نقش و اهمیت نیروهای چپ، در برپایی «اتحادهای تاکتیکی» در مبارزه برای دموکراسی، عدالت اجتماعی، و دفاع از حق حاکمیت ملی

دیکتاتوری حاکم بر کشور با گذشت هرروز، به‌موازات ژرفش بحران‌های سیاسی و اقتصادی‌اش با چالش‌هایی پیچیده‌تر و فزاینده‌تر روبرو می‌شود.

ادامه »

ایران, سیاسی, مقاله

نقش اساسیِ مبارزات صنفی زحمتکشان، در تشکیلِ جبههٔ وسیع علیه دیکتاتوری ولایت فقیه

با شدت یافتن فشار مستقیم بر وضعیت معیشتی لایه‌ها و طبقه‌های مرتبط با کار و تولید یعنی اکثر مردم در ماه‌های اخیر، صحنه سیاسی کشور گسترش سریع حرکت‌های اعتراضی از جانب طیف‌هایی گونه‌گون از زحمتکشان مزدبگیر و حقوق‌بگیر را شاهد بوده است که با تهدید، سرکوب، و پیگرد نیروهای انتظامی- امنیتی “نظام” پاسخ داده شده

ادامه »

امریکا, ایران, سیاسی, مقاله

تخلیه دفتر سیدمحمد خاتمی

هاتف صدوقی، روحانی نزدیک به خاتمی در صفحه اینستاگرامش خبر داد دفتر رئیس‌جمهور اسبق ایران توسط دولت روحانی حکم تخلیه گرفته است.

 

وی در صفحه اینستاگرام خود نوشته است: نمی دانم ملاقات آیت الله شبیری زنجانی آنقدر مهم بوده یا وجود یک دفتر کاری با همه محدودیت ها آنقدر حساسیت ساز . . . دولت روحانی هم بداند که روزی هم او از اریکه قدرت پائین خواهد آمد و بی وفایی های امروز پاسخی از تاریخ خواهد یافت . . .

 

 

در پی انتشار عکس‌هایی از ملاقات آیت‌الله موسی شبیری زنجانی، از مراجع سرشناس شیعه با شماری از شخصیت‌های اصلاح‌طلب، از جمله رئیس جمهوری پیشین محمد خاتمی، آیت‌الله محمد یزدی، عضو شورای نگهبان و دبیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در نامه‌ای از او خواست ترتیبی اتخاذ کند که “این گونه مسائل دیگر تکرار نگردد”.

 

یزدی کسانی مانند خاتمی، موسوی خوئینی‌ها، عبدالله نوری و غلامحسین کرباسچی را که در دیدار با این مرجع تقلید حضور داشتند “افراد مسئله‌دار” خوانده که به گفته او “برای نظام جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری احترامی قائل نیستند”.

 

دبیر جامعه مدرسین شبیری زنجانی را به رعایت نکردن شئون مرجعیت متهم کرده و با لحن آمرانه‌ای خطاب به او نوشته است: «یادآور می‌شوم مقام و احترام شما در سایه احترام به نظام اسلامی حاکم، رهبری و شأن مرجعیت است، پس لازم است این احترام و شئون مرجعیت را رعایت فرموده و ترتیبی اتخاذ فرمائید این گونه مسائل دیگر تکرار نگردد.»

 

 

عضو خبرگان: خامنه‌ای جلوی قیام علیه دولت را گرفت

هاشم بطحایی، نماینده مجلس خبرگان، در واکنش به سخنان رئیس سابق صدا و سیما می‌گوید که هشدار خامنه‌ای علیه موازی‌کاری با دولت، خطاب به احمدی‌‌نژاد و سردار رحیم صفوی بود و علاج واقعه قبل از وقوع.

ادامه »

ایران, خبر, سیاسی

بن‌بست رژیم ولایت فقیه، رجزخوانی‌های رهبر، و ضرورت برپایی جنبش ضداستبدادی فراگیر و سازمان یافته!

” تا زمانی که آقای خامنه‌ای و دستگاه ولایت فقیه که ستون اصلی خیمه استبداد در این سرزمین اند، حاکم بلامنازع سرنوشت مردم این آب و خاک باشند، درِ تدبیر ملک –چه در رویه‌های داخلی و چه در سیاست خارجی- بر همین پاشنه می‌چرخد

ادامه »

ایران, سیاسی, مقاله