افزایش بدبینی افغان‌ها به آمریکا

شماری از سیاست مداران افغانستان عامل اصلی بحران کنونی و اعلام حضور رئیس جمهوری دوگانه را در این کشور عملکرد بد آمریکایی ها دانسته و این انتقادها با گذشت هر روز از آنها افزایش می‌یابد.

ادامه »

اتحاد شوروی, افغانستان, امریکا, جنوب آسیا, جهان, حضور نظامی

موافقت دادگاه کیفری بین‌المللی با آغاز تحقیقات درباره جنایات جنگی در افغانستان

قضات دادگاه کیفری بین‌المللی امروز (پنج‌شنبه) اجازه آغاز تحقیقات درباره اتهامات جنایات جنگی در افغانستان توسط طالبان، نیروهای افغان و نیروهای نظامی و اطلاعاتی آمریکا را صادر کردند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, افغانستان, امریکا, جنایات جنگی, جنوب آسیا, جهان

رئیس آکادمی مطالعات ژئوپلیتیک روسیه: امضای توافقنامه با طالبان نشانه دورویی آمریکاست

رئیس آکادمی مطالعات ژئوپلیتیک روسیه به امضای توافقنامه صلح بین آمریکا و گروه طالبان اشاره کرد و آن را نشانه دیگری از حمایت واشنگتن از تروریسم و دورویی این کشور خواند.

ادامه »

اسیای مرکزی, افغانستان, امریکا, ایران, تروریسم, جنوب آسیا, خبر, روسیه, سوریه

تاسیسات هسته‌ای هند هدف حمله سایبری قرار گرفت

شرکت انرژی اتمی هند که تحت نظر سازمان انرژی هسته‌ای این کشور فعالیت می‌کند ضمن تایید حمله سایبری به نیروگاه هسته‌ای “کودانکولام” واقع در ایالت “تامیل نادو” اعلام کرد که سیستم‌های حساس این نیروگاه صدمه ندیده است.

 

نشریه ” تایمز او ایندیا” روز پنجشنبه نوشت: “ای کی نیما” رییس شرکت انرژی اتمی هند گفت: در سیستم های رایانه‌ای نیروگاه هسته‌ای کودانکولام یک بد افزار شناسایی شده است. اما این بد افزار نتوانسته است به سیستم‌های حساس صدمه‌ای بزند.

 

وی افزود: این بد افزار از طریق رایانه یکی از کارمندان وارد سیستم نیروگاه هسته‌ای کودانکولام شده است اما مقامات توانسته‌اند از سرایت آن به سایر سیستم‌ها جلوگیری کنند.

 

روز گذشته بود که خبرهایی در مورد حمله سایبری به تاسیسات هسته‌ای هند در رسانه های این کشور منتشر شد اما مقامات هندی اعلام کرده بودند که حمله سایبری به این تاسیسات امکان پذیر نمی‌باشد.

 

“آر رامدوس” رییس بخش محافظت نرم افزار نیروگاه هسته‌ای کودانکولام گفت: هرگونه حمله سایبری و تحت تاثیر قرار گرفتن سیستم‌های حساس امکان پذیر نیست.

 

نیروگاه هسته‌ای کودانکولام با مشارکت روسیه در ایالت تامیل نادو ساخته شده است.

 

بر اساس گزارش اخیر شرکت “سابگس” در چهار ماه پایانی سال ۲۰۱۸، هند شاهد ۸۰۰ هزار حمله سایبری بود. اما این حملات در سال جاری با ۲۲ درصد رشد به ۱.۱ میلیون مورد حمله رسیده است.

 

همچنین شرکت سیمانتک که در حوزه تامین امنیت سایبری و رایانه های شخصی فعالیت می‌کند سال گذشته در گزارش خود با نام “تهدید امنیتی اینترنت” اعلام کرد هند سومین کشور جهان از نظر تهدید‌های حملات سایبری مانند بد افزار، اسپم و باج افزار در جهان در سال ۲۰۱۷ بوده است.

 

بر اساس این گزارش، هند دومین کشور جهان از نظر تهدیدهای ربات‌ها و اسپم، سومین کشور جهان از نظر حملات تحت شبکه و چهارمین کشور در سطح جهان از نظر حملات باج افزار ها می‌باشد.

 

در یکی از بزرگترین سرقت اطلاعات حساس اینترنتی در هند که در سال ۲۰۱۸ اتفاق افتاد، اطلاعات مربوط به سه میلیون و ۲۰۰ هزار کارت اعتباری در این کشور هک شد.

ایرنا

بارسلون میدان جنگ پلیس و جدایی‌طلبان کاتالونیا

درگیری‌ها میان پلیس و جدایی‌طلبان کاتالونیا در اعتراضات هزاران نفری شامگاه شنبه، بخشی از مرکز بارسلون را به میدان جنگ تبدیل کرد؛ این روز دیگری از اعتراضات حامیان استقلال بود که به خشونت کشیده شد.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جنوب اروپا, جهان, خبر, کاتالونیا

دست‌کم ۶۲ نفر کشته و ۱۰۰ تن زخمی در انفجار مسجدی در افغانستان

بر اثر چند انفجار در مسجدی در ولایت ننگرهار دست‌کم ۶۲ نفر کشته و ۱۰۰ تن زخمی شده‌اند. بر اساس داده‌های سازمان ملل کشتار غیرنظامیان در افغانستان به رکورد تازه‌ای رسیده است.

ادامه »

افغانستان, تروریسم, جنوب آسیا, جهان, خبر

عمران‌خان شامگاه «شنبه» برای میانجی‌گری میان ایران و عربستان وارد تهران خواهد شد

رسانه‌های پاکستان به نقل از منابع رسمی اعلام کردند: «عمران خان» نخست‌وزیر این کشور برای انجام دومین سفر رسمی خود به جمهوری اسلامی ایران، روز شنبه «۱۹ مهر» عازم تهران می‌شود.

ادامه »

امریکا, ایران, پاکستان, جنوب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, سازمان ملل, عربستان سعودی, یمن