تجمع کارگران کنتورسازی ایران مقابل استانداری در اعتراض به بلاتکلیفی خود و کارخانه

جمعی از کارگران کارخانه «کنتورسازی» قزوین در اعتراض به بلاتکلیفی وضعیت شغلی خود و کارخانه، صبح امروز در مقابل استانداری تجمع کردند.

 

گروهی از کارگران کارخانه کنتورسازی ایران واقع در شهرصنعتی قزوین با مراجعه به استانداری به ادامه بلاتکلیفی خود اعتراض کردند.

 

یکی از کارگران با بیان اینکه از اول مرداد ماه سال جاری بعد از ممنوعیت ورود حدود ۲۰۰ کارگر کارخانه کنتورسازی ایران به کارخانه؛ علارغم اینکه دادستان قزوین مجوز ورود دوباره کارگران به کارخانه را صادر کرد؛ اما همچنان بلاتکلیفیم، افزود: دادستان قزوین بعد از چند روز که کارفرما برای ورود کارگران به محل کارشان ایجاد کرده بود، درهای کارخانه را به روی کارگران باز کرد.

 

او با بیان اینکه کارگران در مرحله نخست به دنبال از سر گیری فعالیت کارخانه هستند، در ادامه افزود: شرایط تولیدی در کارخانه کنتورسازی فراهم است و از اینکه چرا هیچ تولیدی در کارخانه آغاز نمی‌شود و چرا کارفرما سعی در تعطیلی کارخانه دارد، باخبر نیستیم.

 

طبق اظهارات یکی دیگر از کارگران، در کارخانه کنتورسازی ایران حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ کارگر کار می‌کردند اما طی دو تا سه سال گذشته تعداد کارگران به حدود ۲۰۰ کارگر کاهش یافته است.

 

این کارگر با بیان اینکه بخش اصلی مشکلاتمان مربوط به پرداخت مطالبات مزدی و بیمه‌ای می‌شود، افزود: از سال ۹۵ تاکنون حدود ۲۵ ماه مزد معوقه از کارفرما طلبکاریم و پرداخت حق بیمه‌هایمان با مشکل جدی مواجه است.

 

طبق ادعای این کارگر کنتورسازی، آنها بارها برای مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالبات خود به مسئولان مراجعه کرده‌اند اما تاکنون نتیجه‌ای نگرفته‌اند.

ایلنا

از دست‌دادنِ جان برای نجات جان همکار؛ کارگرانی که گرفتار حوضچه‌های آمونیاک می‌شوند

معمولاً علائم هشداردهنده در واحدهای تولیدی کوچک نصب نمی‌شود؛ نظارتی هم روی آنها نیست یا آموزش‌های لازم به کارگران در خصوص مواد سمی و کشنده موجود در محیط کار و ایمنی کار به کارگران داده نمی‌شود.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری