تجمع اعتراضی کارگران شهرداری ماهشهر؛ وضعیت بد معیشتی ما را ببینید و طبقه‌بندی مشاغل را اجرا کنید

کارگران شهرداری ماهشهر این کارگران روز گذشته در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و پایین بودن سطح دستمزدها مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند

 

جمعی از کارگران شهرداری ماهشهر در تماس با ایلنا، از اعتراض صنفی روز گذشته خود خبر دادند.

 

این کارگران روز گذشته در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و پایین بودن سطح دستمزدها مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند؛ آنها از شهردار و اعضای شورای شهر درخواست دارند وضعیت بد معیشتی آنها را درنظر بگیرند و به قوانین مزدی عمل کنند.

 

یکی از این کارگران با بیان اینکه در تابستان داغ ماهشهر ما مشغول خدمات‌رسانی به شهروندان و نظافت خیابان‌ها بوده‌ایم، گفت: طرح طبقه‌بندی مشاغل یک حق قانونی است و همه کارگران تحت پوشش قانون کار باید از این حق بهره‌مند باشند؛ نمی‌توان به هیچ بهانه‌ای این حق را از کارگران سلب کرد.

 

کامران رئیس قنواتی رئیس شورای اسلامی شهر بندر ماهشهر، گفت: بر اساس سنوات و پایش‌های صورت گرفته به هر کارگر به‌طور متغیر مبلغی بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان تعلق می‌گیرد و شهردار هم در این رابطه عنوان کرده است که اگر بخواهیم این طرح را اعمال کنیم، دیگر نمی‌توانیم به‌طور منظم و روزانه پرداخت حقوق داشته باشیم و پرداخت حقوق‌ها تحت و شعاع قرار می‌گیرد، به‌طور مثال با اعمال و پرداخت این مبلغ، امکان دارد با این اوضاع‌واحوال و کاهش درآمدها حقوق شهریورماه به آبان ماه موکول شود.

تجمع بازنشستگان مقابل تامین اجتماعی؛ باید به دولت فشار آورد تا مطالبات را بپردازد

صبح امروز جمعی از بازنشستگان با حضور مقابل سازمان تامین اجتماعی خواستار بازنگری در فرمول‌های همسان‌سازی و پرداخت بدهی‌های دولت شدند.  

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, کارگری

کاهش دستمزد به بهانه دورکاری

برخی از کارفرمایان به بهانه دورکاری و اینکه افراد به صورت ناقص کار می‌کنند، دستمزدی کمتر از حداقل‌های قانونی به کارگران پرداخت می‌کنند یا اینکه از پرداخت حق بیمه شانه خالی می‌کنند

ادامه »

اجتماعی, اقتصادی, ایران, حقوق بشر, فقر, کارگری, مقاله