تجمع اعتراضی کارگران هپکو نسبت به عملکرد نامطلوب مدیریت

جمعی از کارگران شرکت هپکو در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت تولید در این واحد صنعتی، در محوطه داخلی کارخانه تجمع آرامی را برگزار کردند.

 

به گزارش  ایلنا، تجمع صنفی آرام تعدادی از کارگران هپکو که ظهر امروز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، برگزار شد، به علت عملکرد نامطلوب مدیریت فعلی این واحد صنعتی برپا شد.

 

کارگران معترض می‌گویند: با گذشت ۸ ماه از آغاز فعالیت مدیریت کنونی هنوز اقدامی در جهت راه‌اندازی تولید در این کارخانه صورت نگرفته است. سال جاری نیز که به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده، برنامه‌ای از سوی مدیریت کارخانه مشاهده نمی‌کنیم.

 

کارگران نگرانند که با ادامه این روند، امینت شغلی آنها در معرض خطر قرار بگیرد.

 

به گفته یکی از کارگران، در روزهای گذشته کارگران‌ با تهیه طوماری مشغول جمع‌آوری امضا هستند. این طومار کارگران خواستار آغاز فعالیت تولیدی کارخانه بعد از گذشت ۸ ماه شده‌اند.

انتظار بیش از ۴۰ میلیون نفر برای برگزاری شورایعالی کار

دولتی‌ها قصد دارند با افزایش ۲۰۰ یا ۳۰۰ درصدی حق مسکن که فقط ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار تومان به دریافتی کارگران (آنهم کارگران غیرساعتی و تمام وقتِ کارگاه‌های بزرگ و تحت پوشش بازرسی کار که همه مزایای مزدی را می‌گیرند) اضافه می‌کند، قضیه را جمع کنند و بحث غیرقانونی بودن دستمزد را از حیز انتفاع

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش

بی‌توجهی دولت به‌افزایش حقوق بازنشستگان به‌رغم تورم لجام گسیخته

نیروی کار در زمان خدمت حق بیمه بالایی را پرداخت می‌کند اما زمانی که به سن مستمری‌بگیری می‌رسد میزان حقوقش کاسته می‌شود. حتی حق اولاد و حق مسکن و حتی سنوات بازنشستگان نسبت به شاغلان کمتر است

ادامه »

اجتماعی, ایران, بازنشستگان, خبر, فقر

کارگران «زغال سنگ کرمان» رنجِ خصوصی‌سازی را نمی‌‌خواهند

این روزها، اعتراضات ۳۰۶۴ کارگر «شرکت زغال سنگ کرمان» صدر اخبار را از «کرونا» گرفته‌اند. افرادی که پیگیر اخبار ویروس هستند با تعجب می‌پرسند: چه عاملی موجب شده است که عده‌ای قید سلامت خود را بزنند و هر روز در جایی جمع شوند؟

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش