تجمع کارگران شهرداری آبادان در اعتراض به معوقات مزدی

گروهی از کارگران فضای سبز شهرداری شهر آبادان، صبح امروز در اعتراض به چند ماه معوقات مزدی خود دست از کار کشیده و در محوطه ساختمان شهرداری مرکزی شهر تجمع کردند.

 

یکی از منابع کارگری در شهرداری آبادان به ایلنا گفت: حدود ۵۰ نفر از کارگرانی که در واحد فضای سبز شهرداری این شهر تحت مسئولیت پیمانکار مشغول کارند، صبح امروز (۹دی ماه) در اعتراض به معوقات مزدی خود در محوطه ساختمان شهرداری مرکزی شهر تجمع کردند.

 

این کارگران که در چهار ماه گذشته دستمزد و حق بیمه آن‌ها کامل پرداخت نشده است، می‌گویند: چندین سال است مطالبات مزدی و بیمه‌ای معوقه داریم. در حال حاضر نیز جدا از دستمزد، بیمه ما کارگران به صورت کامل به تامین اجتماعی پرداخت نمی‌شود.

 

این کارگران می‌گویند: حداقل حقوق دریافتی کفاف زندگی ما را نمی‌دهد با این وجود بسیاری از مزایای مزدی کارگران فضای سبز همانند اضافه‌کاری‌ها و تعطیل‌کاری‌ها پرداخت نمی‌شود.

 

کارگران شهرداری آبادان با بیان اینکه با وضعیت موجود، نگران افزایش مطالباتمان در ماه‌های آینده هستیم، تصریح می‌کنند: مدیریت شهری آبادان هنوز تمهیدات قابل قبولی برای پرداخت مطالبات کارگران انجام نداده و بهانه وی کمبود منابع مالی در شهرداری است.

دشمن کارگران مناسبات تعدیل ساختاری و خصوصی‌سازی است/ مخالفت با تشکل زحمتکشان نفی حق و حقوق آنان است

تا وقتی «تشکل» نباشد، خبری از حق و حقوق نیست و تا زمانی که «پیمانکاران» هستند، خبری از تشکل نیست؛ باید پیمانکاران را حذف کنند، به گسترش مناطق آزاد خاتمه دهند و اجازه دهند کارگران ماهر و متخصص این مناطق، قدرت چانه‌زنی داشته باشند و از تحرک طبقاتی عادلانه و درخور، بهره‌مند شوند.

ادامه »

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش

در نتیجه انفجار در یک واحد ریخته‌گری دو کارگر ۲۵ساله جان باختند و پنج کارگر دیگر مصدوم شدند

بامداد امروز دوشنبه ۸ دی ماه، در پی وقوع انفجار کپسول گاز در یک واحد ریخته‌گری در شهرک شهید سلیمی آذرشهر، دو کارگر کشته و پنج نفر دیگر مصدوم شدند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, حوادث, خبر, کارگری

بیانیه‌ی صد تن از فعالان مدنی در حمایت از مطالبات کارگران کشور

چهار دهه پس از وقوع یکی از گسترده‌ترین انقلاب‌های قرن بیستم با دعوی عدالت‌خواهی و برغم تکرار شعارهای تبلیغاتی رسمی، کارگران کشور همچنان به‌شکل آشکاری در زمره‌ی بی‌دفاع ترین اقشار جامعه به‌شمار می‌آیند.

ادامه »

اروپا, اقتصادی, امریکا, ایران, بازنشستگان, بیانیه, پرستاری, حقوق بشر, دانشجویی, زنان, کارگری, معلمان, نئولیبرالیسم