شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه »

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

مقام آلمانی: تحریم‌ها علیه روسیه موفق نبوده و باید کاهش یابند

به نقل از روزنامه “دی ولت” آلمان، ” مانوئلا اشوسیگ”، معاون حزب سوسیال دموکرات آلمان خواستار آمادگی برای مذاکرات بیشتر با روسیه کاهش تحریم های اروپا علیه مسکو شد.

ادامه »

المان, تشنج زدایی, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا

مخالفان «می» در انتخابات شورای محلی انگلیس پیروز شدند

نتایج منتشرشده از انتخابات محلی و انتخابات مربوط به‌گزینش شهرداران شماری از شهرهای انگلیس، ولز و اسکاتلند، در روز شنبه مؤید پیروزی حزب کارگر و مخالف حزبی تزرا می نخست وزیر کنونی این کشور است.   به گزارش روز شنبه ایرنا، بر اساس نتایج اعلام‌شده، حزب کارگر به رهبر جرمی کوربین با 2 هزار و

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

گروه جدایی‌طلب “اتا” در اسپانیا انحلال کامل خود را اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه (۲ مه/۱۲ اردیبهشت) سازمان زیرزمینی “اتا” که در منطقه باسک اسپانیا سال‌ها برای استقلال از دولت مرکزی اسپانیا مبارزه کرده بود، به طور کامل به فعالیت خود خاتمه داد.

ادامه »

اسپانیا, جهان, خبر, غرب اروپا

تجمعات اعتراضی در اروپا علیه عملیات نظامی ترکیه در سوریه

شهرهای مختلف آلمان و اروپا در روزهای اخیر شاهد تجمعات اعتراضی کردها علیه عملیات نظامی ترکیه در سوریه بود. یک گردهمایی خودجوش در این راستا در فرودگاه بین‌المللی دوسلدورف با درگیری نیروهای پلیس با معترضان همراه بود.

 

در روزهای شنبه و یکشنبه (۱۰ و ۱۱ مارس/ ۱۹ و ۲۰ اسفند) در شهرهای گوناگون آلمان و برخی کشورهای اروپایی گردهمایی‌های اعتراضی علیه عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال سوریه برگزار شد.

 

خبرگزاری آلمان گزارش داده افزون بر این شماری حملات با مواد آتش‌زا به برخی اماکن و مؤسسات وابسته به ترکیه توسط افراد گمنام صورت گرفته است.

 

روز یکشنبه (۱۱ مارس / ۲۰ اسفند) تجمعی اعتراضی به طور خودجوش در فرودگاه بین‌المللی دوسلدورف شکل گرفت که در جریان آن درگیری‌هایی میان نیروهای پلیس و معترضان روی داد.

 

به گفته‌ی سخنگوی پلیس ایالت نوردراین وستفالن مأموران در طی برخورد با معترضان از افشانه فلفل استفاده کرده و باعث مصدوم شدن شماری از آنان شدند. شمار کسانی که در این تجمع خودجوش حضور داشتند تا ۴۰۰ نفر گزارش شد.

 

به گفته‌ی یک گزارشگر خبرگزاری آلمان مأموران پلیس چند تن را نیز بازداشت کردند. مقامات پلیس نخست از درگیری میان کردها و ترک‌ها سخن گفته بودند، اما چندی بعد اعلام کردند که این زدوخوردها میان کردها و نیروهای پلیس اتفاق افتاده است.

 

بنابر اظهارات یک سخنگوی فرودگاه دوسلدورف این درگیری‌ها در پرواز‌های فرودگاه خللی ایجاد نکرد.

 

در هامبورگ نیز حدود ۴۰۰ نفر روز شنبه (۱۰ مارس) جلوی کنسولگری ترکیه در این شهر تجمع کردند تا اعتراض خود به عملیات نظامی ترکیه علیه کردها در سوریه را نشان دهند. معترضان با پرتاب سنگ به ساختمان کنسولگری خسارات کوچکی به بار آوردند.

 

شهرهای برلین، کیل، زاربروکن و کایزرزلاترن در آلمان هم شاهد گردهمایی‌های اعتراضی علیه عملیات نظامی ترکیه بودند.

 

در برخی کشورهای اروپایی نیز تظاهراتی در این راستا صورت گرفت. از جمله در منچستر تظاهرکنندگان معترض به ریل‌های قطار هجوم برده و جلوی عبور و مرور قطارها‌ی محلی را گرفتند. به گفته‌ی مقامات پلیس، ایستگاه مرکزی پیکادیلی مدتی بسته بود.

 

رسانه‌های محلی عکس‌هایی از این رویداد منتشر کردند. در این عکس‌ها معترضانی دیده می‌شوند که پرچم‌های شبه‌نظامیان کرد یگان مدافع خلق و همچنین پرتره عبدالله اوجالان، رهبر حزب کارگران کردستان ترکیه را در دست داشتند.

 

ارتش ترکیه با آغاز “عملیات شاخه زیتون” در روز ۲۰ ژانویه قصد مقابله با نیروهای کرد و عقب راندن نیروهای وابسته به “یگان‌های مدافع خلق” از مناطق مرزی خود با سوریه را دارد.

 

ترکیه بر آن است که پس از تصرف عفرین، به مبارزه با یگان‌های مدافع خلق در منبج، کوبانی، تل ابیض، راس العین و قامشلی ادامه دهد.

صدای آلمان

اردوغان: گاردهای ساحلی کشورهای اروپایی با سوراخ‌کردن قایق‌های پناهجویان آنها را به‌مرگ می‌سپارند

به گزارش خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در نشست گروه پارلمانی حزب حاکم با اشاره به سفرش به چند کشور آفریقایی گفت: در آینده‌ای نزدیک تمام مدارس وابسته به سازمان فتو (فتح‌الله گولن) به سازمان معارف ترکیه واگذار می‌شود.

ادامه »

اتحادیه اروپا, ترکیه, جهان, حقوق بشر, خبر, سوریه