پرتیراژ‌ترین روزنامه چین: نقض تعهدات بین‌المللی از سوی ترامپ امری عادی است

‘چاینا دیلی’ پرشمارگان ترین روزنامه چین روز پنجشنبه نوشت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا که ید طولایی در نقض مقررات و معاهدات بین المللی دارد به توافق هسته ای به عنوان یک سند معتبر مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل هم پشت کرد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, چین, خبر

“قدرتمندترین” افراد جهان؛ شی جینپینگ و پوتین در صدر فهرست

مجله فوربس جدیدتری فهرست خود را از ۷۵ نفر از “قدرتمندترین” شخصیت‌ها و چهره‌های جهان برای سال ۲۰۱۸ منتشر کرده که در این فهرست رتبه‌های اول و دوم به ترتیب در اختیار روسای جمهور چین و روسیه بوده و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا نیز در رده سوم در این فهرست قرار دارد.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه

مقام سابق حزب کمونیست چین به‌جرم دریافت رشوه به‌حبس ابد محکوم شد

به گزارش رویترز، رسانه خبری دولتی چین امروز سه‌شنبه اعلام کرد: “سان ژنگ کای” رئیس سابق حزب کمونیست در شهر “چونگ‌کینگ” به‌جرم فساد مالی و دریافت رشوه از سوی یک دادگاه به حبس ابد محکوم شده است.   “سان” تازه‌ترین مقام عالی‌رتبه چینی است که هدف مبارزه گسترده با فساد مالی از سوی شی جین

ادامه »

جهان, چین, شرق اروپا, فساد

مدارس مجهز، الگوی چین برای آموزش دانش آموزان روستایی

چین از طریق سرمایه گذاری هنگفت و با هدف فراهم آوردن استانداردهای آموزشی مطلوب برای تمامی دانش آموزان مناطق روستایی و دور افتاده، اقدام به ساخت مدارس بزرگ مجهز به امکانات آموزشی مناسب از قبیل آزمایشگاه، کارگاه و کتابخانه در شهرهای کوچک همجوار کرده است.   به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، دفتر اطلاع رسانی شورای

ادامه »

جهان, چین, خبر

هشدار کره شمالی به آمریکا: فضای گفت و گو و دوستی را نابود نکیند

سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی با انتشار بیانیه ای از آمریکا خواست تا فشار و تهدید نظامی علیه پیونگ یانگ را متوقف کند زیرا تعطیلی برنامه هسته ای این کشور ربطی به فشارهای آمریکا ندارد و تحریم نمی تواند به حل و فصل برنامه هسته ای کره شمالی کمک کند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره جنوبی

به رغم توافق صلح، نظامیان آمریکایی در شبه‌جزیره کره می‌مانند

رئیس جمهور کره جنوبی تاکید کرد، با وجود امضای توافق صلح با کره شمالی، نیروهای آمریکایی شبه جزیره کره را ترک نخواهند کرد.

 

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، کیم ایو-کیوم، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی به نقل از مون جائه این، رئیس جمهور این کشور گفت: مساله حضور نیروهای آمریکایی در کره جنوبی به ائتلاف سئول- واشنگتن مربوط می‌شود و هیچ ارتباطی با امضای اعلامیه صلح با کره شمالی ندارد.

 

این اظهارات مون جائه-این پس از آن مطرح شد که یکی از مشاوران امنیتی ویژه‌اش اخیرا به صورت علنی تاکید کرده بود که پس از اعلام رسمی صلح با کره شمالی، دیگر توجیه حضور نیروهای آمریکایی در شبه جزیره کره کار دشواری است.

 

در جریان نشست تاریخی رهبران دو کره، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی رسما متعهد شد تا به جنگ کره پایان دهد و خلع تسلیحات اتمی شبه جزیره کره را اعلام کند اما وی در این دیدار هیچ اشاره‌ای به نیروهای آمریکایی نداشت.

 

انتظار می‌رود در جریان نشست قریب الوقوع رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به این دو مساله به طور مفصل رسیدگی شود.

 

آمریکا از زمان جنگ کره حدود ۳۰ هزار نیرو در کره جنوبی دارد؛ جنگی که به تازگی با امضای اعلامیه صلح پایان یافت.

 

یکی دیگر از مقامات دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی گفت: موضع دولت سئول این است که نیروهای آمریکایی کره نقش میانجی‌گر را میان قدرت‌های پیرامون این کشور از جمله چین و ژاپن ایفا می‌کنند. به همین خاطر دولت تاکید دارد که حضور این نیروها در کره جنوبی لازم و ضروری است.

ایسنا

پیونگ‌یانگ ماه می پایگاه آزمایش هسته‌ای خود را تعطیل می‌کند

به نقل از نووستی، «یون یونگ‌چان» سخنگوی ریاست‌جمهوری کره‌جنوبی اعلام کرد، «کیم جونگ‌اون» رهبر کره‌شمالی به «مون جائه‌ این» رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی اطلاع داده است که پایگاه آزمایش‌های هسته‌ای کشورش را در ماه می تعطیل خواهد کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

توافق رهبران دو کره برای خلع‌سلاح کامل / همسر رهبر کره‌شمالی به‌مذاکرات می‌پیوندد

به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، رهبران دو کره روی خلع سلاح کامل شبه جزیره کره توافق و شروع یک دوره جدید و پایان جنگ‌های بیشتر را اعلام کردند.

ادامه »

جهان, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی