تجمع کارگران شرکت «ایرکست شاونبرگ» در مقابل ساختمان فرمانداری ماهشهر

بیش از ۱۰۰ نفر از کارگران این شرکت که در زمینه ساخت اسکلت‌های فلزی سنگین در بندر ماهشهر فعالیت دارند، هفت ماه معوقات مزدی و بیمه‌ای دارند.

این کارگران از بی‌نتیجه ماندن پیگیری‌ها و ادامه بلاتکلیفی خود خبر دادند و در ادامه گفتند: مدیران شرکت هرچند روز یک بار قول پرداخت مطالبات مزدی و بیمه‌ای را می‌دهند اما تاکنون این وعده عملی نشده است.

 

به گفته این کارگران، به تعویق افتادن هفت ماه مزد در این شرایط دشوار اقتصادی، غیرقابل تحمل است لذا رسیدگی به این مشکل را از مسئولان شهرستانی و حتی استانی خواستاریم.

 

علی گلمرادی نماینده مردم ماهشهر، بندر امام، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی، که در جمع کارگران معترض در مقابل ساختمان فرمانداری ماهشهر حاضر شده بود، با تاکید بر پرداخت مطالبات معوقه مزدی کارگران این شرکت گفت: پرداخت حقوق کارگران در زمان مقرر یکی از الزام‌های شرکت‌های خصوصی و دولتی است که متأسفانه در ماهشهر این مهم رعایت نمی‌شود.

 

به گفته وی، برای پرداخت حقوق کارگران شرکت ایرکست شاونبرگ به مدیران این شرکت هشدار داده شده و باید در کمترین زمان ممکن حق و حقوق کارگران این شرکت پرداخت شود.
ایلنا

فساد مالی گسترده در رژیم، و تأثیر آن بر زندگی طبقهٔ کارگر فعالیت‌های دلالی، تحریم، و خروج سرمایه از کشور، منافع زحمتکشان را پایمال می‌کند!

درباره فساد مالی نهادینه در ارکان رژیم ولایت ‌فقیه گزارش‌هایی متعدد در رسانه‌های داخلی و خارجی انتشار یافته و اندیشه‌های همگانی کم‌وبیش به آن آشناست. اما تأثیر این فساد مالی بر زندگی توده‌های محروم به‌ویژه طبقه کارگر و زحمتکشان در گزارش‌های مطبوعاتی بازتابی چندان نیافته است.

ادامه »

ایران, فساد, کارگری, مقاله

کارشناس روابط کار: باید شرایط مناسب برای ایجاد سندیکا‌ها فراهم آید

فرشاد اسماعیلی درباره سند ملی کار شایسته می‌گوید: جای منشورنویسی و تدوین سند بهتر است شرایط اجرای اسناد را به وجود بیاوریم. حقوق روی کاغذ دردی از کارگران دوا نمی‌کند و ما در این زمینه نیازمند ضمانت اجرا هستیم.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری, مصاحبه و گفتگو