تجمع کارگران آب و فاضلاب روستایی خوزستان در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و چندماه مطالبات معوقه

شماری از کارگران آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و عدم پرداخت چند ماهه حقوق خود، صبح شنبه ۲۹ آذر ماه، مقابل ساختمان آب و فاضلاب تجمع کردند.

 

به گزارش ایلنا، شماری از کارگران آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان گفتند: مطالبات صدها نفر از کارگران شبکه آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان چند ماه است پرداخت نشده و ما بارها خواستار رسیدگی به وضعیت شغلی خود بوده‌ایم.

 

آنها اظهار داشتند: حدود ۹۵۰ کارگر آبدار، ۶۳۰ نیروی طرحی، ۲۵۰کارگر قراردادی در آب و فاضلاب روستایی خوزستان هستیم که از میان ما فقط ۲۵۰نفر به اداره آب و فاضلاب اهواز متقل شده‌اند و مابقی به شهرستانهای استان همانند حمیدیه، باوی و کارون مشغول خدمت‌رسانی هستند.

 

یکی از معترضان با بیان اینکه با ادغام آبفای شهری و روستایی استان خوزستان، سازمان حاضر به پذیرش پرداخت حقوق نیروهای طرحی نمی‌شود و ما کارگران همچنان بلاتکلیف و مطالبات معوقه داریم، در ادامه مدعی شد: چندین ماه است مطالبات مزدی و بیمه‌ای کارگران آبدار در قالب طرحی و ستادی پرداخت نشده در عین حال با تغییر شرایط کاری برخی کارگران ستادی وضعیت شغلی آن‌ها برهم خورده است.

 

او گفت: میانگین سوابق کاری هر یک از کارگران ۱۵ سال تا ۲۵ سال است و در بین کارگران؛ کسانی هستند که با سوابق بالای ۲۸ سال در آستانه بازنشستگی هستند.

 

طرح طبقه‌بندی مشاغل در صنعت نفت به‌کجا رسید؟

بر اساس قانون کار، در کارگاه‌هایی که بیش از ۵۰ کارگر دارند، قانون طبقه‌بندی مشاغل باید اجرا شود، اما درحال حاضر این قانون حتا در کارخانه‌هایی با بیش از ۱۰۰۰ (هزار) نفر کارگر هم اجرا نمی‌شود.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, مقاله

میرزابیگی: ابتلای ۶۰ هزار و مرگ ۱۰۰ پرستار بر اثر کرونا

رئیس سازمان نظام پرستاری ضمن تشریح مشکلات پرستاران هنگام شیوع کرونا از ابتلای ۶۰ هزار نفر از آن‌ها به این بیماری خبر داد و گفت: همچنین تاکنون حدودا ۱۰۰ نفر از گروه پرستاری بر اثر ابتلا به این بیماری جان باختند.

ادامه »

ایران, پرستاری, حقوق بشر, خبر, کارگری

در اعتراض به عدم امنیت شغلی کارگران پیمانکاری مخابرات تبریز مقابل مخابرات استان تجمع کردند

گروهی از کارگران شرکت پیمانکاری مخابرات آذربایجان شرقی، ظهر روز سه‌شنبه بیست و پنجم آذرماه، در اعتراض به عدم امنیت شغلی مقابل مخابرات استان تجمع کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری