تجمع کشاورزان با تراکتورهایشان دراعتراض بی‌توجهی مسئولان در تخصیص آبِ کشت پاییزه

کشاورزان اصفهان از ادامه پیگیری‌ها برای تخصیص آب جهت کشت پاییزه خبر می‌دهند.

 

جمعی از کشاورزان شرق اصفهان در تماس با ایلنا از عدم تعیین زمان برای تخصیص آبِ کشت پاییزه انتقاد کردند.

 

این کشاورزان می‌گویند: آبان آغاز شده و یک هفته هم از آن گذشته اما هنوز زمان تخصیص آب برای کشت پاییزه را تعیین نکرده‌اند؛ با این حساب ما چگونه می‌توانیم در فصل پاییز کشت داشته باشیم و چگونه قرار است خانواده‌های ما ارتزاق نمایند.

 

این کشاورزان با بیان اینکه روز شنبه با تراکتورهایمان در یکی از میادین خوراسگان جمع شدیم تا اعتراضمان را نسبت به بلاتکلیفی و همچنین بی‌توجهی مسئولان نشان دهیم؛ ادامه دادند: ما همچنین خواهان جلوگیری از افزایش برداشت آب زاینده‌رود به وسیله کارخانه‌ها و ساماندهی رودخانه هستیم.

 

به گفته‌ی این کشاورزان، زاینده‌رود متعلق به کشاورزانی‌ست که قرن‌هاست با بهره‌گیری از آب آن کشاورزی می‌کنند و امورات خانواده‌هایشان را می‌گذرانند.

 

آنها خواستار تعیین زمان برای تخصیص آب در روزهای باقیمانده از هفته ی جاری هستند و می‌گویند اگر دیر شود، دیگر کشت پاییزه به فنا می‌رود.

 

مردم معترض به دپوی زباله در منطقه گویچاله برخی تاسیسات و تجهیزات را به آتش کشیدند

در ۱۳سال قبل در حالی که شهر ساری در استان مازندران میزبان جام جهانی کشتی بود تصمیم بر این گرفته شد تا مدت ۶ ماه محل دپوی زباله از سمسکنده ساری به منطقه گوچاله تغییر مکان پیدا کند.

ادامه »

اجتماعی, ایران, حقوق بشر, خبر, دهقانان

تجمع اعتراضی مردم شهرستان ایوان مقابل استانداری ایلام: معدن سیاهگل را نفروشید

روز گذشته شنبه ۹ شهریور، مردم شهرستان ایوان که معمولاً از راه کشاورزی و بعضاً جاذبه‌های طبیعی و گردشگری ارتزاق می‌کنند، با تجمع مقابل استانداری استان ایلام، خواستار لغو واگذاری معدن سیاهگل(معدن قیر طبیعی، قیر معدنی و یا بیتومین) شدند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, دهقانان