تحریم‌های تجاری آمریکا ۱۳۰ میلیارد دلار برای کوبا هزینه داشته است

به گزارش رویترز، یک کمیسیون اقتصادی وابسته به سازمان ملل اعلام کرد، تحریم‌های تجاری و مالی غیرمنصفانه آمریکا علیه کوبا بر اقتصاد این کشور در طول حدود ۶۰ سال گذشته ۱۳۰ میلیارد دلار هزینه تحمیل کرده است.

 

آلیسیا بارسنا رئیس کمیسیون اقتصادی آمریکای لاتین و جزایر کارائیب وابسته به سازمان ملل می‌گوید: در حال حاضر کوبا با تحریم‌های شدیدی مواجه است.

 

وی ادامه داد: ما سالانه در کمیسیون اقتصادی میزان خسارت وارده به اقتصاد کوبا ناشی از تحریم‌های آمریکا را محاسبه می‌کنیم و می‌دانیم که این تحریم‌ها برای مردم کوبا بیش از ۱۳۰ میلیارد دلار هزینه داشته است.

 

بعد از سازش تاریخی بین کوبا و آمریکا در سال ۲۰۱۴ باراک اوباما، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا تحریم‌ها را تسهیل کرده بود اما دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا سال گذشته بار دیگر تحریم‌های تجاری و مسافرتی علیه این کشور اعمال کرد. تنها کنگره آمریکا می‌تواند تمام این تحریم‌ها را بردارد.

ایسنا

قراردادهای فروش بوئینگ و ایرباس به ایران لغو می‌شوند

به گزارش رویترز، «استیو منوچین» وزیر خزانه داری آمریکا که در جمع خبرنگاران در خصوص نحوه اجرای دستور دونالد ترامپ برای اعمال تحریم های علیه ایران صحبت می کرد، گفت: براساس توافق اصلی (برجام) مجوز فروش هواپیمای تجاری، قطعات و سرویس و خدمات صادر شده بود که این مجوز لغو می شود.

ادامه »

امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر

بررسی لایحه تحریم فروش تسلیحات نظامی به ترکیه در کنگره آمریکا

در پیش‌نویس لایحه بودجه دفاعی آمریکا قرار شده است که تا زمانی که پنتاگون گزارش کاملی از روابط نظامی ترکیه با آمریکا ارائه دهد، از فروش هر گونه تجهیزات بزرگ نظامی به ترکیه جلوگیری شود.

ادامه »

امریکا, تحریم, ترکیه, جهان, خبر

وال‌استریت‌ژورنال از گسترش حمایت از تحریم ایران در اتحادیه اروپا خبر داد

علی‌رغم عدم اجماع میان اعضای اتحادیه اروپا در نشست روز دوشنبه لوکزامبورگ برای توافق در خصوص تحریم‌ ایران، روزنامه وال‌استریت‌ژورنال از گسترش حمایت‌ها در بروکسل برای اعمال این تحریم‌ها خبر داده است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, ایران, تحریم, خبر