زاسپکین: احتمال جنگ هسته‌ای/ نهایتا نیروهای ترکیه سوریه را ترک می‌کنند

سفیر روسیه در بیروت با اشاره به تلاش مسکو برای توسعه نقش خود در لبنان تاکید کرد، عملکرد آمریکا در منطقه به گونه‌ای است که جهان را به سوی جنگ سوق می‌دهد.

ادامه »

اکراین, امریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, گرجستان, لبنان, هندوستان

در گفت‌وگو با اشپیگل؛ تاکید وزیرخارجه آلمان بر تقویت محور اروپایی در برابر آمریکا

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه آلمان، ‘هایکو ماس’ در گفت وگوی تفصیلی با نشریه اشپیگل به موضوعات جهانی و واکنش اروپا به سیاست‌های دولت آمریکا پرداخت و از جمله تاکید کرد که اروپا با سرعت برای تکمیل سازوکار مالی کار با ایران ( اس پی وی) فعالیت می‌کند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, استرالیا, افریقای جنوبی, المان, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, ژاپن, سوریه, سیاست جهانی, فرانسه, کانادا

بیانیه هیئت رئیسه کمیته مرکزی حزب کمونیست فدراسیون روسیه

اوضاع در سوریه وخیم است .آن کشور در حال از سرگذراندن نهایت دخالت اطلاعاتی ومداخله آشکار آمریکا ومتحدان آن در امور داخلی سوریه است . نمایندگان رسمی این کشورها آشکارا افراط گرایان را به مسلح شدن فرا می خوانند و از مخالف ها می خواهند هر نوع تماس با مقامات سوری را رد نمایند . و این بر خلاف این واقعیت است که رئیس جمهور بشار اسد نه تنها اصلاح های سیاسی مهمی را اعلام نموده ، بلکه به طور هم دلانه آنها را اجرا کرده است . پیش نویس قانون اساسی جدیدی آماده می شود ، وانتخابات محلی بر مبناهای قانون جدید قرار است به زودی برگزار شود و موعد انتخابات مجلس برای آغاز سال جدید تعیین شده است . فشار دائمی بر سوریه و دخالت در امور داخلی آن با بهانه های ریاکارانه وعیب جویانه تامین حقوق بشر ودموکراسی پوشش داده می شود .
.
درگیری اتحادیه عرب در ماجراهای ضد سوری تاسف انگیز است. سازمانی که برای تحکیم روابط بین اعضا و هماهنگی فعالیت های سیاسی با هدف دفاع از منافع آنها تاسیس شده بود، به ابزار دخالت در امور داخلی سایر کشورها، و به محمل اعمال سیاست سلطه جویانه امریکا تبدیل شده است. منشور انحادیه به احترام گذاشتن به سیستم های سیاسی موجود در کشور های عضو و رد تلاش ها برای تغییر آنها فرا می خواند . تمام فعالیت های سلطان ها در کشور هایی که رهبری خود را بر آن سازمان تحمیل کرده اند در تناقض بنیادی با هدف های شریف اظهار شده از سوی بنیان گذاران اتحادیه قرار دارند. عراق، لیبی و این اواخر سوریه – هدف های خیانت به اصطلاح قهرمانان کشورهای اتحادیه عربی هستند.
.
تاریخ اتحادیه دیگری را می شناسد – اتحادیه ملت ها- که موجودیت آن به دلیل آن که به منافع مردم خیانت کرد متوقف شد .
یکی از سازمان دهندگان فعالیت های مخالف علیه سوریه ترکیه است که جاه طلبی های امپراتوری آن در حال بیداری است. ما شاهد اشتیاق ترکیه برای تبدیل شدن به یک قدرت منطقه ای و برقراری سلطه بر کشورهای عربی هستیم. حاکمان ترکیه برای نیل به این هدف ها سرزمین خود را پناهگاه مخالفان تند رو ساخته و با تامین سلاح برای راهزنان، آشکارا خاک کشورهمسایه را به تجاوز تهدید می نمایند.
.
ما این اقدام ها را قاطعانه محکوم می کنیم و خواستاد پایان دادن فوری به دخالت در امور داخلی سوریه هستیم. مردم سوریه خود باید برای سرنوشتش تصمیم بگیرد.
ما همبستگی خود را با مردم سوریه تکرارمی کنیم و اطمینان داریم که مردم سوریه با ابراز فرزانگی تنها راه حل صحیح را خواهند یافت وصلح وآرامش را به کشور باز می گردانند.
گنادی زیوگانف ، دبیر اول کمیته مرکزی حزب کمونیست فدراسیون روسیه
فیس بوک احزاب کمونیست

ستاد کل نیروهای مسلح روسیه: بیش از ۱۲۰۰ شبه نظامی برای حمله به حلب از سمت جنوب غرب متمرکز شده اند

به گزارش اسپوتنیک، سرگی رودسکوی، رئیس اداره عملیاتی ارشد ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اعلام کرد که بیش از ۱۲۰۰ جنگجو شبه نظامی منجمله ۳۰ نفر انتحاری، برای حمله به شهر حلب از سمت جنوب غربی متمرکز شده اند.   رودسکوی خاطرنشان کرد که تروریست ها از آتش بس به نفع خودشان استفاده می کنند.

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

نیروی هوایی بلژیک به دستور آمریکا مناطق مسکونی سوریه را مورد هدف قرار داد

به گزارش اسپوتنیک به نقل منابع خبری نیروهای مسلح، نیروی هوایی بلژیک به دستور ایالات متحده مناطق مسکونی منطقه “Hasajik” سوریه را مورد هدف قرار داده است.   سایت خبری روسی “Lenta.ru” با گزارش اخبار منابع آگاه می نویسد: “ایالات متحده تمام این زنجیره همچون عملیات جاسوسی، تعیین هدف، کسب اطلاعات جاسوسی اولیه، واگزاری هدف،

ادامه »

جهان, خبر, شمال غرب آسیا

مقامات نظامی روسیه: شورشیان سوری موفق به دریافت پدافندهای ضدهوایی شدند

به گزارش اسپوتنیک، ستاد کل نیروهای مسلح روسیه در روز 21 اکتبر اعلام کرد که شبه نظامیان مخالف سوری در منطقه حلب موفق به دریافت سامانه های ضدهوایی قابل حمل شده و آماده حمله برای شکستن سد دفاعی شهر از طرف بخش های شرقی آن شده اند.   سرگی رودسکوی، رئیس اداره ارشد عملیاتی ستاد

ادامه »

جهان, خبر, شمال غرب آسیا

ناتو شوکه شده: “روسیه کل ناوگان شمالی خود را به سوریه اعزام کرده”

ناتو ادعا می کند که روسیه برای تقویت عملیاتش در سوریه همه ناوهای ناوگان شمالی و بخشی از ناوگان بالتیک خود را به دریای مدیترانه اعزام کرده است. به گزارش اسپوتنیک این مطلب را خبرگزاری رویترز با استناد به دیپلمات های معرفی نشده در ناتو گزارش داده و ضمنا دفتر مطبوعاتی ناوگان شمالی روسیه اعلان

ادامه »

جهان, خبر, شمال غرب آسیا