تجمع کارگران کشت و صنعت کارون، در اعتراض به شرکت‌های پیمانکاری و عدم امنیت شغلی

کارگران پیمانکاری کشت و صنعت کارون خواستار تبدیل وضعیت خود از “تامین نیرو با پیمانکار” به “قرارداد مستقیم با شرکت” هستند.

 

به گزارش ایلنا، کارگران پیمانکاری مجتمع کشت و صنعت کارون، خواستار تبدیل وضعیت و رسمی شدن هستند.

 

این کارگران می‌گویند: چرا در یک مجموعه، باید بین کارگران تبعیض وجود داشته باشد؛ تعدادی رسمی باشند و دستمزدهای بالاتر بگیرند و عده‌ای نیز مثل ما پیمانکاری باشند و طرف حساب شرکت‌های پیمانکار؟! ما نه امنیت شغلی داریم و نه دستمزدمان به اندازه رسمی‌هاست.

 

این کارگران روز گذشته (بیست آبان) برای ساعتی دست از کار کشیدند و در محوطه مجتمع اجتماع کردند؛ آنها خواستار پاسخگویی مسئولان مجتمع در ارتباط با خواسته‌های خود هستند.

 

این کارگران می‌گویند: رفع تبعیض، یک خواسته قانونی و حق مسلم ما کارگران است؛ وقتی ما برای مجتمع کار می‌کنیم، چرا قرارداد مستقیم نداشته باشیم؟

 

کشت و صنعت کارون، حدود ۲۵۰۰ نیروی قرارداد مستقیم و حدود ۷۰۰۰ نیروی پیمانکاری دارد که با شرکت‌های مختلف قرارداد دارند.

تاملی بر موضوع «اتحاد نیروها» به مناسبت سالگردِ سرکوب‌های خونین آبان‌ماه ۹۸

یک سال از اعتراض‌های مدنی‌ سراسری و مردمی در واکنش به‌افزایش ضربتی نرخ بنزین می‌گذرد. اعتراض‌هایی که با ‌سرعت بیش از صد شهر بزرگ و کوچک و دور و نزدیک جغرافیای گسترده میهن‌مان را در بر گرفت.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, سیاسی, کارگری, معلمان, نئولیبرالیسم

رژیم ولایی؛ دولت اعتقادی به مقوله‌ی «تامین اجتماعی» ندارد/ نمایندگان مجلس فقط حرف می‌زنند و شعار می‌دهند

کارگران چندان چشم امیدی به مجلس‌نشینان ندارند؛ نمایندگانی که با شعار حمایت از محرومان اجتماع به سر کار آمدند، در چند ماه گذشته کوچکترین قدمی برای رفع محرومیت و ناتوانی معیشتی مردم برنداشتند. اگر آنها می‌خواهند حسن نیت خود را ثابت کنند باید از دولت بخواهند طلب انبوه خود را به سازمان بپردازد.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, کارگری, گزارش