فرانسه و آلمان درباره سازوکار مالی ویژه با ایران توافق کردند

یک روزنامه آلمانی گزارش داد که برلین و پاریس درباره سازوکار مالی ویژه برای ایران به توافق رسیدند و به زودی با راه اندازی این نهاد، ۹ کشور اروپایی به آن می پیوندند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, اسپانیا, اقتصادی, المان, امریکا, ایتالیا, ایران, بلژیک, تحریم, جهان, چین, خبر, فرانسه, لوکزامبورک, هلند

یک شرکت نوپای فرانسوی ١۶ نفت‌کش رادار گریز ایران را ردیابی کرده است

به گزارش شرکت نوپا یا استارت-‌آپ فرانسوی “کِررُس*”، جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش به استفاده از نفت‌کش‌های رادار گریز برای مقابله با اِعمال تحریم‌های آمریکا متوسل می‌شود. این شرکت اخیراً ١۶ نفت‌کش رادار گریز ایران را ردیابی کرده است.

ادامه »

ایران, تحریم, جهان, خبر, فرانسه

شرکت معروف بیمه “مونیخ ری” به فعالیت خود در ایران پایان داد

به دلیل دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران شرکت بیمه “مونیخ ری” به فعالیت خود در ایران خاتمه داد. این شرکت با “بیمه سامان” در بخش‌های اتکایی، انتقال فناوری و انتقال آموزش قرارداد امضا کرده بود.

ادامه »

المان, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر

ترامپ تعلیق تحریم های برجامی ایران را تمدید کرد/ تحریم 18 فرد و شرکت ایرانی و خارجی

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد رئیس جمهوری این کشور تعلیق تحریم های هسته ای ایران را برای 120 روز دیگر تمدید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری رویترز، هیتر نوئرت افزود: این اقدام به منظور حفظ انعطاف انجام شده و دولت آمریکا همچنان در حال تدوین سیاست جامع خود در قبال ایران است.

 

نوئرت همچنین تاکید کرد: تمدید (تعلیق تحریم های هسته ای ایران) را نباید به عنوان نشانه ای از موضع ترامپ یا دولت او در قبال ایران دید و این اقدام به معنای باز گذاشتن دست ایران در رفتارهای مخرب آن نیست.

 

دولت آمریکا هنوز تصمیم قطعی درخصوص ماندن و یا خروج از برجام را اعلام نکرده است.

 

 

آمریکا 18 فرد و شرکت ایرانی و خارجی را تحریم کرد

 

 

دولت ترامپ در اقدامی متناقض روز پنجشنبه 18 فرد و شرکت ایرانی و خارجی را به اتهام ارتباط با سپاه پاسداران و حملات سایبری علیه آمریکا به فهرست تحریم وزارت خزانه داری این کشور افزود.

 

بنا بر تصویب کنگره آمریکا، دولت این کشور هر 90 روز یکبار باید پایبندی یا عدم پایبندی ایران به برجام را تایید کند که ضرب العجل بعدی این دوره، یک ماه دیگر است.

 

صادق احمدزادگان، احمد فتحی، حمید فیروزی، امید غفارنیا، سینا کیسار، نادر سعیدی و امین شکوهی هفت شخص حقیقی و شرکت های امن پردازش خوارزمی و مهندسی سدید کاران صبا 2 شخص حقوقی ایرانی هستند که نامشان در این فهرست دیده می شود.

 

بنابر این بیانیه، شرکت صبا در پشتیبانی و یا اقدم به پشتیبانی مالی، مادی و فنی و یا کالا و خدمات در برنامه موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقش داشته است.

 

این بیانیه همچنین مدعی شد که شرکت امنیت رایانه ای خوارزمی (ITSec) از دسامبر 2011 تا دسامبر 2012 حملات سایبری به دست کم 9 موسسه مالی آمریکا از جمله بانک ها و بازارهای بورس این کشور را برنامه ریزی و اجرا کرده است.

 

احمد فتحی، امین شکوهی و حمید فیروزی کارشناسان رایانه ایرانی هستند که به ادعای وزارت خزانه داری آمریکا در این حملات دست داشته اند.

 

وزارت خزانه داری آمریکا همچنین از صادق احمدزادگان، سینا کیسار، امید غفارنیا و نادر سعیدی که از کارکنان شرکت امنیت رایانه ای مرصاد هستند به عنوان کسانی که با حمله سایبری در رایانه ها و یا شبکه های رایانه ای هدف در آمریکا اختلال ایجاد کرده اند، نام برد.

 

استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در این خصوص گفت: خزانه داری به اتخاذ اقدامات شدید علیه ایران برای پیشگیری از اعمال تحریک آمیز از جلمه حمایت از سپاه قدس و تروریست های افراطگرا، خشونت های جاری در سوریه و حملات سایبری برای بی ثبات کردن نظام مالی آمریکا ادامه خواهد داد.

 

به گفته منوچین، این تحریم ها یک شرکت ایرانی که از برنامه موشکی سپاه پاسداران پشتیبانی کرده، شرکت های هوایی که جنگجو و سلاح به سوریه منتقل می کنند و هکرهایی که به موسسه های مالی آمریکا حمله می کنند را هدف قرار داده است.

 

در میان نام های جدید افزوده شده به فهرست تحریم ها، 3 فرد و 6 شرکت خارجی نیز دیده می شود که دو شرکت هواپیمایی دارت و خورس اوکراینی نیز از آن جمله اند.

ایرنا

هشدار روسیه به آمریکا درباره عواقب تحریم‌ها علیه کره‌شمالی

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دستگاه دیپلماسی روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه این کشور در گفت‌وگوی تلفنی خود با رکس تیلرسون همتای آمریکایی وی تاکید کرد: مسکو اعمال فشار مضاعف از طریق تحریم علیه کره‌شمالی را حرکتی غیرمفید و خطرناک قلمداد می‌کند.   براساس این بیانیه، لاوروف یک بار

ادامه »

امریکا, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, کره شمالی

دولت مادورو به دنبال یافتن نقش اپوزیسیون در تحریم‌ها علیه ونزوئلا است

به گزارش خبرگزاری شینهوا، این کمیته برای آشکار کردن جرایم ارتکابی در چندین ماه تظاهرات ضد دولتی شامل اعدام‌های بدون محاکمه و تخریب اموال عمومی آغاز به کار کرده و به دنبال این است تا بفهمد چه کسانی از اعضای اپوزیسیون از دولت آمریکا خواسته‌اند تا علیه دولت کاراکاس دست به تحریم‌های اقتصادی بزند.  

ادامه »

امریکا, تحریم, جهان, خبر, ونزوئلا

وال‌استریت‌ژورنال: اتحادیه اروپا راهکارهایی برای اجرا نکردن تحریم‌های آمریکا را بررسی می‌کند

روزنامه آمریکایی وال‌استریت‌ژورنال گزارش داده، شدت گرفتن اختلافات میان اتحادیه اروپا و آمریکا موجب شده بروکسل در حال تأمل برای یافتن راهکارهایی برای عدم اجرای تحریم‌های واشنگتن علیه کشورهای دیگر باشد.   منابع خبری می‌گویند شدت گرفتن اختلافات در سیاست خارجی میان اتحادیه اروپا و آمریکا بعد از روی کار آمدن «دونالد ترامپ»، بروکسل را

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر

آلمان: تحریم‌های جدید آمریکا پذیرفتنی نیست

به گزارش خبرگزاری تاس، مارتین شافر، سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان در واکنش به امضای بسته تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه، ایران و کره شمالی توسط «دونالد ترامپ»، به نقل از مقامات بلندپایه این کشور گفت که تحریم های برون مرزی آمریکا پذیرفتنی نیست.   این مقام وزارت امور خارجه آلمان همچنین گفت که

ادامه »

اقتصادی, المان, امریکا, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه