ترامپ موعد افزایش تعرفه‌ واردات کالاهای چینی را به عقب انداخت

رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد، در نتیجه مذاکرات تجاری اخیر میان واشنگتن و پکن، موعد تعیین شده برای افزایش چشمگیر تعرفه‌های آمریکا علیه واردات حجم بالایی از کالاهای چینی را به تعویق می‌اندازد.

 

به گزارش خبرگزاری آناتولی، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا با استناد به “پیشرفت اساسی” در مذاکرات تجاری جاری بین کشورش با چین ضرب الاجل تعیین شده برای افزایش تعرفه‌ واردات انبوهی از کالاهای چینی به آمریکا که برای تاریخ اول مارس در نظر گرفته شده بود را به عقب می‌اندازد. قرار بود این تعرفه‌ها به ۲۵ درصد افزایش یابد.

 

براساس اعلام قبلی از سوی دولت ترامپ این افزایش تعرفه برای واردات کالاهای چینی به ارزش بالغ بر ۲۰۰ میلیارد دلار در نظر گرفته شده و قرار بود از اول مارس پیش رو بعد از یک آتش بس ۹۰ روزه در جنگ تجاری دولت‌های آمریکا و چین اجرا شود. به این ترتیب این تعرفه‌ها همچنان در ۱۰ درصد باقی خواهند ماند.

 

ترامپ گفت: واشنگتن و پکن پیشرفت چشمگیر در چند حوزه شامل حمایت از مالکیت معنوی، انتقال فناوری، کشاورزی، خدمات، ارز و بسیاری از مسائل دیگر کسب کردند.

 

او مشخص نکرد که این ضرب الاجل تا کی به عقب می‌افتد.

 

ترامپ همچنین گفت، در نتیجه این پیشرفت‌ها قرار شده او و شی جین‌پینگ رئیس‌جمهور چین نشستی در اقامتگاه ترامپ در مارالاگو در فلوریدای آمریکا داشته باشند.

 

رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتر نوشت: من در نتیجه این مذاکرات بسیار مفید، اعمال افزایش تعرفه‌های واردات آمریکا که برای اول مارس تعیین شده بود را به عقب می‌اندازم.

 

او در ادامه خاطر نشان کرد: با این فرض که دو طرف پیشرفت بیشتری کسب کنند، ما در حال برنامه ریزی برای نشست جدیدی میان من و شی جین‌پینگ رئیس جمهور چین در مارالا گو به هدف به نتیجه رساندن یک توافق هستیم. این تعطیلات آخر هفته اخیر برای آمریکا و چین بسیار خوب بود.

 

جنگ تجاری میان آمریکا و چین به عنوان دو اقتصاد اول جهان تأثیر بسیاری بر بازارها گذاشته و بسیاری از سرمایه‌گذاران تحولات مربوط به آن را با توجه به رشد اقتصادی کند در جهان دنبال می‌کنند.

 

اخیراً یک هیات از مقام‌های چینی برای جدیدترین دور مذاکرات تجاری با آمریکا در واشنگتن بود و در روز گذشته نشست‌هایی را بر سر جزئیات بیشتر مربوط به یک توافق تجاری برگزار کرد.

 

در همین راستا سانی پردو، وزیر کشاورزی آمریکا گفت: چین متعهد به خریداری میزان ۱۰ میلیون تُن بیشتر از سویای آمریکا در مذاکرات روز جمعه شد و این نشان دهنده حس نیت چین است.

ایسنا

فرماندار داکوتای جنوبی؛ جنگ‌های تجاری ترامپ ایالت داکوتای جنوبی را نابود کرده است

فرماندار ایالت داکوتای جنوبی گفت که جنگ های تجاری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ایالت او را نابود کرده و از ترامپ خواست که به جنگ تجاری با چین پایان بدهد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, جهان, چین, شرق آسیا

صدراعظم اتریش؛ رویکرد متفاوت برسر بسیاری از موضوعات با آمریکا داریم

صدر اعظم اتریش در گفت وگو با روزنامه واشنگتن پست تصریح کرد، این کشور با آمریکا بر سر بسیاری از موضوعات از جمله خط لوله گاز ‘نورد استریم ۲’ و تغییرات آب وهوایی رویکردی متفاوت دارد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, اسراییل, افریقا, اقتصادی, المان, امریکا, انگلستان, ترکیه, جهان, خبر

امضای قراردادهای ۲۸ میلیارد دلاری در دیدار بن‌سلمان با شی‌ جین‌پینگ

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در دیدار شی جین‌پینگ، رئیس جمهوری چین در پکن اظهار کرد: چین این حق را دارد که اقداماتی را در چارچوب مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی جهت حفظ امنیت ملی خود در پیش گیرد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, جنوب غرب آسیا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

فرشاد مومنی: پذیرش FATF نفی استقلال کشور نیست

روزنامه ایران نوشت: «دو دستگی در مواجهه با FATF باعث شده که فعالان اقتصادی نسبت به آینده و اوضاعی که پیش رو داریم، نگرانی‌هایی داشته باشند. مخالفان هیچ استدلالی را نمی‌پذیرند و می‌گویند با تصویب FATF وارد مرحله جدیدی از تحریم‌ها می‌شویم.

ادامه »

اقتصادی, ایران, مصاحبه و گفتگو