تجمع کارگران بازنشسته نیشکر هفت تپه برای دریافت مطالبات سنواتی

شماری از کارگران بازنشسته نیشکر هفت‌تپه دیروز و امروز (۱۵ و ۱۶ دی ماه) با اجتماع مقابل مدیریت این مجتمع، خواستار دریافت مطالبات سنواتی خود شدند.

 

از قرار معلوم این کارگران بازنشسته که شمارشان به حدود ۹۵ نفر می‌رسد، از آذر ماه تا اسفند ماه سال ۹۵ به مرور بازنشسته شده‌اند و بعد از گذشت حدود دو سال هنوز نتوانسته‌اند بخش از مطالبات عقب افتاده سنواتی خود را دریافت کنند.

 

یکی از کارگران بازنشسته می‌گوید: به مرور کارگرانی که از این واحد بازنشسته می‌شوند امکان دریافت مطالبات سنوات پایان کار خود را ندارند. در عین حال ما کارگرانی که از اسفند سال 95 بازنشسته شده‌ایم هنوز موفق به دریافت نیمی از سنوات خود نشده‌ایم.

 

او با بیان اینکه کارفرمای شرکت هفت تپه در پرداخت هزینه سختی کار کارگران بازنشسته کوتاهی می‌کند، در ادامه افزود: صدها نفر از کارگرانی که اسفند ماه سال ۹۶ بازنشسته شده‌اند همانند ما برای دریافت مطالبات سنواتی خود با مشکل روبرو هستند. از طرفی دیگر حدود ۱۰۰ نفر دیگر از ابتدای دی ماه سال جاری منتظر پرداخت سختی کارشان هستند تا بازنشسته شوند.

 

کارگران بازنشسته معترض هفت تپه در خاتمه تصریح کردند: بعد از سال‌ها تلاش توانستیم با استفاده از قانون مشاغل سخت و زیان‌آور از این کارخانه بازنشسته شویم اما ظاهرا کارفرما نبود منابع مالی را دلیل پرداخت نشدن سنوات ما عنوان می‌کند لذا آن‌ها که از ادامه این وضعیت خسته شده‌اند تصمیم به برپایی این تجمع گرفته‌اند.
ایلنا

نامه اعتراضی تجمع گسترده بازنشستگان؛ حقوق بازنشستگان را به بالاتر از خط فقر برسانید

پس از تجمع گسترده بازنشستگان مقابل مجلس شورای اسلامی (روز گذشته دواز دهم دی ماه)، بازنشستگان تامین اجتماعی، یک نامه اعتراضی به مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و وزارت کار تحویل دادند. این نامه که توسط هیات مدیره گروه بستا (بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی) تنظیم شده، شامل مهم‌ترین دغدغه‌ها و مطالبات مستمری‌بگیران تامین اجتماعی است.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر

تجمع بازنشستگان کشوری مشهد مقابل صندوق بازنشستگی/ چرا صدایمان شنیده نمی‌شود؟!

صبح امروز (دوازدهم دی ماه) جمعی از بازنشستگان کشوری مشهد در اعتراض به نواقص لایجه بودجه و نادیده گرفته شدن «همسان‌سازی» مقابل صندوق بازنشستگی در خیابان آبکوه مشهد تجمع اعتراضی برپا کردند.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر

تجمع بازنشستگان کرمانشاه با فریاد معلم کارگر دانشجو اتحاد اتحاد

بازنشستگان فرهنگی آموزش و پرورش کرمانشاه روز گذشته چهارشنبه ۲۸ آذر، مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان تجمع کردند.   معترضان با در دست داشتن بنر و سر دادن شعار، مطالبات خود را از وزارت آموزش و پرورش مطرح کردند.   خواسته اصلی معترضان، رسیدگی به تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی بازنشستگان فرهنگی‌ست.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, معلمان