سفیر سابق روسیه: آمریکایی‌ها فکر می‌کنند همیشه حق با آنهاست/ دیگر دوره سلطه آمریکا بر جهان گذشته

سفیر سابق روسیه در آمریکا معتقد است، دیدار احتمالی روسای جمهوری دو کشور، با توجه به تمایلات ضدروسی کنونی در داخل ایالات متحده، بعید است تاثیر جدی بر بحران کنونی در روابط مسکو و واشنگتن داشته باشد.

ادامه »

آمریکای شمالی, امریکا, جهان, خبر, روسیه

ترامپ از قریب‌الوقوع بودن خروج نیروهای آمریکایی از سوریه خبر داد؛ کاخ سفید رد کرد

اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا درباره آینده نیروهای کشورش در سوریه، برای جهان غافل‌گیر کننده بود و حتی دولتش بلافاصله وارد عمل شد و مفهوم سخنان وی را تفسیر کرد.

 

به گزارش اسکای‌نیوز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، روز گذشته در سخنرانی‌ای در ایالات «اوهایو»، اعلام کرد که ایالات متحده به زودی از سوریه خارج خواهد شد و امور در آنجا را به دیگران واگذار خواهد کرد.»

 

ترامپ افزود: «ما داعش را شکست دادیم، به‌زودی زود از سوریه خارج خواهیم شد تا دیگران امور را به دست بگیرند، بسیار زود از سوریه خارج خواهیم شد. داعش را به شکل بسیار سریعی کاملا شکست خواهیم داد، از آنجا بسیار زود خارج خواهیم شد و به کشورمان بازمی‌گردیم؛ جایی‌که آرزو داریم و می‌خواهیم آنجا باشیم.»

 

رئیس‌جمهوری آمریکا افزود: «واشنگتن تریلیون‌ها دلار در خاورمیانه هزینه کرد. کمی با من بیاندیشید، ما 7 تریلیون دلار خرج کردیم، آیا خوب متوجه شدید: نه میلیارد یا میلیون، بلکه 7 تریلیون دلار. تا 10 سال پیش کسی واژه تریلیون را نشنیده بود. ما 7 تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کرده‌ایم. ولی نفت آنها را نگرفتیم. اگر نفت آنها را گرفته بودیم داعشی در کار نبود.»

 

این در حالی‌ست که «هیدر نائورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، وزارت خارجه این کشور اطلاعاتی درباره اظهارات ترامپ درخصوص طرح خروج از سوریه ندارد.

 

وی طی کنفرانسی مطبوعاتی در مقر وزارت خارجه، از پاسخ به سوالی درباره این موضوع خودداری کرد.

 

توضیح پنتاگون

 

ولی «مارک کیمیت» دستیار سابق وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که اظهارات دونالد ترامپ مبنی بر عقب‌نشینی قریب‌الوقوع نیروهای آمریکایی از سوریه به معنای عقب‌نشینی فوری نیست.

 

کیمیت تصریح کرد که منظور ترامپ احتمالا این بوده است که این عقب‌نشینی بعد از شکست نهایی داعش در سوریه خواهد بود.»

 

وزارت دفاع آمریکا( پنتاگون) در ماه دسامبر اعلام کرد که آمریکا 2 هزار نیرو در سوریه دارد.

تسنیم

۴۴ درصد مردم آمریکا به‌دلیل هزینه‌های بالا به‌‌دکتر مراجعه نمی‌کنند

تارنمای نشریه فوربس گزارش داد: پژوهش های جدید نشان می دهد که به دلیل هزینه های درمانی بالا، 44 درصد از مردم آمریکا سال گذشته به رغم بیماری و جراحت، از مراجعه به پزشک خودداری کرده اند.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر

هشدار ده‌ها کارشناس آمریکایی در خصوص پیامدهای خروج از برجام

به نقل از نیویورک‌تایمز، گروهی از کارشناسان امنیت ملی آمریکا از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه، با هشدار نسبت به پیامدهای خروج این کشور از توافق هسته‌ای با ایران، از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا خواسته‌اند برجام را حفظ کند.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر