نقش و اهمیت نیروهای چپ، در برپایی «اتحادهای تاکتیکی» در مبارزه برای دموکراسی، عدالت اجتماعی، و دفاع از حق حاکمیت ملی

دیکتاتوری حاکم بر کشور با گذشت هرروز، به‌موازات ژرفش بحران‌های سیاسی و اقتصادی‌اش با چالش‌هایی پیچیده‌تر و فزاینده‌تر روبرو می‌شود.

ادامه »

ایران, سیاسی, مقاله

بیانیه جبهه ملی ایران در پی رویدادهای ناگوار در کشور/ اختصاص هزاران میلیارد تومان به نهادهای ایدئولوژیک حاکم؟

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است: «زمامداران باید پاسخ دهند»

 

⚫️تسلیت به ملت بزرگ ایران

هموطنان عزیز!
طی چند روز گذشته همه ما در میهنمان شاهد رویدادهای تلخی بودیم که قلوب ملت ایران را جریحه‌دار نموده است. در زندان شهر قم یک زندانی سیاسی که به شرایط زندان خود معترض بوده واز دو ماه قبل به تنها وسیله اعتراض یک زندانی یعنی اعتصاب غذا دست زده بوده است، با مرگ روبرو می‌شود .

 

⚫️در شهر زاهدان در یک مدرسه پیش‌دبستانی به علت استفاده از بخاری نفتی قدیمی وخارج از رده ، چهار کودک خردسال ۶ ساله طعمه آتش شدند و جان خود را ازدست دادند . واقعه ای که چندین بار نیز قبلا در شهر های مختلف رخ داده است .

 

⚫️در تهران در مرکز علوم و تحقیقات وابسته به دانشگاه آزاد که به علت قرار گرفتن در ارتفاع بسیار زیاد، اصولا فاقد استانداردهای لازم جهت در نظر گرفته شدن برای دانشگاه بوده است، اتوبوسی مستعمل و نامطمئن حامل دانشجویان می شود تا آن‌ها را از جاده پر پیچ و خم وبدون حفاظ به محوطه‌ی کلاس‌های آموزشی برساند. این اتوبوس ارابه مرگ دانشجویان می‌شود ودر سقوط آن به دره ده نفر از دانشجویان که سرمایه‌های ملی و آینده‌سازان این کشورند جان خود را از دست داده و تعدادی نیز مجروح و مصدوم بر جای می‌مانند .

 

⚫️در اهواز و هفت تپه ده‌ها نفر از کارگران شرافتمندی را که ماه‌ها از دریافت حقوق خود محروم بود‌ه‌اند، بازداشت و برخی را مورد ضرب وشتم و شکنجه قرار داده‌اند .

 

⚫️در اصفهان معلمان ارجمند و فرهیخته را که با ندای حق‌طلبی و اعتراض به وضع معیشتی خود به خیابان آمده بودند با گاز اشگ آور و سایر وسایل تهاجمی مورد حمله قرار داده و تعداد کثیری از آنان را بازداشت وروانه زندان کرده اند .

 

⚫️بدیهی است که این رویداد های ناگوار‌، علتی جز ناکار آمدی حاکمان و سوء‌مدیریت آنان وبی‌توجهی به امور مربوط به زندگی ورفاه ملت ایران ندارد . این حوادث سبب تاثر و تألم شدید جامعه ایران گردیده است .

 

⚫️جبهه ملی ایران وقوع این حادثه های دردناک و اندوه بار را به ملت بزرگ ایران به ویژه به خانواده‌هایی که در این حوادث مستقیما آسیب دیده‌اند تسلیت می‌گوید. و هیئت حاکمه و مدیریت کشور را مسئول پیدایش این رویداد های ناگوار میداند . آیا نباید در این لایحه بودجه سال ۹۸ که در آن هزاران میلیارد تومان به نهادهای ایدئولوژیک اختصاص یافته اندکی هم به تجهیز مدارس و وسایل گرمایش استاندارد برای آن‌ها و تأمین اتوبوس برای مرکز علوم و تحقیقات و حفاظ جاده کوهستانی آن واندکی هم برای پرداخت حقوق معوقه کارگران زحمتکش و مطالبات معلمان شریف اختصاص داده میشد ؟ زمامداران کشور باید به این پرسش پاسخ دهند.

هشتم دیماه ۱۳۹۷
تهران – شورای مرکزی جبهه ملی ایران

نقش اساسیِ مبارزات صنفی زحمتکشان، در تشکیلِ جبههٔ وسیع علیه دیکتاتوری ولایت فقیه

با شدت یافتن فشار مستقیم بر وضعیت معیشتی لایه‌ها و طبقه‌های مرتبط با کار و تولید یعنی اکثر مردم در ماه‌های اخیر، صحنه سیاسی کشور گسترش سریع حرکت‌های اعتراضی از جانب طیف‌هایی گونه‌گون از زحمتکشان مزدبگیر و حقوق‌بگیر را شاهد بوده است که با تهدید، سرکوب، و پیگرد نیروهای انتظامی- امنیتی “نظام” پاسخ داده شده

ادامه »

امریکا, ایران, سیاسی, مقاله

نمایندگان مستعفی اصفهان؛ ماندن‌مان در مجلس توجیه ندارد/ بی‌توجهی به آب آشامیدنی پنج میلیون نفر

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به استعفای دسته جمعی نمایندگان این استان گفت: بیش از پنج میلیون نفر دارند در این استان زندگی می‌کنند وقتی توجهی به خواسته‌های این پنج میلیون نفر یا نمایندگان این پنج میلیون نفر نشود قطعا ماندن در مجلس خیلی توجیه ندارد.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, سیاسی, محیط زیست, مصاحبه و گفتگو