تجمع بیش از ۱۰۰ نفر از کارگران شهرداری مریوان در اعتراض به معوقات مزدی مقابل فرمانداری

این کارگران می‌گویند: تعداد ما حدود ۶۰۰ نفر است که امروز ۱۰۰ نفر به نمایندگی از جانب بقیه با حضور مقابل فرمانداری، خواستار رسیدگی به اوضاع معیشتی خود شدیم.

 

کارگران در رابطه با مطالبات مزدی خود گفتند: تعدادی از ما عیدی سال‌های ۹۵، ۹۶ و ۹۷ را نگرفته‌ایم؛ از سال ۹۶ و ۹۷ اضافه‌کار طلبکاریم و از ابتدای سال نیز فقط ۲ میلیون تومان حقوق گرفته‌ایم که یک میلیون تومان آن، پنج شنبه به حساب ما واریز شده است.

 

تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران در شرایطی اتفاق می‌افتد که شهرداری مریوان می‌گوید با کمبود نقدینگی روبروست و پولی در بساط نیست.

 

بدهی‌های قبلی شهرداری، رکود ساخت‌وساز و شرایط ناموزون اقتصاد، دلایلی هستند که شهرداری مریوان را با «بحران نقدینگی» مواجه کرده است.

ایلنا

چندین تجمع اعتراضی کارگران تونل انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه تا کنون بی‌نتیجه مانده

کارگران شاغل در پروژه ساخت تونل انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه در استان آذربایجان غربی، حدود ۴ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده، دارند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

فعال صنفی معلمان؛ بالا گرفتن بحران آموزشی و ضرورت تفوق بر نگاه نئولیبرالی سیاست‌گذاران

دولت تاچر که در نئولیبرالیزه کردن خدمات اجتماعی از جمله آموزش عمومی شهره و بی‌رقیب است، تنها توانست ده درصد آموزش عمومی بریتانیا را خصوصی کند اما در ایران از سال ۹۲ تاکنون مدارس خصوصی از هشت درصد به حدود پانزده درصد رسیده است

ادامه »

ایران, خبر, فرهنگ, کارگری, معلمان

نماینده مجلس؛ پیمانکار نیروی انسانی مصداق برده‌داری نوین است

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از به‌کارگیری شرکت‌های پیمانکاری گفت: چه دلیلی دارد کارگران را مانند برده تصور کنیم که در اختیار شرکت‌های پیمانکاری قرار دارند و مانند عصر جاهلیت باید کارگر از آن‌ها اجاره کنیم؟ این کار مصداق برده‌داری نوین است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری