در حمله به‌پایگاه آمریکا درعراق ۳ نظامی کشته و ۱۲ نفر دیگر زخمی شدند

ائتلاف به رهبری آمریکا اعلام کرد که در جریان حمله به پایگاه «التاجی» در عراق که نیروهای آمریکایی در آن حضور دارند، سه نظامی کشته و ۱۲ نفر دیگر زخمی شدند.

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خاورمیانه, خبر, دخالت نظامی, عراق

رأی الیوم: ائتلاف سه‌گانه سوریه، مصر و الجزائر اتحادیه عرب را احیا می‎کند

روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم تشکیل ائتلاف سه گانه مصر، الجزائر و سوریه به منظور احیای اتحادیه عرب و همکاری مشترک عربی در برابر مداخلات خارجی را پیش بینی کرد و اولین ثمره آن را بازگشت سوریه به اتحادیه عرب دانست.

ادامه »

اسراییل, البانی, امارات, ترکیه, تونس, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عراق, کویت, لبنان, لیبی, مصر

هشدار آمریکا به شرکت‌های کشتیرانی درباره حمل‌و‌نقل نفت ایران

یک مقام ارشد وزارت امور خارجه گفت که دولت آمریکا به زودی هشدارهایی را درباره همکاری شرکت‌های حمل‌و‌نقل دریایی و بیمه‌ای با ایران اعلام می‌کند. به کشتی‌ها توصیه می‌شود دستگاه‌های ردیاب خود را خاموش نکنند.

ادامه »

امریکا, ایران, تحریم, جهان, چین, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر

تداوم استقرار ارتش سوریه در نزدیکی مرز ترکیه به طول ۲۰ کیلومتر

مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه خبرداد که نیروهای ارتش سوریه در منطقه‌ای مستقر شده‌اند که از قامشلی تا «القحطانیه» امتداد دارد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، روند استقرار نیروهای ارتش سوریه در شمال شرق این کشور همچنان ادمه دارد.

 

مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به معارضان- گزارش داد که استقرار نیروهای ارتش سوریه در شرق شهر «قامشلی» واقع در استان الحسکه ادامه دارد.

 

دیدبان با بیان اینکه ارتش سوریه پس از هفت سال در شرق قامشلی مستقر شده است، افزود، نیروهای سوریه در طول منطقه‌ای مستقر شده‌اند که از قامشلی تا «القحطانیه» ادامه دارد.

 

به گزارش این مرکز، طول این منطقه بیش از ۲۰ کیلومتر است و بر اساس توافق روسیه و ترکیه صورت گرفته است.

 

دیدبان روز گذشته نیز خبر داد که تجهیزات نظامی متعلق به ارتش سوریه به همراه سربازان سوری در مناطق شرقی قامشلی مستقر شدند و این اتفاق از سال ۲۰۱۲ برای نخستین بار رخ داده است.

 

شماری از نیروهای ارتش سوریه یکشنبه هفته جاری در شمال استان قامشلی در مرز با ترکیه به طول ۶۰ کیلومتر مستقر شدند.

 

ارتش سوریه همچنین کنترل شهرک‌های القحطانیه و «الجوادیه» را در ریف شرقی شهر قامشلی بدست گرفت و توانست مسیری به طول ۱۲۰ کیلومتر که از شهر حسکه آغاز می‌شود، تحت کنترل خود در آورد.

 

پیش از این ارتش سوریه توانسته بود در استان قامشلی وارد شهرهای «الدرباسیه» و «عامودا» و چندین روستا در غرب استان و شهرک‌های مستقر در شمال شرق و مشرف به مرز ترکیه شود.

 

ارتش سوریه همچنین پیش از این در خط مرزی در عین العرب (کوبانی) و همچنین در چندین روستای مشرف به مرز ترکیه در حومه «رأس العین» مستقر شده بود.

 

پس از آغاز عملیات نظامی ترکیه در ۱۷ مهر ماه گذشته به بهانه عقب راندن شبه‌نظیان «نیروهای دموکراتیک سوریه»، کردهای سوریه از ارتش سوریه خواستند تا در این مناطق مستقر شود تا جلوی حملات ارتش ترکیه گرفته شود.

تاکید رئیس جمهور کوبا بر احترام به حاکمیت سوریه و عدم دخالت خارجی در امور آن کشور

شرکت کنندگان در کنفرانس همبستگی در هاوانا ضمن محکومیت دخالت خارجی در امور خود بر همبستگی خود با سوریه تاکید کردند و خواستار توقف دخالت های امپریالیستی در امور سوریه و احترام حاکمیت و وحدت اراضی آن شدند.   در بیانیه پایان این کنفرانس لغو تحریم‌های آمریکا علیه کوبا و همپستگی با ونزوئلا و نکولاس

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خاورمیانه, سوریه, فلسطین, کوبا

“عواقب احتمالی استقرار نیروهای آمریکایی در شمال سوریه”

رئیس کمیسیون امور بین‌الملل شورای فدرال روسیه اعلام کرد، استقرار نیروهای آمریکایی در شمال سوریه خطراتی را برای حملات تصادفی و غافلگیرکننده به گشت‌زنی‌های سوریه و روسیه در منطقه ایجاد می‌کند.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه

سندرز خواستار بازگشت فوری آمریکا به برجام شد

سناتور دموکرات و داوطلب ریاست جمهوری آمریکا با انتقاد از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در “نقض بی پروای” برجام، خواستار بازگشت فوری به برجام شد.

ادامه »

امارات, امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, عربستان سعودی, یمن