تجمع کارگران کاغذسازی پارس در اعتراضی به عدم وصول مطالبات صنفی

برخی منابع کارگری در شهرستان شوش به ایلنا گفتند: صبح امروز تعدادی از کارگران کاغذسازی پارس برای وصول مطالبات صنفی خود دست به اعتراض صنفی زدند.

 

یکی از کارگران معترض گفت: خواسته اصلی کارگران کاغذسازی پارس، بازنگری طرح طبقه‌بندی مشاغل است که سال‌ها بازنگری نشده است. کارگران خواستار شکل‌گیری نهاد کارگری در این واحد تولیدی هستند که از دو سال پیش تاکنون با مخالفت کارفرما روبرو بوده است.

 

به گفته وی، قانون طرح طبقه‌بندی مشاغل که از چند سال گذشته در این واحد تولیدی اجرا شده، باعث ایجاد شکاف درآمدی میان کارگران شده است به گونه‌ای که همه کارگران قادر نیستند به صورت مساوی از مزایای این طرح برخودار شوند.

 

او درباره سایر مطالبات صنفی کارگران کاغذ پارس نیز گفت: مشکل دیگر کارگران مربوط به بحث بیمه تکمیلی است. با وجود آنکه همه کارگران تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دارند و هر ماه مبالغی از حقوق آنها بابت بیمه تکمیلی کسر می‌شود اما کارگران از دریافت خدمات بیمه تکمیلی به دلیل آنچه واریز نشدن حق بیمه تکمیلی به حساب شرکت بیمه‌گر عنوان می‌شود، بهره‌مند نیستند.

 

تلاش‌ ایلنا برای گفتگو با مدیر کارخانه کاغذسازی پارس درباره مشکلات کارگران این کارخانه تا لحظه ارسال خبر به جایی نرسیده است.

کارگر زن جوانی در نتیجه گیرکردن در دستگاه فشرده‌سازی ضایعات پلاستیک جان باخت

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نیشابور گفت: متاسفانه براثر بی‌احتیاطی، زن ۳۵ ساله در دستگاه فشرده‌سازی ضایعات پلاستیک جان خود را از دست داد.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

توضیحات داود رضوی و ربابه رضایی درباره‌ سفر رضا شهابی / اعتراض شهابی به موانع داشتن تشکل‌های مستقل کارگری، تهدید نظامی و تحریم

داود رضوی، عضو هیات مدیره‌ی سندیکای شرکت واحد در ارتباط با سفر رضا شهابی به فرانسه برای شرکت در یک کنگره‌ی کارگری گفت: در یک سفر خارجی شما باید از دو ماه قبل برنامه‌ریزی کنید.

ادامه »

افغانستان, ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, عراق, فلسطین, کارگری, لبنان