تداوم استقرار ارتش سوریه در نزدیکی مرز ترکیه به طول ۲۰ کیلومتر

مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه خبرداد که نیروهای ارتش سوریه در منطقه‌ای مستقر شده‌اند که از قامشلی تا «القحطانیه» امتداد دارد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، روند استقرار نیروهای ارتش سوریه در شمال شرق این کشور همچنان ادمه دارد.

 

مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به معارضان- گزارش داد که استقرار نیروهای ارتش سوریه در شرق شهر «قامشلی» واقع در استان الحسکه ادامه دارد.

 

دیدبان با بیان اینکه ارتش سوریه پس از هفت سال در شرق قامشلی مستقر شده است، افزود، نیروهای سوریه در طول منطقه‌ای مستقر شده‌اند که از قامشلی تا «القحطانیه» ادامه دارد.

 

به گزارش این مرکز، طول این منطقه بیش از ۲۰ کیلومتر است و بر اساس توافق روسیه و ترکیه صورت گرفته است.

 

دیدبان روز گذشته نیز خبر داد که تجهیزات نظامی متعلق به ارتش سوریه به همراه سربازان سوری در مناطق شرقی قامشلی مستقر شدند و این اتفاق از سال ۲۰۱۲ برای نخستین بار رخ داده است.

 

شماری از نیروهای ارتش سوریه یکشنبه هفته جاری در شمال استان قامشلی در مرز با ترکیه به طول ۶۰ کیلومتر مستقر شدند.

 

ارتش سوریه همچنین کنترل شهرک‌های القحطانیه و «الجوادیه» را در ریف شرقی شهر قامشلی بدست گرفت و توانست مسیری به طول ۱۲۰ کیلومتر که از شهر حسکه آغاز می‌شود، تحت کنترل خود در آورد.

 

پیش از این ارتش سوریه توانسته بود در استان قامشلی وارد شهرهای «الدرباسیه» و «عامودا» و چندین روستا در غرب استان و شهرک‌های مستقر در شمال شرق و مشرف به مرز ترکیه شود.

 

ارتش سوریه همچنین پیش از این در خط مرزی در عین العرب (کوبانی) و همچنین در چندین روستای مشرف به مرز ترکیه در حومه «رأس العین» مستقر شده بود.

 

پس از آغاز عملیات نظامی ترکیه در ۱۷ مهر ماه گذشته به بهانه عقب راندن شبه‌نظیان «نیروهای دموکراتیک سوریه»، کردهای سوریه از ارتش سوریه خواستند تا در این مناطق مستقر شود تا جلوی حملات ارتش ترکیه گرفته شود.

سندرز خواستار بازگشت فوری آمریکا به برجام شد

سناتور دموکرات و داوطلب ریاست جمهوری آمریکا با انتقاد از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در “نقض بی پروای” برجام، خواستار بازگشت فوری به برجام شد.

ادامه »

امارات, امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, عربستان سعودی, یمن

کویت تحویل نامه‌های ایران به عربستان و بحرین را تایید کرد

جمهوری اسلامی ایران از طریق کویت پیام‌های مکتوبی برای رهبران عربستان و بحرین ارسال کرده است. گفته می‌شود که حسن روحانی رسما در نامه‌های جداگانه‌ای خواستار گفت‌وگو و مذاکره با رهبران عربستان و بحرین شده است.

ادامه »

امریکا, ایران, بحرین, جهان, خاورمیانه, خبر

نماینده مجلس: فروش نفت کشور تا ۲۰ برابر کاهش یافته است

به گفته حشمت‌الله فلاحت‌پیشه فروش نفت ایران تا ۲۰ برابر کمتر شده است. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است که وزارت خارجه باید راهی برای برون‌رفت از این وضعیت بیابد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر