۲۴۰ معدنچی اوکراینی در عمق ۱۰۰۰ متری محبوس شدند

به گزارش خبرگزاری تاس، شرکت برق اوکراین، برق معادن منطقه «پرفورمایسکوگول» را که در منطقه لوهانسک و در کنترل کی‌یف قرار دارد قطع کرده است. در اثر این اقدام آسانسورهای معدن از کار افتاده‌اند.

ادامه »

اکراین, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

اعتصاب کارکنان راه آهن فرانسه در اعتراض به سیاست‌های نئولیبرالیستی ماکرون

کارکنان بخش حمل و نقل ریلی فرانسه در اعتراض به سیاست‌های کارگری ماکرون با اعلام دو روز تعطیلی و سه روز کار، اعتصاب سه ماه خود را آغاز کردند.   به گزارش دویچه وله، علاوه بر کارکنان قطار فرانسه، اتحادیه‌های کارگری و کارکنان بخش انرژی و جمع‌آوری زباله‌ها نیز در این اعتصاب سه ماهه شر

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, فرانسه, کارگری

به‌خشونت کشیده‌شدن تجمعات کارگران و معلمان اقلیم کردستان عراق

تجمعات اعتراضی معلمان، کارگران صنایع نفت و گاز، کادر درمان بیمارستان‌ها و کارمندان دولت در استان سلیمانیه کردستان عراق در اعتراض به پرداخت نشدن هشت ماه دستمزد شب گذشته نیز ادامه داشت.

 

شبکه کردستان ۲۴ متعلق به «نچیروان بارزانی» رئیس حکومت کردستان عراق با محکومیت اقدامات معترضان و خشونت‌آمیز توصیف کردن آن بدون اینکه اشاره‌ای به شلیک مستقیم نیروهای امنیتی به سمت مردم و کشته شدن ۵ نفر از آنها در تجمع شب گذشته بکند؛ در گزارشی اعلام کرد؛ اکثر معترضان معلمان مدارس بوده‌اند که یک سال است دستمزد‌های خود را دریافت نکرده‌اند.

 

در این گزارش تاکید شده که دولت اقلیم خودمختار کردستان از سال ۲۰۱۴ از بحران اقتصادی رنج می‌برد و همین امر موجب شده که نتواند به موقع حقوق معترضان را پرداخت کند. در عین حال تاکید شده که ورود حدود ۲ میلیون پناهجوی عرب به مناطق تحت کنترل اقلیم، هزینه‌های کمرشکنی را به دولت تحمیل کرده است.

 

تعداد معترضان تا ۵ هرار نفر برآورد شده اما دولت می‌گوید آنها به هزار نفر هم نمی‌رسیدند. برخورد خشونت‌آمیز دولت با معترضان مورد انتقاد اتحادیه اروپا قرار گرفته است. اتحادیه اروپا تاکید کرده که حل مشکلات مالی که اقلیم خودمختار کردستان با آن مواجه است تنها از طریق گفت‌و‌گو با دولت مرکزی عراق ممکن است.

ایلنا

اعتراض کارگران به اصلاحات قانون کار ماکرون در سراسر فرانسه

هزاران تن در 170 شهر و شهرستان فرانسه در اعتراض به اصلاح قانون کار که از جانب امانوئل ماکرون به عنوان راه حلی برای کاهش بیکاری مطرح شده است، دست به تظاهرات زدند.   به گزارش خبرگزاری راشاتودی، این قانون که قرار است از ماه ژانویه 2018 اجرایی شود، قدرت بیشتری را در اختیار کارفرماها

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, حقوق بشر, خبر, فرانسه, کارگری

در اعتراض به خصوصی‌سازی و تعدیل؛ کارگران کشتیرانی کانادا اعتصاب کردند

به گزارش ایلنا، امروز تعداد زیادی از کارگران کشتیرانی کانادا در سه شهر بزرگ بریتیش کلمبیا به نشانه اعتراض دست از کار کشیدند. این کارگران، خواسته خود را توقف خصوصی‌سازی‌ها و احترام به حقوق صنفی کارگران صنعت کشتیرانی این کشور دانستند. یکی از رهبران اتحادیه‌ای این کشور که در این اعتراض شرکت کرده به رسانه

ادامه »

آمریکای شمالی, جهان, خبر, کارگری, کانادا