دومین روز تجمع اعتراضی کشاورزان گندم‌کار فاریاب

کشاورزان گندم‌کار فاریاب واقع در استان کرمان که روز شنبه مقابل فرمانداری تجمع کرده‌بودند، یکشنبه ۲۷ اسفند مقابل اداره کشاورزی فاریاب جمع شدند. بذرهای فروخته‌شده به کشاورزان بازدهی ندارد.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, دهقانان

درگیری در تجمع اعتراضی کشاورزان ورزنه اصفهان + ویدیو

صدها نفر از کشاورزان ورزنه در شرق اصفهان در اعتراض به انتقال آب زاینده‌رود به یزد در صدد تخریب تاسیسات انتقال آب بودند. معترضان با نیروی انتظامی درگیر شدند که به زخمی شدن چندین نفر انجامید.   خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) گزارش می‌دهد که صدها نفر از کشاورزان منطقه ورزنه در شرق اصفهان پیش از

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, دهقانان

طرح رئیس جمهور جدید آفریقای جنوبی برای سلب مالکیت بدون پرداخت غرامت از سفیدپوستان!

به گزارش خبرگزاری راشاتودی، «سیریل رامافوزا» رئیس جمهور جدید آفریقای جنوبی وعده داده است زمینهایی را که از سال ۱۶۰۰ میلادی تحت مالکیت مزرعه داران سفیدپوست قرار دارد، به شهروندان سیاهپوست این کشور بازگرداند.

ادامه »

افریقای جنوبی, جهان, خبر, دهقانان

دو روستایی اهل منیدر سبزوار در حادثه ریزش قنات مدفون شدند

اهالی روستای «منیدر» سبزوار می‌گویند ساعتی پیش دو نفر از هم‌ولایتی‌های آنها در حادثه ریزش قنات «فرومد» زیر آوار گرفتار شده‌اند.   از قرار معلوم، هلال احمر و گروه‌های امدادرسان مشغول امداد و نجات هستند ولی هنوز اطلاعی از وضعیت آنها در دست نیست. مشخص نیست که مدفون‌شدگان در چه وضعیتی هستند.   به دلیل

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, دهقانان

تجمع کارگران نی‌بر هفت‌تپه در اعتراض به‌نامعلوم بودن وضعیت بازنشستگی

صبح امروز شماری از کارگران نی‌بر هفت‌تپه ، برای چندمین بار در اعتراض به وضعیت نامعلوم بازنشستگی خود، مقابل درب ورودی این مجتمع تجمع کردند.

 

معترضان خواستار آن شدند تا دولت یا کارفرمای خصوصی هرچه زودتر باپرداخت هزینه‌های مربوط به سازمان تامین اجتماعی، شرایط بازنشستگی آنها را فراهم‌ کنند.

 

سال 92، دولت وقت مصوبه‌ای را تصویب کرد که براساس آن با پرداخت هزینه مربوط به تکمیل سوابق بیمه‌ای کارگران نی‌بر، امکان بازنشستگی آنها فراهم شد؛ مجموع این اعتبار 25 میلیاردتومان است و تا این لحظه معادل 15 میلیارد تومان از این اعتبار پرداخت شده است.

 

به گفته کارگران هفت‌تپه بعد از خصوصی سازی، پرداخت باقیمانده هزینه بازنشستگی در عمل متوقف شده و برای همین با وجود اعلام آمادگی سازمان تامین اجتماعی برای تقسیط این هزینه، اکنون به دلیل تاخیر، صحبت از تعلق گرفتن جریمه در میان است.

 

کارگران می گویند: برای همین است که در اعتراض به این بلاتکلیفی شماری از همکاران نی‌برشان، امروز تجمع کردند.

 

در مجتمع هفت‌تپه، حرفه نی‌بری ماهیتی فصلی و موقت دارد؛ کارگرانی که شغل آنها نی‌بری است در تمام طول سال شاغل نیستند و برای همین حتی اگر حق‌بیمه‌های آنها به صورت کامل پرداخت شود، برای بازنشستگی با کمبود سابقه پرداخت حق بیمه مواجه هستند.

ایلنا

درگیری شدید اهالی روستای جلیزی با نیروی انتظامی دهلران

در کشمکش میان کشاورزان روستای جلیزی و پلیس دهلران گروهی زخمی شده‌اند. به گفته پلیس کشاورزان قصد تصرف زمین‌های سازمان اتکاء را داشتند. آنها زمین‌ها را متعلق به خود می‌دانند.   در یک کلیپ ویدیویی که در روزهای اخیر منتشر شده، درگیری شدیدی میان نیروهای انتظامی و گروهی از کشاورزان دیده می‌شود که بیشترشان زن

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر