فعالان صلح کره جنوبی خواستار توقف رزمایش با آمریکا شدند

یک کمیته فعال کره جنوبی در زمینه صلح که متشکل از 80 سازمان مدنی، عمومی و مذهبی است با شرکت در یک کنفرانس خبری، خوستار توقف تمرینات مشترک نظامی دولت سئول با آمریکا شدند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, شرق آسیا, ضد جنگ, کره جنوبی, کره شمالی

پیونگ یانگ تبدیل شبه جزیره کره به «منطقه صلح» را خواستار شد

روزنامه رسمی کره شمالی، قبل از برگزاری نشست دوم سران واشنگتن و پیونگ یانگ، خواستار تلاش برای تبدیل شبه جزیره کره به ‘منطقه صلح’ بدون تهدید جنگ شد.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

به رغم توافق صلح، نظامیان آمریکایی در شبه‌جزیره کره می‌مانند

رئیس جمهور کره جنوبی تاکید کرد، با وجود امضای توافق صلح با کره شمالی، نیروهای آمریکایی شبه جزیره کره را ترک نخواهند کرد.

 

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، کیم ایو-کیوم، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی به نقل از مون جائه این، رئیس جمهور این کشور گفت: مساله حضور نیروهای آمریکایی در کره جنوبی به ائتلاف سئول- واشنگتن مربوط می‌شود و هیچ ارتباطی با امضای اعلامیه صلح با کره شمالی ندارد.

 

این اظهارات مون جائه-این پس از آن مطرح شد که یکی از مشاوران امنیتی ویژه‌اش اخیرا به صورت علنی تاکید کرده بود که پس از اعلام رسمی صلح با کره شمالی، دیگر توجیه حضور نیروهای آمریکایی در شبه جزیره کره کار دشواری است.

 

در جریان نشست تاریخی رهبران دو کره، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی رسما متعهد شد تا به جنگ کره پایان دهد و خلع تسلیحات اتمی شبه جزیره کره را اعلام کند اما وی در این دیدار هیچ اشاره‌ای به نیروهای آمریکایی نداشت.

 

انتظار می‌رود در جریان نشست قریب الوقوع رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به این دو مساله به طور مفصل رسیدگی شود.

 

آمریکا از زمان جنگ کره حدود ۳۰ هزار نیرو در کره جنوبی دارد؛ جنگی که به تازگی با امضای اعلامیه صلح پایان یافت.

 

یکی دیگر از مقامات دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی گفت: موضع دولت سئول این است که نیروهای آمریکایی کره نقش میانجی‌گر را میان قدرت‌های پیرامون این کشور از جمله چین و ژاپن ایفا می‌کنند. به همین خاطر دولت تاکید دارد که حضور این نیروها در کره جنوبی لازم و ضروری است.

ایسنا

پیونگ‌یانگ ماه می پایگاه آزمایش هسته‌ای خود را تعطیل می‌کند

به نقل از نووستی، «یون یونگ‌چان» سخنگوی ریاست‌جمهوری کره‌جنوبی اعلام کرد، «کیم جونگ‌اون» رهبر کره‌شمالی به «مون جائه‌ این» رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی اطلاع داده است که پایگاه آزمایش‌های هسته‌ای کشورش را در ماه می تعطیل خواهد کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

توافق رهبران دو کره برای خلع‌سلاح کامل / همسر رهبر کره‌شمالی به‌مذاکرات می‌پیوندد

به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، رهبران دو کره روی خلع سلاح کامل شبه جزیره کره توافق و شروع یک دوره جدید و پایان جنگ‌های بیشتر را اعلام کردند.

ادامه »

جهان, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی