ترامپ کنفرانس مطبوعاتی پایانی نشست ناتو را لغو کرد

دونالد ترامپ به اظهارات تمسخر آمیز نخست وزیر کانادا در حاشیه اجلاس ناتو واکنش نشان داد.

 

به گزارش مهر به نقل از سی ان ان، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به اظهارات اخیر «جاستین ترودو»، نخست وزیر کانادا او را به دورویی متهم کرد.

 

این واکنش ترامپ پس از انتشار ویدئویی از ترودو در کنار رهبران انگلیس و فرانسه صورت گرفته که در آن نخست وزیر کانادا در حاشیه اجلاس سران ناتو در لندن، درباره ترامپ جوک تعریف می‌کند.

 

ترامپ همچنین از نخست وزیر کانادا به دلیل عدم تخصیص بودجه ۲ درصدی ناتو انتقاده کرده، اگرچه او را آدم خوبی معرفی کرده است.

 

پیش از این اعلام شده بود، پس از اینکه رئیس‌جمهوری آمریکا مورد تمسخر بعضی از سران حاضر در نشست ناتو قرار گرفت، کنفرانس مطبوعاتی پایانی آن را تَرک کرده است.

 

بنابر این گزارش دلیل لغو کنفرانس مطبوعاتی از سوی ترامپ، مسخره کردن وی از سوی سران کشورهای انگلیس، فرانسه و کانادا بوده است.

 

تحمیل هزینه ۴۰۰ میلیارد دلاری ترامپ به اعضای ناتو

 

رئیس جمهوری آمریکا تلاش کرد موافقت اعضای ناتو را برای افزایش ۴۰۰ میلیارد دلاری هزینه‌های نظامی تا سال ۲۰۲۴ جلب کند.

 

به گزارش مهر به نقل از یورونیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در جریان نشست ۲ روزه سران کشورهای عضو ناتو در لندن تلاش کرد موافقت آنها را برای افزایش ۴۰۰ میلیارد دلاری هزینه‌های نظامی تا سال ۲۰۲۴ جلب کند.

 

رئیس جمهوری آمریکا پیش از این نیز بارها از هزینه‌های نظامی متحدان کشورش در ناتو گلایه کرده و تاکید کرده بود که ایالات متحده دیگر حاضر نیست از جیب مالیات دهندگان آمریکایی هزینه حفاظت نظامی از متحدان خود را پرداخت کند.

 

اشاره او به توافقنامه نشست سال ۲۰۱۴ سران کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) است که بر اساس آن هر کشور عضو متعهد شده بود تا هزینه نظامی خود را حداقل تا ۲ درصد تولیدناخالص داخلی خود افزایش دهد.

 

تعهدی که تاکنون به ویژه از سوی بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا یعنی آلمان و اکثر اعضاء ناتو به انجام نرسیده و افزون بر آمریکا تنها ۸ کشور بلغارستان، یونان، لیتوانی، لتونی، لهستان، بریتانیا، استونی و رومانی به آن پایبند بوده‌اند.

جرمی کوربین: کاش ناتو وجود نداشت/ جانسون از دنباله‌روی و چاپلوسی ترامپ دست بردارد

رهبر حزب کارگر انگلیس در ویدئویی مربوط به ۲۰۱۴ گفته بود: ای کاش ناتو و سایر ائتلاف‌های نظامی غربی وجود نداشتند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, افغانستان, امریکا, انگلستان, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق, عربستان سعودی, لیبی, ناتو

وزیر دفاع فرانسه: واشنگتن نباید هم‌پیمانانش در ناتو را به خرید سلاح آمریکایی مجبور کند

وزیر دفاع فرانسه تأکید کرد که واشنگتن نباید هم‌پیمانان اروپایی‌اش در ناتو را به خرید سلاح آمریکایی مجبور کند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, استونی, امریکا, بلژیک, جهان, چک, چین, روسیه, غرب اروپا, فرانسه

انگلیس سفر نتانیاهو به لندن را لغو کرد

روزنامه «هاآرتص» نوشت لندن به بهانه دشوار بودن فراهم کردن شرایط امنیتی، با سفر نخست‌وزیر اسراییل به انگلیس برای شرکت در نشست سران «ناتو» مخالفت کرده است.

ادامه »

اسراییل, المان, امریکا, انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه, ناتو

پدر آسانژ: آمریکا با سوءاستفاده از قوانین کشورها مخالفانش را هدف قرار می‌دهد

پدر بنیان‌گذار وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس محکومیت پسرش را یکی از نمونه‌های سوءاستفاده آمریکا از سیستم قانونی سایر کشورها برای هدف قرا ردادن دشمنان سیاسی خود می‌داند.

ادامه »

استرالیا, افغانستان, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, سوئد, عراق, ویکی‌لیکس