جرمی کوربین از مخالف نظام سرمایه‌داری تا اتهام جاسوس چکسلواکی از سوی محافظه‌کاران

اتهام جاسوس بودن رهبر حزب کارگر انگلیس برای چکسلواکی تازه‌ترین رهیافتی است که از سوی جناح راست برای پنهان کردن ضعف دولت محافظه‌کار «ترزا می» مورداستفاده قرارگرفته است.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر

هشدار رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ نسبت به بروز جنگ‌های جدید

وولفگانگ ایشینگر نسبت به بروز جنگ‌های جدید در جهان هشدار داد. رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ گفت که احتمال بروز این جنگ‌ها از ده‌ها سال پیش تاکنون تااین حد زیاد نبوده و یکی از دلایل آن عدم اعتماد روسیه و آمریکا به یکدیگر است.

ادامه »

آلمان, جهان, خبر, سیاسی

هزاران معترض ضدفاشیست روز شنبه در شهرهای مختلف ایتالیا تظاهرات کردند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سازماندهان این تظاهرات اعلام کردند که پس از دعوت سازمان های مردم نهاد، اتحادیه ها، گروه های سیاسی چپگرا و سازمان های ضدفاشیستی، حدود ده تا سی هزار نفر روز شنبه در این تظاهرات شرکت کردند.

ادامه »

ایتالیا, جهان, حقوق بشر, خبر

پلیس اسرائیل خواستار محاکمه نتانیاهو شد

به گزارش شبکه 2 تلویزیون اسرائیل، پلیس “اسرائیل” خودش را آماده انتقال پرونده‌های تحقیق درباره نتانیاهو و اتهامات فساد مالی وارده علیه او به دفتر دادستانی کل کرده است و قرار است اوایل هفته آینده این پرونده‌ها را به همراه توصیه‌های ارائه شده مبنی بر لزوم محاکمه نتانیاهو، به دادستانی کل تحویل دهد.

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, فساد

تدارک برگزاری راهپیمائی یک میلیون نفری در انگلیس علیه دونالد ترامپ

به نقل از ایندیپندنت، سازمان دهندگان گروه اعتراض به دونالد ترامپ در انگلیس اعلام کردند امیدوارند یک میلیون نفر را در راهپیمائی اعتراضی علیه رئیس جمهور آمریکا در جریان سفر آتی وی به این کشور گردهم بیاورند.

 

به گزارش ایندیپندنت، بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ نفر متعهد به برگزاری اعتراضات برنامه ریزی شده علیه رئیس جمهور آمریکا در فِیس بوک شده اند، در حالیکه ۱۰ هزار نفر دیگر تنها ساعاتی پس از اعلام این خبر، علاقمندی خود را به این اقدام اعلام کردند.

 

این راهپیمائی اعتراضی قرار است در روزهای ۲۶ و ۲۷ فوریه سال آتی میلادی به صورت هم زمان در مقابل سفارت آمریکا در لندن و نیز دفتر ترزا می نخست وزیر این کشور در ساختمان شماره ۱۰ خیابان «داونینگ» برگزار شود.

 

لازم به ذکر است، به دنبال بالاگرفتن تنش های لفظی میان رئیس جمهور آمریکا با نخست وزیر انگلیس در ماجرای بازنشر ویدئوهای اسلام هراسانه توسط ترامپ، ابتدا منابع خبری از لغو سفر ترامپ به لندن در روزهای پایانی سال جاری میلادی و سپس از انجام این سفر در ماه فوریه سال آینده میلادی خبر دادند.

مهر

هشدار آلمان درباره بازگشت زنان و کودکان داعشی به این کشور

به گزارش رویترز، هانس گئورگ ماسن، رئیس دفتر حفاظت از قانون آلمان با اشاره به بازگشت زنان و جوانان از مناطق تحت کنترل داعش در سوریه و عراق به این کشور گفت: کودکان داعشی در مدارس تحت کنترل داعش شستشوی مغزی شده و بسیار رادیکالی شده‌اند.   وی ادامه داد: پس از اینکه داعش به

ادامه »

آلمان, جهان, خبر, سوریه, عراق

استعفای اعضای کلیدی کمیسیون جنبش اجتماعی انگلیس در پی ناامیدی از ترزا می

در پی کناره‌گیری اعضای کلیدی کمیسیون جنبش اجتماعی انگلیس در اعتراض به فقدان پیشرفت در رسیدن به هدف “بریتانیای منصف‌تر” چشم‌انداز نخست‌وزیر انگلیس برای مقابله با “بی‌عدالتی” در کشورش متحمل ضربه‌ای جدی شد.   به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، آلن میلبرن که از سال ۲۰۱۲ ریاست کمیسیون جنبش اجتماعی و مقابله با فقر

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر

بالاخره ترکیه نقش امریکا را در کودتای جولای ۲۰۱۶، با بازداشت افسر سازمان «سیا» در این ارتباط رو کرد

خبرگزاری آناتولی لحظاتی پیش با انتشار یک خبر فوری اعلام کرد که این کشور حکم بازداشت «گراهام ای. فولر» (Graham E. Fuller) افسر سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» را صادر کرده است.   افسر سابق سازمان سیا متهم به ارتباط با سازمان وابسته به «فتح الله گولن» موسوم به فتو در جریان کودتای نافرجام

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر

جرمی کوربین: سکوت ترزا می، همدستی وی در رنج مردم یمن را نشان می‌دهد

«جرمی کوربین» رهبر حزب مخالف کارگر در انگلیس با اشاره به تداوم فروش تسلیحات توسط کشورش به عربستان و حمایت از ریاض در فجایع یمن در پیامی توئیتری در این خصوص اعلام کرد: سکوت ترزا می در جریان سفرش به عربستان سعودی درباره محاصره یمن و نقش انگلیس در این جنگ، همدستی او در رنج

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, عربستان سعودی, یمن