تجمع کارگران شهرداری توحید در اعتراض به ۵ ماه معوقات مزدی

این کارگران در واحد اداری شهرداری توحید و سازمان‌های واسطه به آن به‌صورت قراردادی مشغول کارند. آنها صبح امروز (۱۶ بهمن ماه) در اعتراض به معوقات مزدی خود به نشانه اعتراض در مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند.

 

حدود ۲۳ نفر از کارگران شهر توحید که در ۵ ماه گذشته دستمزد و حق بیمه آنان پرداخت نشده است، گفتند: در شرایط فعلی که در آستانه سال نو قرار داریم، نگران افزایش معوقات مزدی و تامین هزینه‌های زندگی خود هستیم.

 

به گفته کارگران شهرداری توحید، شهرداری و شورای شهر هیچ برنامه‌ای برای پرداخت مطالبات‌ آنها ندارد.

 

از قرار معلوم حق بیمه کارگران شهرداری توحید طی دو ماه گذشته پرداخت نشده و کارگران برای تعویض دفترچه‌های بیمه دچار مشکل هستند.

ایلنا

فعال کارگری؛ اصلاحات پارامتریک قانون تامین اجتماعی، تعرض آشکار به حقوق کارگران و اصلاحیه‌ای ضدکارگری است

یک فعال کارگری گفت: انواع نسخه‌های صندوق بین‌المللی پول ازجمله «اصلاحات پارامتریک» در طی زمان، تعهدات اندک قانونی که به کارگران داده شده نیز از آنان می‌گیرد. این نوع طرح‌ها کارفرمایان را از امتیازات ویژه برخوردار می‌کند و مستمری منطقی برای کارگران کاهش می‌دهد تا کارفرما راحت‌تر بتواند از گرده کارگر کار بکشد.   عبدالله

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گفتگو

کارگر پیمانکار شبکه فاضلاب خوی در کانال حفاری شده جان باخت

مسئول روابط عمومی اداره آب و فاضلاب خوی گفت که کارگر ۴۵ ساله پیمانکاری شبکه فاضلاب این شهرستان بر اثر افتادن در کانال حفاری پروژه کانال کشی بیمارستان جان خود را از دست داد.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

پشتیبانی سندیکاهای فرانسوی از فعالان کارگری و معلمان بازداشت‌شدۀ ایران

برخی از مهم‌ترین سندیکاهای فرانسوی با صدور بیانیه‌ای مشترک به دفاع از کارگران و کارمندانی برخاسته‌اند که در ایران تحت فشار قرار گرفته و یا زندانی شده‌اند.

ادامه »

ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, فرانسه, کارگری

مرگ خاموش چوپان ۱۸ ساله بر اثر استنشاق گاز سمی ناشی از سوختن چوب و زغال

سرهنگ ابوالقاسم باقری در تشریح جزییات این خبر گفت: در پی اعلام مرگ مشکوک پسری جوان در روستای تل‌آباد به مرکز فوریت‌‌های پلیس ۱۱۰، مأموران کلانتری ۱۲ و پلیس آگاهی کاشمر به محل اعزام شدند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری