تشکر نماینده اتحادیه آفریقا از همبستگی کوبا

نشانه‌های مختلفی از همکاری ها و انترناسیونالیسم، در مسیر مبارزه مشترک آنها برای عدالت، برابری و تعیین سرنوشت مردم به دست خودشان، روابط تاریخی کوبا با آفریقا را متمایز می‌کند.

 

بنا به گزارش پرنسا لاتینا از کینشازا،  نماینده ویژه کمیسیون اتحادیه آفریقا در جمهوری دموکراتیک کنگو، میشل ندیای هلن ناتو، روز جمعه از همبستگی کوبا با ملت‌های آفریقا تشکر کرد.

 

این نماینده در ملاقاتی که درکینشازا با “اوا یلینا سیلوا”، سفیرکوبا داشت، گفت که نشانه‌های مختلفی از همکاری‌ها و انترناسیونالیسم، در مسیر مبارزه مشترک آنها برای عدالت، برابری و تعیین سرنوشت مردم به دست خودشان، روابط تاریخی کوبا با آفریقا را متمایز می‌کند.

 

آنها تاکید کردند کردند که تأثیرات کویید ۱۹ در سطح جهانی، لزوم تقویت و همکاری‌های گوناگون بین کشورهای در حال توسعه و همچنین لغو تحریم‌ها یا اقدامات برای جلوگیری از مبارزه علیه فقرو تحقق اهداف توسعه پایدار را، تأیید می‌کند.

 

در همین راستا، “ندیای” بار دیگر به موضع تغییرناپذیر اتحادیه آفریقا مبنی بر رد قاطعانه محاصره اقتصادی، تجاری و مالی ایالات متحده علیه کوبا، که صدمات زیادی به اقتصاد کوبا و مردم آن وارد کرده است، را ابراز کرد.

 

“سیلوا” نیز با ابراز تاسف گفت که تحریم‌های دولت دونالد ترامپ به معنای گامی بازدارنده در روابط دو جانبه با کوبا بود. وی همچنین به مقایسه موضع رسمی واشنگتن با نظرات سازمان‌ها و شخصیت‌های ایالات متحده که طرفدار تغییر این سیاست هستند، مقایسه کرد.

اختصاص روزانه صدها هزار دلار برای انجام پروژه‌های خرابکارانه در کوبا

مدیر امور خارجه کوبا می‌گوید، آژانس فدرال دولت ایالات متحده، ۴۱۰،۰۰۰ دلار برای استخدام یا خرید یک مخالف سیاسی در کوبا پرداخت می‌کند، این است دموکراسی آمریکایی.

ادامه »

امپریالیسم, امریکا, امریکای لاتین, حقوق بشر, خبر, کوبا

مورالس؛انتخابات بولیوی مقابله طرفداران ملی‌سازی با دیدگاه خصوصی‌سازی است

رئیس جمهوری پیشین بولیوی که کمتر از یک سال پیش و در جریان یک شبه کودتای تحت توطئه آمریکا ناگزیر به کناره گیری شد، در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور آمریکای با انتقاد شدید از مداخله شدید واشنگتن برای تاثیرگذاری در روند انتخابات ریاست جمهوری ۲۷ مهر، بر بازگشت حزب سوسیالیسم (حزب

ادامه »

ارژانتین, امریکا, امریکای لاتین, بولیوی, جهان, حقوق بشر, مصاحبه و گفتگو, مکزیک

همایش مجازی کوبا‌یی‌های ساکن اروپا علیه تحریم‌های اقتصادی آمریکا

محاصره اقتصادی، تجاری و مالی توسط ایالات متحده به مثابه یک نسل کشی است و سیاست‌های اعمال شده از سوی دولت دونالد ترامپ  برای به زانو در آوردن کوبا، شدت گرفته است.

ادامه »

اقتصادی, امپریالیسم, امریکا, امریکای لاتین, تحریم, حقوق بشر, خبر, کوبا