آخرین روز نشست حمایت از بازسازی عراق در کویت با ارائه کمک‌های چندین میلیارد دلاری

امیر کویت امروز (چهارشنبه) با اشاره به همکاری جامعه جهانی و بانک جهانی بابت بازسازی‌ها در عراق از اختصاص مبلغ دو میلیارد دلار به این مساله خبر داد.

ادامه »

آلمان, اتحادیه اروپا, اقتصادی, امارات, ترکیه, جهان, خبر, عراق, عربستان سعودی, کویت

اعترافات سردار رحیم صفوی: آمارهای اقتصادی کشور غیرواقعی است

رادیو فرانسه؛ سردار پاسدار یحیی رحیم صفوی، مشاور عالی رهبر حکومت اسلامی ایران در امور نظامی، در گفتگویی با سیمای جمهوری اسلامی ایران گفته است که بعد از پایان جنگ هشت ساله با عراق چهار دولت در ایران روی کار آمده که هر کدام شان شکاف و فاصله میان وعده های داده شده به مردم

ادامه »

اقتصادی, ایران, خبر

ترامپ: کسری تراز تجاری آمریکا با چین ‘غیر قابل‌ تحمل’ است

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بیانیه کاخ سفید در این رابطه می‌افزاید: رئیس جمهوری در یک تماس تلفنی با همتای چینی خود «شی جین پینگ» از تداوم افزایش کسری تراز تجاری آمریکا با چین ابراز تاسف کرد.

 

کسری تجاری زمانی رخ می‌دهد که میزان واردات یک کشور از میزان صادرات آن پیشی بگیرد.

 

بر اساس آمار جدیدی که چین به تازگی منتشر کرده، این رقم در سال 2017 با افزایش10 درصدی نزدیک به 275 میلیارد و 800 میلیون دلار رسیده است.

 

ترامپ از زمان رقابت‌های انتخاباتی تاکنون، بارها به روابط تجاری آمریکا با چین خرده گرفته و منتقدان سرسخت سیاست‌های اقتصادی این کشور را به سِمَت‌های مهمی در وزارت بازرگانی و دفتر نمایندگی آمریکا در امور تجاری گماشته است. وی همچنین بارها از پکن به عنوان «بزرگ‌ترین دزد مشاغل آمریکایی» یاد کرده است.

 

همزمان در بیانیه‌ای که وزارت امور خارجه چین درخصوص تماس تلفنی روز سه شنبه منتشر کرده، سخنی از انتقادهای رئیس جمهوری آمریکا به میان نیاورده و تنها تاکید شده که گفت وگوهایی درخصوص حل مشکلات اقتصادی و تجاری «با روش های سازنده و مطلوب» صورت گرفته است.

 

ترامپ پیش از این گفته بود که درصورت همکاری چین با آمریکا برای حل مسئله کره شمالی، حاضر است از تراز تجاری چشم بپوشد؛ با این حال بنا به توئیت‌های مکرر او در این رابطه، این خواسته همچنان محقق نشده است.

 

این در شرایطی است که چندی پیش نمایندگانی از سوی کره جنوبی و کره شمالی پس از دو سال توقف مذاکرات، با یکدیگر در منطقه مرزی حائل میان دو کشور دیدار و درخصوص حضور پیونگ یانگ در المپیک زمستانی پیش رو، با احتمال رژه زیر یک پرچم واحد، گفت وگو کردند؛ موضوعی که می‌تواند زمینه‌ساز مذاکرات سیاسی در آینده نزدیک باشد.
ایرنا

آمریکا: ارز مجازی’پترو’ درصورت ورود به‌بازار احتمالا موجب اعتبار برای دولت کاراکاس می‌شود

به گزارش شبکه تله سور، سخنگوی وزارت خزنه داری آمریکا دیروز (سه شنبه) در بیانیه ای نوشت: ارز جدید مجازی ونزوئلا می تواند برای شخصیت های آمریکایی خطرات حقوقی به همراه داشته باشد چون ممکن است تحریم های جدید امریکا را نقض کند.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, جهان, خبر, ونزوئلا

پکن اجازه نخواهد داد تا آمریکا با سیاست‌ها و راهبردهای ضد‌تجاری خود به‌اقتصاد این کشور لطمه بزند

وزارت بازرگانی چین هشدار داد که پکن اجازه نخواهد داد تا آمریکا با سیاست ها و راهبردهای ضد تجاری خود به اقتصاد این کشور لطمه بزند.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, جهان, چین, خبر