بهداشت و درمان رایگان و فراگیر، خواسته اصلی بازنشستگان و کارگران

گروه اتحاد بازنشستگان با صدور بیانیه‌ای بر لزوم ارائه خدمات درمانی رایگان به کم درآمدها تاکید کرد.

 

به گزارش ایلنا، گروه اتحاد بازنشستگان با صدور بیانیه‌ای، به مطالبات درمانی کارگران و بازنشستگان در بحران کرونا اشاره کرد.

 

در این بیانیه آمده است: مردم محروم به جایی رسیده‌اند که توان تامین نیازهای تغذیه‌ای و بهداشتی خود را ندارند؛ در شرایط فعلی بسیاری از بازنشستگان نمی‌توانند ماسک و دستکش تهیه کنند.

 

در این بیانیه به تاکید بر اینکه این حق ما بازنشستگان است که خوب بخوریم، خوب بپوشیم و از بهداشت و سلامت کامل برخوردار باشیم، آمده است: شرایط قرنطینه و در خانه ماندن از موارد لازم و ضروری برای مقابله با ویروس کشنده کروناست اما وظایف دولت نیز تامین رایگان و توزیع وسیع ملزومات بهداشتی- معیشتی، پرداخت بیمه بیکاری به کلیه بیکاران و مرخصی باحقوق به شاغلان است.

کارگری که فاقد بیمه است باید چه کار کند؟ کارگران در شرایط عادی قادر به تامین معیشت خود نیستند

یک فعال کارگری می‌گوید: کارگری که به نان شب محتاج است چطور قرار است مواد ضدعفونی‌کننده بخرد یا با تغذیه مناسب ایمنی بدن خود را افزایش دهد.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری, مصاحبه و گفتگو

کولبران را دریابید! بستن مرزها، تعطیلی کولبری و خانواده‌های بسیاری که از کول بُردن روزگار می‌گذرانند

عبدالله بلواسی با تاکید بر اینکه در مریوان، ماسک و دستکش نایاب شده و کارگران از این لحاظ مشکل دارند، از بی‌رونق شدن بسیاری از فعالیت‌ها ازجمله کولبری می‌گوید.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری, کولبری, مصاحبه و گفتگو

کرونا و دست‌های خالی کارگران روزمزد

قرنطینه برای دستفروش‌ها، نظافتچی‌ها، کارگران ساختمانی و خدماتی، مشاغل خانگی و غیررسمی، مسافرکش‌ها، پیک‌های موتوری و ده‌ها شغل دیگر، معنی گرسنگی و بدهکاری دارد. تقلا برای ادامه کار نیز بازی تن به تن و نابرابر با مرگ است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش