نامه اعتراضی تجمع گسترده بازنشستگان؛ حقوق بازنشستگان را به بالاتر از خط فقر برسانید

پس از تجمع گسترده بازنشستگان مقابل مجلس شورای اسلامی (روز گذشته دواز دهم دی ماه)، بازنشستگان تامین اجتماعی، یک نامه اعتراضی به مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و وزارت کار تحویل دادند. این نامه که توسط هیات مدیره گروه بستا (بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی) تنظیم شده، شامل مهم‌ترین دغدغه‌ها و مطالبات مستمری‌بگیران تامین اجتماعی است.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر

تجمع بازنشستگان کشوری مشهد مقابل صندوق بازنشستگی/ چرا صدایمان شنیده نمی‌شود؟!

صبح امروز (دوازدهم دی ماه) جمعی از بازنشستگان کشوری مشهد در اعتراض به نواقص لایجه بودجه و نادیده گرفته شدن «همسان‌سازی» مقابل صندوق بازنشستگی در خیابان آبکوه مشهد تجمع اعتراضی برپا کردند.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر

تجمع بازنشستگان کرمانشاه با فریاد معلم کارگر دانشجو اتحاد اتحاد

بازنشستگان فرهنگی آموزش و پرورش کرمانشاه روز گذشته چهارشنبه ۲۸ آذر، مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان تجمع کردند.   معترضان با در دست داشتن بنر و سر دادن شعار، مطالبات خود را از وزارت آموزش و پرورش مطرح کردند.   خواسته اصلی معترضان، رسیدگی به تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی بازنشستگان فرهنگی‌ست.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, معلمان

تجمع بازنشستگان پتروشیمی آبادان به‌دلیل قطع حقوق بازنشستگی‌شان

صبح دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، شماری از بازنشستگان پتروشیمی آبادان مقابل ساختمان فرمانداری ویژه آبادان تجمع کردند.

 

این بازنشسته‌ها که خواستار وصول مطالبات محقق نشده و پرداخت به موقع مستمری بازنشستگی خود هستند، می‌گویند: حقوق بازنشستگان پتروشیمی آبادان توسط صندوق کارفرما پرداخت می‌شد و اخیرا این صندوق در پیامک‌هایی به بازنشستگان اعلام کرده که دیگر حقوق بازنشستگی آنها را پرداخت نمی‌کند.

 

به گفته آنها، در بدترین شرایط در پتروشیمی آبادان مشغول کار بودیم و در طول مدت اشتغالمان سهم بیمه ما از حقوق کسر شده و حالا موقع آن است که بیمه بازنشستگی به موقع حقوق حداقلی ما را پرداخت کند.

 

این بازنشستگان در ادامه می‌گویند: در آستانه ماه مبارک رمضان این انصاف نیست که حقوق بازنشستگی ما قطع شود.

 

در این زمینه احمد شاکری (عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگان آبادان) گفته است: صندوق بازنشستگی کشوری به دلیل بدهی ۲۰ میلیارد ریالی پتروشیمی آبادان به این صندوق حاضر به پرداخت حقوق بازنشستگان نیست.

 

احمد شاکری اظهار داشت: این موضوع به صورت پیامکی به اطلاع بازنشستگان رسیده و حقوق اردیبهشت آنها نیز تاکنون پرداخت نشده است.

 

به گفته وی، حقوق بازنشستگان پتروشیمی آبادان بیستم هر ماه واریز می‌شد.

ایلنا

بازنشستگان به دنبال لطف دولت نیستند؛ فقط خواستار اجرای قانونند

میری (مسئول کانون بازنشستگانِ تامین اجتماعیِ استان سیستان و بلوچستان) در نشست سراسری دبیران اجرایی خانه کارگر در چابهار، از عدم اجرای همسان‌سازی مستمری بازنشستگان، مشکلات درمانیِ مستمری‌بگیران و مسائل مربوط به استقلال مالی و اداری سازمان تامین اجتماعی با عنوان دغدغه‌های سه‌گانه‌ی بازنشستگانِ سیستان و بلوچستان نام برد و افزود: در سال‌های گذشته، هزینه‌های

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, گفتگو