مخالفت با خصوصی‌سازی، تغییر قانون کار و افزایش سن بازنشستگی، سندیکاهای کارگری را در آتن به‌خیابان‌ها آورد

هزاران نفر از کارگران بیمارستا‌ن‌ها، مترو و حمل و نقل یونان در اعتراض به محدود کردن حق اعتصاب سندیکاهای کارگری از ابتدای این هفته، به خیابان‌ها آمده‌اند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری, یونان

اعتصاب وسایل نقلیه عمومی یونان در اعتراض به‌اصلاحات نئولیبرالیستی

اتحادیه حمل و نقل درون شهری یونان به نشانه مخالفت با قوانین جدید کار، کاهش حقوق و مزایای بازنشستگان و بخصوص اصلاح قانون دریافت مجوز برگزاری اعتصاب و تظاهرات توسط دولت یونان، از صبح امروز جمعه دست به اعتصاب زدند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری, یونان

اعتصاب کارکنان حمل و نقل عمومی ایتالیا، در اعتراض به‌طرح خصوصی‌سازی

کارکنان بخش حمل و نقل عمومی در شهر رم در پی فراخوان اتحادیه های کاری Orsa, Faisa Confail e Usb از صبح امروز دست به یک اعتصاب یک روزه زدند که منجر به سرگردانی هزاران مسافر و ایجاد ترافیک سنگین در رم شد.

ادامه »

ایتالیا, جهان, خبر, کارگری

تدارک بزرگترین اتحادیه کارگری آلمان برای اعتصاب درآغاز سال جدید میلادی

بزرگترین اتحادیه کارگری آلمان به کارفرماها هشدار داد که درصورت بی توجهی به خواست ها درباره ساعات کار و افزایش دستمزد ، سال جدید میلادی را با اعتصابهای گسترده آغاز خواهد کرد.

 

اتحادیه کارگری ‘آی جی متال’ (IG Metall) که حدود 3.9 میلیون کارگر را در صنایع فلزات و برق آلمان نمایندگی می کند ، اعلام کرد که در مذاکرات اولیه با کارفرماها پیشرفت زیادی حاصل نشده و این اتحادیه در تدارک اقدامات عملی است.

 

در حالی که توافق قبلی این اتحادیه با کارفرماها برای دوره عدم اعتصاب روز 31 دسامبر (یکشنبه 10 دی) به پایان می رسد ، ‘یورگ هافمن’ رئیس این اتحادیه به خبرگزاری آلمان گفت که کارفرماها باید از روز 8 ژانویه منتظر ‘اعتصابهای هشدار’ باشند و تاکید کرد که اقدامات گسترده تر نیز پس از آن ممکن است انجام شود.

 

وی افزود: اگر تا پایان ماه ژانویه کارفرماها موضع خود را تغییر ندهند ، ما اعتصاب 24 ساعتی یا حتی درخواست اعتصاب سراسری را نیز بررسی خواهیم کرد.

 

این اتحادیه کارگری در آلمان خواستار افزایش 6 درصدی دستمزدها و همچنین امکان تغییر ساعات کاری به 28 ساعت در هفته برای یک دوره دو ساله برای هر کارگر بدون تاثیر زیاد روی دستمزد است. این پیشنهاد برای کارگرانی است که برای نگهداری از کودک یا اعضای بیمار خانواده نیاز به وقت آزاد بیشتری دارند. این اتحادیه همچنین خواستار تضمین بازگشت کارگر به ساعات کاری 35 ساعتی در هفته پس از مدت دو سال است .

 

فدراسیون کارفرماهای ‘گزامتمتال’ (Gesamtmetall) تا کنون پیشنهاد افزایش 2 درصدی را داده زمینه را برای توافق در حد وسط مهیا کرده است.

ایرنا

اعتراض کارگران به اصلاحات قانون کار ماکرون در سراسر فرانسه

هزاران تن در 170 شهر و شهرستان فرانسه در اعتراض به اصلاح قانون کار که از جانب امانوئل ماکرون به عنوان راه حلی برای کاهش بیکاری مطرح شده است، دست به تظاهرات زدند.   به گزارش خبرگزاری راشاتودی، این قانون که قرار است از ماه ژانویه 2018 اجرایی شود، قدرت بیشتری را در اختیار کارفرماها

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, حقوق بشر, خبر, فرانسه, کارگری

در اعتراض به خصوصی‌سازی و تعدیل؛ کارگران کشتیرانی کانادا اعتصاب کردند

به گزارش ایلنا، امروز تعداد زیادی از کارگران کشتیرانی کانادا در سه شهر بزرگ بریتیش کلمبیا به نشانه اعتراض دست از کار کشیدند. این کارگران، خواسته خود را توقف خصوصی‌سازی‌ها و احترام به حقوق صنفی کارگران صنعت کشتیرانی این کشور دانستند. یکی از رهبران اتحادیه‌ای این کشور که در این اعتراض شرکت کرده به رسانه

ادامه »

آمریکای شمالی, جهان, خبر, کارگری, کانادا