پنجمین روز اعتصاب معلمان آمریکایی در لس‌آنجلس

گروهی از معلمان آمریکایی در شهر لس آنجلس برای پنجمین روز متوالی دست به اعتصاب و اعتراضات صلح آمیز زدند و مقام‌های مسئول در این شهر امروز شنبه با آنها وارد مذاکره شدند.   به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، شهردار اریک گارستی در توئیتی نوشت مذاکرات مقام‌های حوزه موسوم به «ناحیه آموزشی واحد لس آنجلس» با

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

برنی سندرز: جامعه بین‌المللی رژیم مستبد عربستان را مهار کند

به نقل از سایت النشره، برنی سندرز، سناتور مستقل از ایالت ورمونت آمریکا در سخنانی عنوان داشت: رکوردی که محمد بن سلمان در بازداشت و کشتن فعالان ثبت کرده، به خوبی بیانگر این موضوع است که وی فردی اصلاح‌طلب نیست.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جنوب غرب آسیا, خبر, عربستان سعودی

«پولتیکو» خبر داد؛ برنی سندرز برای ۲۰۲۰ می‌آید

پولتیکو نوشت: برنی سندرز با استخدام شرکت مدیا پروداکشن به عنوان مشاور قصد دارد ستاد تبلیغاتی خود برای کمپین انتخاباتی ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ را تقویت کند. شدت گرفتن جنب و جوش او نشان می‌دهد که این سناتور اهل ورمونت در حال نهایی‌کردن تصمیم خود برای شرکت در رقابت انتخاباتی است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

ترامپ مشاوران خود را احمق خواند و گفت توصیه آنان برای تبریک نگفتن پیروزی پوتین را نادیده گرفته است

روزنامه نیویورک تایمز خبر داد که رئیس جمهوری آمریکا در گفت وگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین، مشاوران خود را «احمق» خواند و تاکید کرد که توصیه آنان برای تبریک نگفتن پیروزی همتای خود در انتخابات ریاست جمهوری روسیه را نادیده گرفته است.

 

در گزارش روز دوشنبه نیویورک تایمز آمده که دونالد ترامپ از پوتین خواسته بود به «آدم های احمق» دولت آمریکا که توصیه کرده بودند، انتخاب مجدد او را تبریک نگوید، توجهی نکند.

 

این گفت وگوی تلفنی چند روز پس از پیروزی پوتین در انتخابات مارس گذشته (اسفندماه 96) انجام شد.

 

به نوشته نیویورک تایمز بسیاری معتقدند در آن انتخابات که پوتین 77 درصد آرا را به دست آورد، تقلب شده بود.

 

در پی این انتخابات، مشاوران ترامپ به او هشدار دادند این موفقیت را به پوتین تبریک نگوید و حتی در گزارش های روزانه این هشدار را با حروف درشت به رئیس جمهوری آمریکا یادآوری کردند، اما وی توجهی نکرد و به همتای روس گفت که مسئولان کاخ سفید می خواستند از برقراری تماس تلفنی من با کرملین جلوگیری کنند.

 

به نوشته نیویورک تایمز، ترامپ در این تماس در باره مشاوران خود به پوتین تاکید کرد: آنها آدم های احمقی هستند و شما نباید به حرف آنان گوش کنید.

 

رسانه آمریکایی همچنین به نقل از منابع ناشناس خود نوشت که ترامپ در این گفت وگو افزون بر تبریک انتخاب مجدد پوتین به سمت ریاست جمهوری روسیه، از ناتوانی دو کشور در بهبود روابط ابراز تاسف کرد.

 

ترامپ که به دلیل اتهام ارتباط پنهانی نزدیکان خود با مسکو هدف انتقادهای گسترده ای قرار دارد، پیشتر گفته بود کنار آمدن با پوتین اشکالی ندارد و حتی پیشنهاد کرده بود روسیه به جمع گروه 7 بازگردد.

 

سال 2014 که شبه جزیره کریمۀ در کناره دریای سیاه از اوکراین جدا و به خاک روسیه پیوست از این گروه قدرتمند اقتصادی اخراج شد.

 

نیویورک تایمز در پایان نوشته است: بسیاری انتخابات اخیر روسیه را تقلب آمیز دانسته و واهمه دارند این رخداد گامی دیگر به سوی همیشگی شدن ریاست جمهوری پوتین باشد. از سوی دیگر ترامپ که (فردا) برای شرکت در اجلاس دو روزه سران کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) وارد بروکسل می شود در هلسینکی پایتخت فنلاند نیز با پوتین دیدار خواهد کرد.

ایرنا

تلاش بنیادگرایان مسیحی برای دینی‌کردن دولت آمریکا؛ توجیهی برای اِعمال سیاست‌های راست افراطی

بسیاری از نزدیکان دولت ترامپ و اعضای حزب جمهوری‌خواه با تمایلات دینی قوی این خطر را برای فعالان مدنی و روزنامه‌نگاران مستقل ایجاد کرده‌اند که نفوذ این افراد دموکراسی آمریکایی و حاکمیت قانون را به خطر انداخته است.   پس از دولت جورج بوش پسر، این اولین بار است که خطر بنیادگرایی مسیحی سیاست آمریکا

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

اعتراض آمریکایی‌ها به خشونت، بیکاری و وضعیت نامساعد اقتصادی

به نقل از تارنمای هیل، هزاران نفر با ورود به بزرگراه«دن رایان»از مقام های شیکاگو خواستندتا علیه خشونت های ناشی از حمل سلاح، بیکاری و وضعیت نامطلوب اقتصادی وارد عمل شوند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

گنادی گاتیلوف: خروج آمریکا از شورای حقوق بشر موجب بهبود جو حاکم بر آن شد

به گزارش خبرگزاری تاس، «گنادی گاتیلوف» نماینده روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل در اظهاراتی در خصوص خروج آمریکا از این شورا گفت: با خروج آمریکا، جو همکاری ها در شورای حقوق بشر سازمان ملل بسیار سازنده تر شده ودیگر جو سیاسی بر آن کمتر حاکم است.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر