آمریکا تحریم‌های شدیدتری علیه ونزوئلا وضع کرد

نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا اعلام کرد، رییس‌جمهور آمریکا تحریم‌ها علیه بخش نفتی ونزوئلا را شدیدتر کرده و مجازات افرادی را که این اقدامات تازه را نقض می‌کنند، سختگیرانه‌تر کرده است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, تحریم, جهان, خبر, ونزوئلا

جنجال پس از موضع‌گیری برنی سندرز درباره انقلاب کوبا

موضع‌گیری اخیر نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در مورد انقلاب کوبا و حمایت ضمنی وی از برخی سیاست‌های رهبر فقید کوبا جنجال‌هایی را در محافل سیاسی واشنگتن و فضای مجازی به راه انداخته است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, جهان, خبر, کوبا

لوفیگارو؛ آمریکا و متحدانش دستکم در دو حادثه تنگه هرمز، دروغ‌هایی را به ایران نسبت داده‌اند

روزنامه فرانسوی لوفیگارو در گزارشی فاش کرد آمریکا و برخی متحدانش درباره دستکم دو حادثه در تنگه هرمز که به ایران نسبت داده شده است، دروغ پردازی کرده‌اند.

ادامه »

امریکا, انگلستان, ایتالیا, ایران, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, دانمارک, ژاپن, فرانسه

منابع اطلاعاتی آمریکا: مدرکی برای اثبات کمک روسیه به ترامپ وجود ندارد

منابع اطلاعاتی آمریکا به شبکه فاکس نیوز گفته‌اند مدرکی که نشان دهد روسیه تلاش ویژه‌ای را برای کمک به پیروزی دوباره دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا انجام داده است، وجود ندارد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

کمیته بین‌المللی حقوق‌بشر؛ آمریکا از اردوگاه‌های آوارگان سوریه سوء‌استفاده می‌کند

کمیسر خاورمیانه‌ای کمیته بین‌المللی حقوق بشر، آمریکا را به ممانعت از ارسال کمک به اردوگاه‌های آوارگان در منطقه تنف و الرکبان و سوء استفاده نظامی و سیاسی از این اردوگاه‌ها متهم کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سازمان ملل, سوریه

ترامپ: ترجیح می‌دهم با سندرز رقابت نکنم زیرا سندرز طرفدارانی واقعی دارد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفته است ترجیح می‌دهد رقیب نهایی او در انتخابات آتی، مایکل بلومبرگ میلیاردر باشد و تمایل ندارد با برنی سندرز روبرو شود زیرا سندرز هوادارانی واقعی در آمریکا دارد.

 

به گزارش روز چهارشنبه تارنمای شبکه خبری سی ان بی سی آمریکا، ترامپ می‌گوید که مایکل بلومبرگ، نامزد میلیارد دموکرات‌ها، طرفدارانش را با پول می‌خرد اما برنی سندرز هواخواهانی واقعی دارد.

 

بسیاری از رأی دهندگان در انتخابات درون حزبی روز گذشته در ایالت نیوهمپشایر این امیدواری را برانگیخته اند که دموکرات‌ها می‌توانند ترامپ را شکست دهند.

 

سناتور برنی سندرز به عنوان پیشتاز انتخابات ایالت نیوهمپشایر توانسته توجه بسیاری از هواداران دموکرات را به خود جلب کند. از سوی دیگر در حالیکه «جو بایدن» معاون رییس جمهوری پیشین ایالات متحده در رای گیری ها سقوط کرده، «مایکل بلومبرگ» میلیاردر و شهردار پیشین نیویورک با صرف ده‌ها میلیون دلار از ثروتش در نظرسنجی‌های ملی صعود کرده است.

 

ترامپ هم در انتقادی پرشور در خصوص اظهارنظرهای بلومبرگ در سال ۲۰۱۵ که از عملکرد پلیسی با کلیشه های نژادپرستانه‌اش در نیویورک دفاع کرده بود، گفت که ترجیحش رویارویی با این تاجر میلیاردر است تا سناتور سندرز. وی با اشاره به هواخواهان سندرز تاکید کرد اینها همان طرفدارانی هستند که در سال ۲۰۱۶ هم برای سناتور «هیلاری کلینتون» چالش های بسیاری درست کردند.

 

ترامپ در نشست خبری در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: «صادقانه بگویم من رقابت با بلومبرگ را به رویارویی با سندرز ترجیح می‌دهد. زیرا سندرز طرفدارانی واقعی دارد، خواه از او خوشتان بیاید یا خیر. من فکر می کنم این حرف‌ها وحشتناک باشد، اما او طرفدار دارد. حال آنکه بلومبرگ تنها با پول هواخواه می‌خرد».

 

در حالی که دموکرات ها به این می‌اندیشند چه کسی باید در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ (آبان ۹۹) مقابل ترامپ رقابت کند، بسیاری از رای دهندگان نظر خود را در مورد بهترین گزینه برای کنار زدن ترامپ اعلام کرده‌اند. روز سه شنبه نتایج نظرسنجی ان بی سی نیوز از نیوهمپشایر نشان داد که ۶۲ درصد از دموکرات‌ها خواهان کاندیدایی هستند که بتواند ترامپ را شکست دهد، در حالی که ۳۴ درصد دیگر نامزدی کسی را می‌خواهند که به خواسته‌هایشان توجه کند.

برنی سندرز پیروز رقابت درون حزبی دموکرات‌ها در نیوهمپشایر

سناتور برنی سندرز توانست با اختلاف اندکی پیت بوتجج را در رقابت درون حزبی دموکرات‌ها در نیوهمپشایر برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ شکست دهد و جو بایدن هم با اختلاف زیادی شکست خورد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

اتحادیه اروپا تهدیدی “بسیار بد” برای آمریکاست

دونالد ترامپ در سخنرانی خود در جمع فرماندهان آمریکایی در کاخ سفید درباره اتحادیه اروپا، ناتو، تسلیحات هسته‌ای و همچنین مسائل سیاسی و اقتصادی داخلی آمریکا صحبت کرد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, امریکای شمالی, پناهجویی, جهان, چین, خبر, روسیه, ناتو