تاکید ژنرال ارشد آمریکایی بر لزوم ارتباطات بیشتر کشورش با روسیه

به گفته تعدادی از مقام‌های سیاسی، نظامی و کارشناسان آمریکایی فقدان ارتباط بین مسکو و واشنگتن می‌تواند به وقوع احتمالی یک درگیری اتمی منجر شود.

 

ژنرال کورتیس اسکاپاروتی از مقام‌های ارشد ارتش آمریکا گفت: در دوران جنگ سرد، ما نشانه‌های یکدیگر را شناختیم. نگران این هستم که ما امروز این نشانه‌ها را درک نکنیم.

 

به گفته این مقام ارشد نظامی آمریکا، ارتباط بسیار مؤثرتر بین روسیه و آمریکا ضرورت دارد.

 

وی به شخصه با ژنرال والری گراسیموف، رئیس ستاد کل ارتش روسیه دو بار دیدار کرد و چندین بار هم تماس تلفنی با این مقام روس داشته است.

 

این ژنرال ارشد آمریکایی در مصاحبه روز یکشنبه خود با خبرگزاری آسوشیتدپرس، همچنین گفت: به شخصه فکر می‌کنم که ارتباط یک بخش مهم در بازدارندگی است. دشمنانی که ظرفیت‌ها و توانایی و تمایلات یکدیگر را می‌دانند، کمتر به دنبال ورود به یک درگیری مستقیم هستند. نگران این هستم که آمریکا به خوبی دوران جنگ سرد، روسیه را نشناخته است.

 

وی ادامه داد: به همین دلیل، فکر می‌کنم باید ارتباط بیشتری با روسیه داشته باشیم.

 

این دیدگاه بازتاب دیدگاه‌های جیمز استاوریدیس، دریادار بازنشسته ارتش آمریکا است که بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ فرماندهی متحد عالی ناتو در اروپا برعهده داشت.
ایسنا

میزگرد مخفیانه اندیشکده آمریکایی درباره بررسی گزینه نظامی در ونزوئلا

خبرگزاری اسپوتنیک با استناد به یک گزارش نوشت: اندیشکده آمریکایی مطالعات راهبردی و بین المللی (CSIS) میزبان نشستی بوده که در آن گزینه های نظامی در ونزوئلا بررسی شده است.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, برزیل, ترکیه, جهان, چین, خبر, روسیه, ونزوئلا

زمینه‌چینی برای امکان‌پذیر‌کردن برخورد نظامی با سپاه پاسداران و به تبع آن با جمهوری اسلامی

بیانیۀ حزب تودۀ ایران: خطرِ موضع‌گیری‌های خطرناک و مداخله‌جویانۀ دولت ترامپ و سیاست‌های نابخردانهٔ رژیم ولایت فقیه برای حاکمیت ملی ایران

ادامه »

اسراییل, المان, امریکا, انگلستان, ایتالیا, ایران, تروریسم, جهان, خاورمیانه, رویارویی نظامی, ژاپن, عربستان سعودی, فرانسه, کانادا

واشنگتن پست: ترامپ بر طبل جنگ می‌کوبد

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در مقاله‌ای (تحریک‌آمیز) با اشاره به اقدام اخیر دونالد ترامپ در قراردادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروههای تروریستی نوشت: سیاست داخلی آمریکا عالمی است فاقد دور اندیشی و ترامپ بر طبل جنگ می‌کوبد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, مقاله