تجمع حدود۶۰۰ نفر از کارگران آذراب اراک در اعتراضی به معوقات مزدی و نبود امنیت شغلی

کارگران آذراب خواستار رسیدگی استانداری به معوقات مزدی و نبود امنیت شغلی خود شدند.

 

حدود ۶۰۰ نفر از کارگران شرکت آذراب اراک امروز ۱۵ تیر ماه، به نبود امنیت شغلی، عدم تحقق وعده‌های مدیریت و عدم پرداخت دو ماه حقوق اعتراض کردند.

 

کارگران می‌گویند: حقوق اردیبهشت و خرداد ماه را هنوز دریافت نکرده‌ایم و طبق وعده‌های مدیریت بنا بود تا امروز دستمزد کارگران پرداخت شود که کارگران به دلیل عدم تحقق وعده‌ها مقابل استانداری اراک جمع شدند.

 

به گفته کارگران مهم‌ترین دغدغه کارگران آذراب مشکل شرکت در گرفتن پروژه و به خطر افتادن امنیت شغلی‌شان است.

 

در نهایت این اعتراض با وعده‌های مسئولان اداره کار و استانداری خاتمه یافت.

 

محمدتقی آبایی (مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی) در گفتگو با ایلنا، در خصوص وضعیت کارگران آذراب می‌گوید: بیشتر دغدغه کارگران اذرآب در خصوص امنیت شغلی‌شان بود. اینکه هیئت مدیره و مدیران شرکت به دنبال پروژه برای شرکت نیستند. در عین حال حقوق اردیبهشت و خرداد کارگران نیز عقب افتاده است. صحبتی بین شورای اسلامی کار شرکت و مدیریت آذراب انجام شده بود که مطابق آن بنا بود تا امروز حقوق اردیبهشت ماه کارگران پرداخت شود. با این حال به دلایلی این امکان فراهم نشد و پنج‌شنبه گذشته در کمیسیون کارگری استان مدیرعامل شرکت توضیحاتی مبنی بر عدم تامین حقوق ارائه کرد.

 

به گفته آبایی؛ امروز کارگران در همین ارتباط تجمعی داشتند و فرماندار، سه نفر از مدیران استانداری و بنده حضور داشتیم که به کارگران گفتیم این نوع تجمعات به اعتبار شرکت آسیب می‌رساند و مدیران شرکت و سفارش‌دهندگان هم انتظار دارند وقتی پرژوه‌ای اجرا می‌شود، به موقع و بدون مشکل پیش برود.