تجمع کارگران عضو تعاونی مسکن شرکت واحد مقابل وزارت کار

جمعی از اعضای پروژه های سپیدار ۲ و ۳ و سهیل، در اعتراض به تخلفات تعاونی مسکن خود، مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجمع کردند.

 

اعضای شرکت تعاونی مسکن کارگران اتوبوسرانی شرکت واحد در تماس با ایلنا، از برگزاری تجمع مقابل وزارت کار خبر دادند و گفتند: امروز صبح (۱۶ بهمن) به نشانه اعتراض مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمع شدیم تا اعتراض خود را نسبت به تخلفات شرکت تعاونی مسکن نشان دهیم.

 

در این تجمع، اعضای پروژه‌های سپیدار ۲ و ۳ و پروژه سهیل شرکت داشتند و خواسته‌ی آنها، اجرای حکم وزارت تعاون در رابطه با متخلف بودن اعضای هیات مدیره شرکت تعاونی است.

 

معترضان می‌گویند: هیات مدیره تعاونی که متخلف شناخته شده، بدون توجه به حکم وزارت تعاون، بدون ارسال دعوتنامه برای اعضا، مجمع عمومی برگزار می‌کند؛ این درحالیست که پروژه‌های مسکونی سالهاست بلاتکلیف مانده و ما از سال 91 منتظر تحویل آپارتمان‌هایمان هستیم!

تجمع کارگران شهرداری توحید در اعتراض به ۵ ماه معوقات مزدی

این کارگران در واحد اداری شهرداری توحید و سازمان‌های واسطه به آن به‌صورت قراردادی مشغول کارند. آنها صبح امروز (۱۶ بهمن ماه) در اعتراض به معوقات مزدی خود به نشانه اعتراض در مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

فعال کارگری؛ اصلاحات پارامتریک قانون تامین اجتماعی، تعرض آشکار به حقوق کارگران و اصلاحیه‌ای ضدکارگری است

یک فعال کارگری گفت: انواع نسخه‌های صندوق بین‌المللی پول ازجمله «اصلاحات پارامتریک» در طی زمان، تعهدات اندک قانونی که به کارگران داده شده نیز از آنان می‌گیرد. این نوع طرح‌ها کارفرمایان را از امتیازات ویژه برخوردار می‌کند و مستمری منطقی برای کارگران کاهش می‌دهد تا کارفرما راحت‌تر بتواند از گرده کارگر کار بکشد.   عبدالله

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گفتگو

کارگر پیمانکار شبکه فاضلاب خوی در کانال حفاری شده جان باخت

مسئول روابط عمومی اداره آب و فاضلاب خوی گفت که کارگر ۴۵ ساله پیمانکاری شبکه فاضلاب این شهرستان بر اثر افتادن در کانال حفاری پروژه کانال کشی بیمارستان جان خود را از دست داد.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

پشتیبانی سندیکاهای فرانسوی از فعالان کارگری و معلمان بازداشت‌شدۀ ایران

برخی از مهم‌ترین سندیکاهای فرانسوی با صدور بیانیه‌ای مشترک به دفاع از کارگران و کارمندانی برخاسته‌اند که در ایران تحت فشار قرار گرفته و یا زندانی شده‌اند.

ادامه »

ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, فرانسه, کارگری