تجمع کارگران آبفای خرمشهر در اعتراض به ۴ ماه مطالبات معوقه / شرکت‌های پیمانکاری هیچ اهمیتی برای کارگران قائل نیستند

جمعی از کارگران اداره آب و فاضلاب خرمشهر در اعتراض به پرداخت نشدن ۴ ماه مزد خود، مقابل ساختمان اداره آب و فاضلاب‌ای شهر تجمع کردند.

 

به گزارش ایلنا، شماری از کارگران شبکه آب و فاضلاب خرمشهر، صبح امروز سه‌شنبه (۲۸ بهمن ماه) به پرداخت نشدن حدود ۴ ماه حقوق خود در آستانه سال جدید معترض شدند.

 

این کارگران گفتند: مطالبات ده‌ها نفر از کارگران شبکه آب و فاضلاب خرمشهر چند ماه است پرداخت نشده و ما در این شرایط سخت کرونایی بارها خواستار پرداخت این مطالبات شده‌ایم.

 

آن‌ها افزودند: هر ماه به مطالباتمان افزوده می‌شود و در حال حاضر که در آستانه سال جدید قرار داریم هنوز به مشکل ما رسیدگی نشده و در سال‌های اخیر دریافت منظم حقوق به دل‌مان مانده است.

 

یکی از کارگران معترض گفت: همه کارگران معترض آبفای این شهر و سایر شهرهای استان که تحت مسئولیت یک تا چند شرکت پیمانکاری مشغول کارند، معوقات مزدی طلبکارند. برخی از این کارگران هر روز بعد از ساعت کاری برای امرار معاش و تامین معاش خانوادهایشان دستفروشی و مسافرکشی می‌کنند.

 

طبق اظهارت وی، شرکت‌های پیمانکاری هیچ اهمیتی برای کارگران قائل نیستند و مسئولان اداره آبفای شهرستان و استان نیز برای وصول مطالبات کارگران کاری انجام نمی‌دهند.

مبارزۀ کارگران و زحمتکشان بر ضد ادامۀ اجرای برنامه تعدیل ساختاری و خصوصی‌سازی همچنان ادامه دارد

در روزهای اخیر موضوع بخشنامه معاونت حقوقی ریاست جمهوری به سازمان تأمین اجتماعی در صدر خبرها قرار گرفت.

ادامه »

امپریالیسم, ایران, حقوق بشر, سرمایه‌داری, سیاسی, کارگری, مقاله, نئولیبرالیسم

معیشت روستاهای مرزی آذربایجان غربی در چنگال فقر / کارگری برای ۳۰ هزار تومان در روز‌ + فیلم

در مناطق مرزی ارومیه جوانان گاهی ناچارند که آینده خود را به دست بد سرنوشت بسپارند اما این در حالی است که فرصت‌های سرمایه‌گذاری زیادی در مناطق آن‌ها وجود دارد.

ادامه »

اجتماعی, ایران, حقوق بشر, فقر, کارگری, گزارش, ویدیو

بازنشستگان مقابل سازمان برنامه؛ چرا بودجه مناسب برای همسان‌سازی کارگرانِ بازنشسته اختصاص نمی‌دهند؟

کارگران بازنشسته امروز بیست و ششم بهمن، بعد از تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی و استمداد از نمایندگان مجلس، مقابل سازمان برنامه و بودجه رفتند تا با مقامات این سازمان در ارتباط با مطالبات خود و تبعیض در اختصاص بودجه‌ها مذاکره کنند.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, کارگری