«ترزا می» در سمت نخست وزیر انگلیس ابقا شد

به نقل از راشا تودی، در رای گیری امروز پارلمان انگلیس ۳۲۵ نماینده با این طرح مخالفت کردند تا با وجود رای مثبت ۳۰۶ همقطار آنها، طرح برکناری می با شکست مواجه شود.

 

نخست وزیر انگلیس در سخنان کوتاهی پس از این رای گیری قدردانی خود را از این که پارلمان با این اقدام بار دیگر اعتماد خود به دولت وی را به نمایش گذاشته است، ابراز کرد.

 

وی تاکید کرد به تلاش های خود برای محقق کردن نتایج همه پرسی مردم انگلیس برای خروج این کشور از اتحادیه اروپا ادامه خواهد داد.

 

ترزا می همچنین از رهبران جریان های سیاسی انگلیس دعوت کرد به صورت انفرادی با وی نشست داشته باشند. وی گفت: حاضرم با هر یک از اعضای پارلمان برای مذاکره در مورد برگزیت جلسه داشته باشم.

 

گفتنی است دولت «ترزا می» پیش تر بر سر شروط خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، با این اتحادیه به توافق رسیده بود.

 

انگلیس بر اساس توافق صورت گرفته باید تا پایان ماه مارس اتحادیه اروپا را ترک کند؛ حال آنکه رأی منفی شب گذشته پارلمان انگلیس به توافق برگزیت توسط ترزا می دستیابی به نتیجه خروج از بروکسل را برای دولت می دشوار کرده است.

تسنیم

زاسپکین: احتمال جنگ هسته‌ای/ نهایتا نیروهای ترکیه سوریه را ترک می‌کنند

سفیر روسیه در بیروت با اشاره به تلاش مسکو برای توسعه نقش خود در لبنان تاکید کرد، عملکرد آمریکا در منطقه به گونه‌ای است که جهان را به سوی جنگ سوق می‌دهد.

ادامه »

اکراین, امریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, گرجستان, لبنان, هندوستان

لغو صدها پرواز در فرودگاه‌های آلمان همزمان با افزایش اعتصاب‌ها

همزمان با اعتصاب کارمندان امنیتی فرودگاه‌های آلمان به خاطر اختلافات شدید بر سر دستمزدشان، صدها پرواز در هشت فرودگاه آلمان از جمله فرودگاه فرانکفورت که شلوغ‌ترین فرودگاه این کشور محسوب می‌شود، امروز سه‌شنبه لغو شد.

ادامه »

المان, جهان, خبر, غرب اروپا, کارگری

مخالفت رهبر حزب کارگر انگلیس با رفراندوم مجدد بریگزیت

در حالی که مجلس عوام بریتانیا فردا سه‌شنبه رای‌گیری را بر سر توافق بریگزیت پیشنهادی ترزا می، نخست وزیر این کشور برگزار می‌کند، حزب کارگر بریتانیا اعلام کرد که با خروج این کشور بدون توافق با اتحادیه اروپا مخالف است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, انگلستان, ایرلند, جهان, خبر, غرب اروپا