تحریم‌های تجاری آمریکا ۱۳۰ میلیارد دلار برای کوبا هزینه داشته است

به گزارش رویترز، یک کمیسیون اقتصادی وابسته به سازمان ملل اعلام کرد، تحریم‌های تجاری و مالی غیرمنصفانه آمریکا علیه کوبا بر اقتصاد این کشور در طول حدود ۶۰ سال گذشته ۱۳۰ میلیارد دلار هزینه تحمیل کرده است.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, کوبا

سفیر کوبا در تهران: کاستروها بخش جدایی‌ناپذیر تاریخ، حال و آینده کوبا هستند

پس از درگذشت فیدل فقید فرمانده ارشد، مردم کوبا بخصوص افراد جوان‌تر، بر شعار؛ من یک فیدل هستم اتفاق نظر داشتند و به معنی آن است تا زمانی که هر یک از ما در کوبا حضور خواهیم داشت، کاسترو، فیدل و انقلاب نیز وجود دارند.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, ایران, جهان, خبر, سوریه, عربستان سعودی, کوبا

«پسر بزرگ‌ فیدل کاسترو» که بعداز مرگ فیدل به‌افسردگی شدید مبتلا شده‌بود به‌زندگی خود پایان داد

به گزارش رویترز، پس ارشد «فیدل کاسترو» رهبر انقلاب کوبا یک سال پس از مرگ پدرش، در سن ۶۸ سالگی اقدام به خودکشی کرد.

 

او که به دلیل شباهت زیاد به پدرش، «فیدلیتو» (به معنای فیدل کوچک) لقب گرفته بود، پس از مرگ پدرش به افسردگی شدید مبتلا شد.

 

طبق گزارش تلویزیون دولتی کوبا، «فیدل انجل کاسترو دیاز بالارت» ماهها بود که در بیمارستان تحت مراقبت‌های پزشکی قرار داشت اما در نهایت روز گذشته (پنجشنبه) با خودکشی به زندگی خود پایان داد.

 

وی متولد سال 1949 میلادی بود و از کودکی همراه پدرش وارد مبارزات انقلابی علیه دیکتاتور وقت کوبا شد که تحت حمایت شدید آمریکا قرار داشت.

 

«کاسترو دیاز-بالارت» دانش‌آموخته رشته پزشکی هسته‌ای در یکی از دانشگاه‌های شوروی سابق بود و پیش از اقدام به خودکشی، قائم مقامی آکادمی علوم کوبا را بر عهده داشت.

 

وی از سال 1980 تا 1992 نیز عهده‌دار مدیریت “برنامه ملی هسته‌ای” کوبا بود و در کارنامه حرفه‌ای او آمده که مولف چندین جلد کتاب بوده و نماینده کشورش در محافل علمی دنیا هم بوده است.

 

خودکشی او حدودا یک سال پس از مرگ پدرش در 25 نوامبر 2016 اتفاق افتاد. درباره نحوه خودکشی او جزئیاتی منتشر نشده است.

 

تلویزیون کوبا در بیانیه‌ای بدون اشاره به زمان و مکان مراسم به خاکسپاری او صرفا به بیان این نکته اکتفا کرده که خانواده‌اش این مراسم را برنامه‌ریزی می‌کنند.

لولا داسیلوا محبوب‌ترین نامزد احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری آتی برزیل

به گزارش شبکه یورونیوز، لوا داسیلو رئیس جمهوری سابق برزیل چند ماهی است با چالش مواجهه با اتهام فساد ملی و پولشویی روبرو بوده؛ اتهامی که وی معتقد است با اهداف سیاسی و با هدف ممانعت از حضورش در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری میلادی مطرح شده است.

ادامه »

برزیل, جهان, خبر

ونزوئلا: تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا حمله به‌انقلاب و موسسات دمکراتیک ما است

وزیر امور خارجه ونزوئلا گفت، تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه کشورش با هدف حمله به انقلاب بولیواریایی ونزوئلا و موسسات دمکراتیک این کشور بوده است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, جهان, چین, خبر, ونزوئلا