تجمع اعتراضی آتش‌نشانان آبادان در مقابل ساختمان شهرداری

آتش‌نشانان شهرداری آبادان صبح امروز مقابل ساختمان شهرداری مرکزی برای پیگیری مطالبات خود تجمع کردند.

 

صبح روز گذشته تعدادی از آتش‌نشانان ایستگاه‌های مختلف آبادان به نشانه اعتراض در محوطه ورودی ساختمان مرکزی شهرداری این شهر تجمع کردند.

 

پرسنل یکی از ایستگاه‌های آتش‌نشانی آبادان در ارتباط با این تجمع گفت: آتش‌نشانان با احتساب اسفند ماه، دو ماه معوقات مزدی کامل طلبکارند و دستمزد ماه‌های آبان، آذر و دی ماه آنها به صورت ناقص و بدون پرداخت اضافه‌کاری انجام شده است. این کارگران خواستار تسریع در پرداخت عیدی سال جاری خود هستند.

 

وی ادامه داد: جدا از دستمزد، حدود یکسال است حق بیمه آتش‌نشانان آبادانی که در ۵ ایستگاه آتش‌نشانی مشغول فعالیت هستند به تامین اجتماعی پرداخت نشده است. علارغم آن تامین نشدن تجهیزات ایمنی از جمله مشکلاتی است که همچنان گریبان‌گیر این مجموعه است.

 

او اظهار داشت: آتش‌نشانان کار سخت و پرخطری دارند. با این حال در طول یکسال گذشته، در تامین لباس و کفش و سایر تجهیزاتی که به نوعی آنها را در برابر خطرات احتمالی در ماموریت‌های اضطراری محافظت می‌کند کوتاهی شده است.

 

به گفته وی؛ یکی از ایستگاه‌های آتش‌نشانی در این شهر فاقد خودروی اطفاء حریق است. درواقع خودروی این ایستگاه از مدتها قبل خراب شده و تعمیر نشده است.

ایلنا

 

سیاستمدار ونزوئلایی: آمریکا بدنبال اجرای شکل جدیدی از جنگ در ونزوئلا است

سیاستمدار ونزوئلایی ضمن هشدار درمورد تشکیل یک ‘ارتش آزادیبخش’ توسط مخالفان راست گرا علیه دولت کاراکاس گفت: آمریکا در راستای اجرای شکل جدیدی از جنگ در ونزوئلا گام برمی‌دارد.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, ونزوئلا

اعتصاب و اعتراض کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن گسترده‌تر شد

از  ۱۱ اسفند ماه کارگران خطوط ابنیه فنی در نواحی ریلی هرمزگان، لرستان، زاگرس، مشهد، اندیمشک و آذربایجان با برپایی یک تجمع صنفی در محوطه محل کار خود، انتقاد خود را نسبت به عدم پرداخت مطالبات مزدی اعلام کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری