تجمع جمعی از خانواده، بستگان و فعالان کارگری برای آزادی اسماعیل بخشی

امروز سه شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از خانواده و بستگان اسماعیل بخشی فعال کارگری بازداشتی، در مقابل ساختمان دادگستری شوش، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

 

تجمع کنندگان با در دست داشتن دست نوشته‌ها و پلاکاردهایی، خواستار آزادی اسماعیل بخشی شده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری هرانا، اسماعیل بخشی، فعال کارگری و سپیده قلیان، فعال مدنی، که بدنبال پخش اعترافات اجباری ایشان در صداوسیما مجددا بازداشت شدند، کماکان در همین وضعیت به سر می برند. طبق گزارش های رسیده این دو شهروند خوزستانی تحت فشار شدید جهت اظهار ندامت از اعلام عمومی موضوع شکنجه خود هستند.

 

کانال سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه گزارش داده بود که اسماعیل بخشی، نماینده کارگران این شرکت در جریان ملاقات با خانواده‌اش “از هوش رفته است….

 

در این گزارش آمده: «بعد از اینکه عوامل امنیتی، وی را به هوش می آورند، به جای رسیدگی به این کارگر زندانی، وی را مورد شماتت قرار می‌دهند.»

 

این کانال تلگرامی با ابراز نگرانی از وضعیت این کارگر زندانی به نقل از فرزانه زیلابی، وکیل اسماعیل بخشی نوشته: «موکلم به شدت زیر فشار است.»

 

در همین رابطه لازم به اشاره است یکی از اتهامات جدید علیه اسماعیل بخشی نماینده کارگران نیشکر هفت تپه، «نشر اکاذیب» است که در شعبه چهار بازپرسی دزفول پرونده ای علیه این نماینده کارگران تشکیل شده و شاکی این پرونده محمود علوی وزیر اطلاعات ایران است.

کارگران ماشین‌سازی تبریز در اعتراض به واگذاری این واحد به بخش خصوصی دست از کار کشیدند

کارگران دو واحد تولیدی ماشین‌سازی تبریز و شرکت ریخته‌گری تبریز از صبح امروز ۶ اسفند ماه در اعتراض به روند واگذاری ماشین‌سازی تبریز دست از کار کشیده‌اند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

تجمع کارگران روغن نباتی جهان در اعتراض به معوقات مزدی و مشخص نبودن وضعیت تولید

از حدود یک هفته پیش گروهی از کارگران کارخانه روغن نباتی جهان برای وصول مطالبات معوقه خود تقریبا هر روز دست به اعتراض صنفی می‌زنند. امروز نیز اعتراض کارگران در مقابل ساختمان استانداری زنجان ادامه داشت.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

تجمع کارگران روغن نباتی گلنار مقابل استانداری کرمان

جمعی از کارگران کارخانه روغن نباتی گلنار صبح روز گذشته شنبه ۴ اسفند ماه، در اعتراض به وضعیت نامعلوم شغلی و بلاتکلیفی در دریافت مطالبات معوقه خود مقابل ساختمان استانداری کرمان تجمع کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

سلامت خانواده‌های کارگری به سبب مشکلات معیشتی درخطر است/ کاهش مراجعان به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در محله‌های فقیرنشین

کاظم فرج الهی (فعال کارگری) در گفتگو با ایلنا، دستمزد کارگران برای تامین معیشت خانوده‌های کارگری را ناکافی دانسته و معتقد است؛ دستمزد کسر کوچکی از حداقل‌های مورد نیاز خانواده‌های کارگری به ویژه در حوزه نیازهای اساسی همچون تغذیه، بهداشت و درمان و مسکن است.   وی با اشاره به اینکه تاکنون ناکافی بودن دستمزد

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری