوردار نبود، تا اینکه سال گذشته میلادی کشورهای عضو اتحادیه اروپا در زمینه تشکیل و استقرار نیروهای مسلح شان به توافق دست یافتند.

ایرنا

برزیل از آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت می کند

وزارت خارجه برزیل روز سه شنبه اعلام کرد: درباره تصمیم جدید واشنگتن مبنی بر افزایش تعرفه های آمریکا برای واردات فولاد و آلومینیوم، به سازمان تجارت جهانی شکایت خواهد کرد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, برزیل, جهان, خبر

ترامپ اروپا را تهدید کرد!

به گزارش آسوشیتدپرس، ترامپ روز شنبه در توئیتی اعلام کرد: اگر اتحادیه اروپا بخواهد تعرفه های سنگین و موانع پیش روی شرکت های آمریکایی فعال در آنجا را افزایش دهد، ما بر خودروهای آنها که آزادانه وارد ایالات متحده می شود، به راحتی مالیات می بندیم. آنها فروش (بیشتر) خودروهای ما را غیرممکن می کنند.

ادامه »

Uncategorized, اتحادیه آفریقا, اقتصادی, امریکا, جهان, خبر

واکنش اتحادیه اروپا به تعرفه گمرکی آمریکا برای واردات فولاد

اتحادیه اروپا قصد دارد در واکنش به تصمیم دولت ترامپ مبنی بر وضع کردن تعرفه‌ی گمرکی برای واردات فولاد و آلومینیوم به اقدام متقابل دست بزند. رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اقدام آمریکا را “ناعادلانه” خواند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, جهان, خبر

انتقاد رهبر حزب کارگر انگلیس از سیاست‌های تهاجمی و جنگ‌طلبانه دولت ‘ترزا می’

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس که روز دوشنبه در دانشگاه شهر کاورنتری سخن می‌گفت، عنوان کرد: بایستی از حمله نظامی به عراق، افغانستان و لیبی درس بگیریم و دیگر کشور را در مسیر حملات نظامی برای تغییر حکومت قرار ندهیم.

ادامه »

اتحادیه اروپا, انگلستان, جهان, خبر