تدارک تروریست‌ها برای حمله شیمیایی ساختگی در ادلب

نایب رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه (حمیمیم) اعلام کرد که تروریست‌های تکفیری در سوریه قصد دارند با شبیه سازی حمله شیمیایی در این شهر مقامات نظام سوریه را به ارتکاب آن متهم کنند.

 

 به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، ویاچسلاو سیتنیک، معاون رئیس مرکز آشتی و هماهنگی روسیه در سوریه “حمیمیم” در نشستی مطبوعاتی گفت: براساس اطلاعات موجود ، تروریست ها قصد دارند یک حمله شیمیایی و پیامدهای ناشی از آن را در میان غیرنظامی شبیه سازی و دولت سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان متهم کنند.

 

معاون رئیس مرکز آشتی روسیه تأیید کرد که تروریست‌ها کانتینرهایی حاوی مواد سمی را که احتمالاً شامل کلر هم می‌شود در چندین کامیون به شهرک “ترمانین”  منتقل کردند.

 

وی گفت: تروریست ها با همکاری کلاه سفیدها که به تازگی با تجهیزات حرفه ای تصویر برداری به منطقه رفته اند، با هدف تحریک جامعه بین‌المللی علیه دولت سوریه آماده بمباران مناطق مسکونی در ادلب و فعالیت های تروریستی در حومه شرقی ادلب می‌شوند.

 

پیش از این هم وزارت دفاع روسیه فاش کرد که تروریست‌های حاضر در ادلب سناریوی جدیدی را برای استفاده از مواد شیمیایی با همکاری کلاه سفیدها و با هدف متهم جلوه دادن ارتش سوریه آماده کرده اند.

 

سابق بر این جبهه النصره با استفاده از سلاح شیمیایی در مناطقی در حلب و غوطه شرقی و ادلب، قصد داشت تا انگشت اتهام را به سوی نظام سوریه نشانه رفته و دمشق را تحت فشار قرار دهد اما دولت سوریه بارها این ادعاها را رد کرده است.

 

از سوی دیگر، ارتش سوریه مقدمات برای گشایش یک گذرگاه انسانی برای غیرنظامیانی که می‌خواهند استان ادلب را ترک کنند، آغاز کرد.

 

خبرنگار “اسپوتنیک” در حومه ادلب تأیید کرد که دولت سوریه شروع به تأمین نیازهای لجستیکی برای افتتاح یک گذرگاه انسان دوستانه در حومه ادلب کرده تا راه را برای غیرنظامیانی که می‌خواهند مناطق تحت کنترل گروه های مسلح در استان را ترک کنند، فراهم کند.

ساندی تایمز: رفع تحریم‌های ایران در راه است

هفته‌نامه ساندی تایمز روز یکشنبه در گزارشی نوشت که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد تا با آسان کردن تحریم‌ها، برجام را احیا و به مسیر اصلی برگرداند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, تحریم, جهان, عربستان سعودی, مذاکرات اتمی

مقام عراقی: اردوگاه الهول سوریه مامن هزاران تروریست از ۵۰ کشور است

یک مسئول محلی عراقی هشدار داد که اردوگاه «الهول» در شمال شرقی سوریه که زیر نظر آمریکایی ها می باشد به مامن هزاران تروریست از ۵۰ کشور جهان تبدیل شده است که امنیت عراق و سوریه را تهدید می‌کند.

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, سوریه, عراق