به دنبال واگذاری کارخانه خانه‌سازی ایرداک به بخش خصوصی کارگران این واحد برای امنیت شغلی ومعوقات مزدی تجمع کردند

روز گذشته ۱۷ فروردین ماه، شماری از کارگران کارخانه «خانه‌سازی ایرداک» در اعتراض به وضعیت شغلی و پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود در مقابل ساختمان فرمانداری تبریز تجمع کردند.

 

به گزارش ایلنا، بهروز مهدوی فرماندار تبریز، با تایید اجتماع صنفی کارگران شرکت ایرداک گفت: علت اصلی تجمع کارگران ایرداک برای معوقات مزدی نبوده بلکه آنها برای حفط امنیت شغلی خود با توجه به واگذاری این واحد به بخش خصوصی تجمع کرده‌اند.

 

به گفته وی؛ شرکت ایرداک متعلق به بخش خصوصی است و مالک شخصی دارد و مالک تصمیم به تعدیل نیرو گرفته است و کارگران نیز به همین دلیل تجمع کرده بودند.

 

وی ادامه داد: طبق گفته‌های کارگران، مالک کارخانه مدعی است که فقط این کارخانه را خریده و هیچ مسئولیتی در قبال کارگران ندارد و به همین دلیل می خواهد نیروهای شرکت را تعدیل و بیکار کند.

 

کشته و زخمی شدن سه کارگر در کارخانه فولاد یزد بر اثر حادثه کار

صبح روز گذشته ۱۷ فروردین ماه، سه کارگر یزدی در شرکت فولاد یزد بر اثر برق‌گرفتگی در کانال برق کشته و زخمی شدند.   بر اساس گزارش کارگران کارخانه فولاد یزد؛ دو کارگر این واحد صنعتی برای رفع مشکل برق به عمق کانال تاسیسات برقی رفته بودند که با مشکل مواجه می‌شوند. در پی این

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

اعتراض کارگران قطار شهری اهواز به اخراج ۶ نفر از همکاران و معوقات مزدی

به گزارش ایلنا، صبح امروز (۱۷ فروردین ماه) حدود ۱۵۰ نفر از کارگران پیمانکاری «پروژه قطار شهری اهواز» در اعتراض به اخراج ۶ نفر از همکاران خود و دریافت نکردن دستمزد و عیدی یک سال گذشته خود مقابل ورودی کارگاه تجمع کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری