مصر: راه‌حل بحران سوریه سیاسی است / راه حل بحران یمن، نظامی نیست

«عبدالفتاح السیسی » رئیس جمهوری مصر امروز یکشنبه در دیدار «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه در مورد بحران در سوریه گفت:این بحران باید از طریق سیاسی حل شود.   به نقل از تارنمای خبری «المصدر» السیسی افزود: بحران در سوریه باید به گونه ای حل شود که ضمن حفظ یکپارچگی ارضی این کشور خواسته

ادامه »

الجزایر, جهان, خبر, سوریه, عربستان سعودی, فرانسه, لیبی, مصر

آغاز دیدار تاریخی رهبران دو کره در منطقه غیرنظامی

به نوشته روزنامه گاردین، کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی و مون جائه این، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی امروز دیداری تاریخی در مرز دو کره داشتند و اکنون برنامه صبحگاهی آنها تکمیل شده است و طرفین برای صرف نهار جدا می‌شوند.

ادامه »

تشنج زدایی, جهان, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

بوتفلیقه: الجزایر در خطر است / ارتش الجزایر مقادیر زیادی اسلحه از تروریست‌ها کشف کرد

«عبدالعزیز بوتفلیقه » رئیس جمهوری الجزایر امروز شنبه در پیامی به مناسبت روز وکلا، تصریح کرد خطرهای زیادی این کشور را تهدید می کند و به همین دلیل مردم باید متحد تر باشند.

 

رئیس جمهوری الجزایر در این پیام گفت، نباید فراموش کرد که خطرهای زیادی اطراف مرزهای الجزایر وجود دارد و علاوه بر این کشورهای مختلف در تلاش برای کسب منافع بیشتر سعی می کنند طرف های دیگر را از میدان خارج کنند.

 

بوتفلیقه افزود:’در چنین شرایطی باید همبستگی و انسجام اجتماعی و وحدت ملی را که این روزها بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز داریم ، حفظ کرد و از مسائل تشنج زا پرهیز کرد.’

 

رئیس جمهوری الجزایر در ادامه از مردم و مسئولان این کشور خواست منافع ملی را اولویت نخست خود بدانند و با کنار گذاشتن منافع فردی و حزبی، در جهت حفظ منافع ملی تلاش کنند.

 

بوتفلیقه در ادامه با اشاره به سال ها ی دهه نود قرن گذشته که این کشور درگیر مبارزه با تروریسم بود و ویرانی های زیادی به بار آمد، گفت، الجزایر با تکیه بر توانایی های خود و در زمانی که هنوز کشورهای جهان به خطر تروریسم آنگونه که باید پی نبرده بودند، از طریق آشتی ملی توانست مشکل تروریسم و تندروی را حل کند ،این دوران سخت را پشت سر گذارد ، امنیت و ثبات را به همه نقاط این کشور بازگرداند و در مسیر توسعه و پیشرفت گام بردارد.

 

رئیس جمهوری الجزایر در پایان تاکید کرد، باید بهترین شرایط را برای زندگی مردم فراهم آورد و زندگی آن ها را بهبود بخشید و طرح های توسعه را ادامه داد.

 

الجزایر بیش از 6 هزار کیلومتر مرز مشترک با لیبی، مالی، موریتانی ، مغرب، نیجر و تونس دارد .بیشتر این کشورها با مشکل ناامنی و بی ثباتی مواجه اند.

 

ارتش الجزایر مقادیر زیادی اسلحه از تروریست ها کشف کرد

 

وزارت دفاع الجزایر امروز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد نیروهای ارتش این کشور در چارچوب مبارزه با تروریسم و مراقبت از مرزها موفق شدند یک انبار اسلحه تروریست ها حاوی مقادیر زیادی اسلحه و مهمات را در جنوب این کشور کشف و ضبط کنند.

 

بر اساس این بیانیه، نیروهای ارتش الجزایر درعملیاتی در نزدیکی نوار مرزی «برج باجی مختار»( واقع در جنوب الجزایر و نزدیکی مرزهای مالی ) 24 قطعه سلاح و مقادیر زیادی مهمات متعلق به تروریست ها کشف و ضبط کردند

 

وزارت دفاع الجزایر افزود: سلاح های کشف و ضبط شده به شرح زیر است: چهار قبضه مسلسل از نوع FM، هشت قبضه سلاح کمری،سه قبضه مسلسل PKT، یک قبضه مسلسل از نوع FM.DP، یک قبضه سلاح G-3، سه قبضه تفنگ سیمینوف، و چهار قبضه سلاح دیگر

 

در این بیانیه در مورد مهمات کشف و ضبط شده نیز آمده است، در این عملیات 15 خشاب پر سلاح کمری، 48 گلوله خمپاره، یک قبضه سلاح آر پی جی 7، 6 نارنجک و سه هزار و 224 فشنگ جنگی با کالیبرهای مختلف کشف و ضبط شد.

 

الجزایر با همسایگان خود بیش از 6هزار کیلومتر مرز مشترک زمینی دارد و بسیاری از کشورهای همسایه این کشور مانند لیبی، مالی و نیجر، نا امن و بی‌ثبات است.

مصر و سوریه تحرکات ترکیه در عفرین را اشغالگری خوانده و آن را محکوم کردند

به گزارش خبرگزاری روسیا الیوم، وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: اینکه آنکارا سیطره نیروهایش را بر شهر عفرین سوریه اعلام کرده است اقدامی نامشروع و مغایر مبادی و منشور سازمان ملل و قوانین بین‌المللی است.

ادامه »

ترکیه, جهان, خبر, سوریه, مصر

سیف الاسلام قذافی قصد نامزدی در انتخابات لیبی را دارد

به گزارش اسپوتنیک، باسم الصول، یکی از نزدیکان خانواده معمر قذافی در خصوص اخبار منتشر شده در زمینه نامزدی سیف الاسلام قذافی در انتخابات ریاست جمهوری لیبی عنوان داشت: سیف الاسلام در انتخابات ریاست جمهوری نامزد خواهد شد و هیچ شک و تردیدی در این خصوص وجود ندارد.

ادامه »

جهان, خبر, لیبی

آمریکا 750 پایگاه نظامی بزرگ و کوچک در بیش از 130 کشور جهان دارد

تارنمای خبری «انباء تونس» چند روز پیش نوشت، آمریکا 750 پایگاه نظامی بزرگ و کوچک در بیش از 130 کشور جهان دارد و نظامیان آمریکایی در این پایگاه ها به انجام ماموریت های مختلف مانند عملیات نظامی مستقیم، حمایت و پشتیبانی لجستیکی یا حفظ صلح در قالب نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل می پردازند و

ادامه »

افریقای مرکزی, امریکا, جهان, خبر, شمال افریقا

گم شدن میلیاردها یورو از حسابهای بلوک شده قذافی

به گزاش اسپوتنیک به نقل از اینترفاکس، مقامات بلژیکی برداشت 10 میلیارد یورو از دارایی های بلوکه شده رهبر کشته شده لیبی را اعلام نمودند. این پول ها در بانک Euroclear Bank نگهداری می شد و بین سال های 2013 تا 2017 ناپدید شدند.

ادامه »

بلژیک, جهان, خبر, لیبی