ترامپ از توافق تجاری محدود بین آمریکا و چین خبر داد

رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد دولت متبوعش و دولت چین به یک توافق تجاری محدود دست یافته‌اند.

 

به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا بعد از ظهر جمعه به وقت محلی پس از پایان دیدارش با «لیو هی» معاون نخست‌وزیر چین، در گفتگو با خبرنگاران از حصول یک توافق تجاری محدود بین دو کشور خبر داد.

 

ترامپ با اعلام این خبر تأکید کرد: «ما در فاز اول به یک توافق بسیار مهم دست یافته‌ایم. این یک توافق بزرگ برای کشاورزان است. فاز دوم نیز به‌زودی شروع خواهد شد.»

 

بر اساس این توافق که البته هنوز به امضا نرسیده و به گفته دونالد ترامپ ظرف سه هفته آینده رسمی خواهد شد، آمریکا از افزایش ۵ درصدی تعرفه وارداتی بر ۲۵۰ میلیارد دلار از کالاهای چینی صرف نظر خواهد کرد و در مقابل، چین نیز می‌پذیرد که بین ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلار محصولات کشاورزی از آمریکا وارد کند.

تسنیم

ایران در زمینه شفافیت اقتصادی در میان ۱۴۱ کشور رتبه ۱۱۶ را کسب کرد

مجمع جهانی اقتصاد در گزارش امسال خود به بررسی شاخص های کلان اقتصادی ایران پرداخت. به اظهار این نهاد غیر انتفاعی سوئیسی، ایران ۸۲.۴ میلیون نفر جمعیت و ۵۴۹۱.۴ دلار درآمد سرانه داشته است. همچنین متوسط رشد اقتصادی ایران در طول ۱۰ سال اخیر ۱.۳ درصد اندازه گیری شده است.

ادامه »

اقتصادی, ایران, جهان, خبر, دانمارک, ژاپن, سنگاپور, فنلاند, نیوزلند

چاینا دیلی؛ امریکا به دنبال استعمار تجارت جهانی است/ هشدار شرکت‌های فناوری چین به آمریکا

شرکت های فناوری چین با انتشار بیانیه‌ای به آمریکا به دلیل تحریم‌های اخیر این کشور علیه ۲۸ شرکت امنیتی و فناوری چینی هشدار دادند.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, تحریم, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

آمریکا ۲۸شرکت چینی دیگر را در لیست سیاه خود قرار داد

روز سه‌شنبه، آمریکا به بهانه نقض حقوق بشر در شین‌جیانگ چین، ۲۸ شرکت تکنولوژی چینی را از خرید کالاهای ساخت آمریکا منع کرد تا ۲ روز مانده به آغاز دور بعدی مذاکرات تجاری، جنگ تجاری را تشدید کند.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, تحریم, جهان, چین, خبر, شرق آسیا